Ako

Vytvorte si svoju vlastnú skupinu na Facebooku v 10 krokoch

Okrem osobného profilu môžete vytvoriť aj skupinu na Facebooku. Najväčšou výhodou je, že medzi sebou môžete komunikovať v uzavretom kruhu. Veľmi užitočné pre váš športový klub, záujmový klub alebo rodinu, pretože správy v skupine Facebook uvidia iba členovia skupiny.

  • Na Facebooku môžete skryť narodeniny 3. novembra 2020 10:11
  • Deaktivujte alebo odstráňte svoj účet na Facebooku 11. septembra 2020 16:09
  • Priatelia a rodina ako prví: dolaďte svoju časovú os na Facebooku 5. augusta 2020 12:08

Tip 01: Vytvorte skupinu

Na vytvorenie skupiny na Facebooku potrebujete aj osobný profil na Facebooku. Po prihlásení pomocou svojho osobného profilu kliknite na svoju domovskú stránku vľavo Vytvorte skupinu v kategórii Skupiny.

Potom vyberiete názov skupiny a potom môžete zadať mená alebo e-mailové adresy osôb, ktorým chcete poslať pozvánku. Musíte len zadať prvé písmeno ich mena. Facebook potom zobrazí návrhy z vášho vlastného zoznamu priateľov. Neskôr samozrejme môžete poslať oveľa viac ľudí pozvánku na členstvo.

Profil, stránka alebo skupina?

Na Facebooku môžete vytvoriť profil, skupinu a stránku. Profil je pre osobu, skupina umožňuje ľuďom s rovnakým záujmom hovoriť na jednom mieste a stránka umožňuje organizácii, spoločnosti, známej osobe alebo značke komunikovať s fanúšikmi. Východiskovým bodom je vždy váš vlastný profil. V žiadnom prípade nemôžete vytvoriť skupinu alebo stránku bez osobného profilu.

Tip 02: Nastavte súkromie

Jednou z prvých možností, ktorú musíte pri vytváraní skupiny urobiť, je súkromie. Koniec koncov, existujú tri typy skupín: verejné, súkromné ​​a tajné. Členovia a príspevky vo verejnej skupine sú viditeľné pre všetkých. Takúto skupinu môžete vytvoriť, napríklad ak chcete založiť fanklub umelca alebo športového klubu. Väčšina skupín je však súkromná. To znamená, že skupinu môže nájsť každý, ale správy môžu vidieť iba členovia. Rozdiel s tajnou skupinou je v tom, že nečlenovia nemôžu ani len zistiť, že takáto skupina vôbec existuje. Skupinové súkromie je možné neskôr upraviť, pokiaľ nemáte viac ako 5 000 členov. Potom môžete prepnúť iba na obmedzenejšie nastavenie, napríklad z verejného na súkromné ​​alebo zo súkromného na tajné.

Môžete si zvoliť súkromie svojej skupiny na Facebooku: verejné, súkromné ​​alebo tajné

Tip 03: Prvé kroky

Po výbere súkromia kliknite na ikonu Vyrobiť. Potom môžete zvoliť inú ikonu pre svoju skupinu. Pokračujte s Ok. Vaša skupina je teraz vytvorená a na prvý pohľad vyzerá trochu ako profil. Titulnú fotografiu môžete jednoducho pridať prostredníctvom Nahrať fotku alebo Vyberte fotografiu. Správu zverejníte presne rovnakým spôsobom ako na svojej vlastnej profilovej stránke. Niečo napíšete do textového poľa a voliteľne pridáte fotografiu, emóciu alebo polohu. Aj označenie niekoho je možné. K tomu jednoducho použijete ikony v dolnej časti textového poľa. Veľmi užitočné je, že v skupinách s menej ako 250 členmi môžete vidieť, ktorí členovia skupiny si správu prezerali. Dôležitú správu môžete dokonca pripnúť v hornej časti stránky. Upozorňujeme, že v hornej časti stránky môžete pripnúť iba jeden príspevok. Urobíte to kliknutím na malú šedú šípku v pravom rohu po zverejnení správy a potom predtým Pripnúť správu vybrať. Ak to chcete vrátiť späť, zvoľte Odpojiť správu.

Tip 04: Špeciálne správy

Mali ste práve párty a chceli by ste sa s účastníkmi podeliť o nejaké fotografie? Ideálna je na to aj súkromná skupina. Klepnete na hornú časť pruhu textového poľa Foto / video a potom si vyberiete Vytvorte foto / video album. Potom vyberte všetky fotografie, ktoré chcete nahrať. Môžete dať albumu názov, pridať doň umiestnenie, zmeniť poradie fotografií, označiť členov a pridať popisy k jednotlivým fotografiám. Do albumu môžete tiež umiestniť fragmenty videa. Po dokončení kliknite na ikonu Miesto.

Mali ste tiež Anketatlačidlo si už všimli? To vám umožňuje položiť členom vašej skupiny otázku s možnosťou výberu z viacerých možností. Po zadaní otázky kliknite na ikonu Pridajte možnosti hlasovaniado. Takáto anketa je ideálna, ak napríklad chcete určiť dátum, kúpiť spoločný darček alebo chcete zistiť záujmy svojich členov.

Tip 05: Skupinový chat

Veľmi zaujímavou funkciou je skupinový chat. Týmto sa začne konverzácia so všetkými členmi vašej skupiny. Jednoducho kliknete na Spustiť nový čet na pravej strane stránky skupiny a potom začiarknite niektorých členov alebo vyberte Vyberte možnosť Všetko / Spustiť chat. Nielen správca skupiny môže začať chat. Táto možnosť je k dispozícii všetkým členom skupiny. V okne rozhovoru môžete pridať ďalších členov so znamienkom plus. Skrz Opustiť možnosti / skupinu môžete konverzáciu opustiť. Upozorňujeme, že v závislosti od veľkosti skupiny nebudete môcť začať chatovú konverzáciu, ku ktorej sa môže pripojiť každý. Momentálne Facebook dokonca experimentuje s videochatmi pre skupiny.

Pomocou skupinového chatu na Facebooku môžete osloviť viac členov naraz

Staňte sa členom sami

Hovoríme hlavne o vytvorení a správe vašej vlastnej skupiny na Facebooku na týchto stránkach. K ďalším skupinám na Facebooku sa samozrejme môžete pripojiť aj sami. Na ľavej strane stránky pod nadpisom Skupiny uvidíte prehľad skupín, ktoré spravujete, a skupín, ktorých ste už členom. Kliknite na pohár Skupiny. Skrz Objaviť dostanete sa okrem iného Navrhované skupiny, Skupiny priateľov, Miestne skupiny, Skupiny nákupu a predaja vidieť. Hľadáte konkrétnu skupinu, napríklad skupinu s fanúšikmi FC Barcelona? Zadajte hľadaný výraz do bieleho pruhu hore a kliknite dole Nájsť ďalšie výsledky pre (...) a preklikajte sa k nej Skupinykarte získate prehľad o všetkých existujúcich skupinách. Od žiadosti o členstvo vás delí iba jedno kliknutie: Pripojte sa.