Ako

9 tipov na videohovory na počítači alebo smartfóne

Videorozhovory alebo videohovory sa v posledných rokoch stali mimoriadne populárnymi. Deti to robia so svojimi (prarodičmi) rodičmi, mladí ľudia sa bavia s priateľmi, dokonca aj v rámci podnikania sú videohovory online úplne zavedené. Aké služby potrebujete vo svojom počítači? Ktoré aplikácie sú užívateľsky prívetivé? Čo ak máte málo svetla? A čo v zahraničí? Vysvetlíme vám to veľmi podrobne.

Tip 01: Skype

Najobľúbenejšia služba na uskutočnenie videohovoru? To je nepochybne Skype. Od roku 2011 vlastní bezplatný nástroj spoločnosť Microsoft. Najväčšou výhodou je, že Skype môžete používať takmer na akomkoľvek zariadení: na počítači so systémom Windows, Mac, Android, iOS, Windows Phone alebo dokonca na inteligentnej televízii ... Nielen prostredníctvom aplikácie, ale dokonca aj prostredníctvom prehľadávača. Prečítajte si tiež: 8 najlepších alternatív k programu Skype.

Skype je navyše jednou z mála služieb, pomocou ktorej môžete veľmi ľahko nadviazať skupinovú konverzáciu až s desiatimi ľuďmi. Jednoducho začnete novú konverzáciu a potom pridáte dvoch alebo viacerých ľudí. Neodpovedá vaša kontaktná osoba? Potom môžete tiež nahrať video správu a potom ju preposlať. Príjemca si potom môže klip pozrieť, keď má čas.

Ďalšou funkciou, ktorú si skutočne vážime, je schopnosť zdieľať vašu obrazovku. Ak to chcete urobiť, počas videohovoru jednoducho klepnite na tlačidlo so znamienkom plus a potom vyberte Zdieľať obrazovku. Pomocou aplikácie Skype Translator je dokonca možné okamžite preložiť vaše videokonverzácie. Holandčina, žiaľ, ešte nie je na zozname. Bude to však fungovať v čínštine, angličtine, francúzštine, nemčine, taliančine, portugalčine, španielčine a arabčine.

Vďaka Skype môžete zdieľať svoju obrazovku, viesť skupinové konverzácie a dokonca nechať okamžite preložiť konverzácie

Tip 02: FaceTime

Napriek tomu, že si na svoj iPhone, iPad alebo Mac môžete Skype nainštalovať bez problémov, je FaceTime od Apple veľmi obľúbený pre videohovory medzi dvoma používateľmi Apple. Aplikácia je predvolene nainštalovaná na každom zariadení Apple, čo uľahčuje jej používanie. Jednoducho sa prihlásite pomocou svojho Apple ID. FaceTime je dokonca integrovaný do Kontakty, takže nemusíte aplikáciu otvárať. Možností nastavenia však nie je veľa. Napríklad na rozdiel od Skype nemôžete mať skupinové konverzácie. Môžete prepínať medzi dvoma kamerami alebo vypnúť zvuk. Našťastie môžete zablokovať aj určitých ľudí. Okrem toho je všetka komunikácia cez FaceTime šifrovaná end-to-end a nie je uložená na serveroch Apple.

Tip 03: Google Hangouts

Internetový gigant Google má tiež svoju vlastnú službu na odosielanie správ a videohovorov: Google Hangouts. Služba je k dispozícii zadarmo v prehliadači alebo ako nástroj pre PC a Mac a existujú aplikácie pre váš smartphone a tablet. Všetko, čo potrebujete, je účet Google. Rovnako ako v prípade programu Skype, aj tu je možné zdieľať vašu obrazovku. To môže byť veľmi užitočné, ak máte problémy s počítačom. Skupinové konverzácie? To je tiež možné, najviac s ďalšími deviatimi ľuďmi. Môžete tiež hrať hru spoločne alebo pracovať na zdieľanom dokumente. Zvuk je bohužiaľ občas trochu tlmený. Videohovory sú šifrované.

Tip 04: Alternatívy

Je veľmi ťažké povedať, ktorú službu použiť. Skype, FaceTime a Google Hangouts navyše nie sú jedinými dobrými nástrojmi na uskutočňovanie videohovorov. Existuje veľa skvelých alternatív. Ste aktívny na Facebooku? Môžete uskutočňovať videohovory prostredníctvom prehľadávača v počítači a prostredníctvom aplikácie Facebook Messenger na smartfóne alebo tablete. Klepnete v aplikácii Vyzýva a potom vyberte kontakt. V počítači otvorte konverzáciu v Messengeri a potom kliknite na tlačidlo s videokamerou. Nemusíte čakať veľa zvonov a píšťaliek.

Ďalšou službou je Tango. Tento nástroj je v Ázii veľmi populárny. Výhodou je dobrá kvalita a možnosť hrať hry pri videohovore. Navyše môžete spoznať nových ľudí vyhľadaním blízkych používateľov Tango. Holandská verzia bohužiaľ nie je k dispozícii a Tango spotrebuje viac údajov, ako je priemer.

Podobnou alternatívou je Viber. Táto služba je k dispozícii nielen pre iOS alebo Android, ale aj pre Windows a Mac OS X (a macOS Sierra). Používate WhatsApp ako kuriérsku službu? Potom musíte byť chvíľu trpezliví. Aplikácia čoskoro dostane ďalšiu funkciu, ktorá umožňuje uskutočňovať videohovory.