Ako

Spravujte svoj adresár v Gmaile

Ako používateľ služby Gmail je váš adresár nabitý ľuďmi, s ktorými ste už dlho nehovorili. Google pre každý e-mail automaticky vytvorí nový kontakt. To sa rýchlo stáva mätúcim. Pomôže vám to získať späť kontrolu nad svojím adresárom v Gmaile.

  • Blokujte e-maily v službách Gmail, Outlook a iOS 25. decembra 2020 12:12
  • Takto nastavíte potvrdenie o prečítaní e-mailov 7. decembra 2020 16:12
  • Toto je Google Workspace 28. októbra 2020 9:10

Nájdenie adresára

Adresár Gmailu je vlastne celkom dobre skrytý. Prihláste sa na stránke www.gmail.com a kliknite na trojuholník smerujúci nadol v ľavom hornom rohu vedľa loga Gmailu. Zobrazí sa výberová ponuka, kde kliknete Kontakty kliknutia. Ak ste už (alebo automaticky) prihlásení, môžete sa tam tiež dostať surfovaním priamo na //contacts.google.com. Keď sem prídete prvýkrát, Google vám ukáže sériu inštruktážnych obrazoviek so všetkými možnosťami. Napríklad na tejto stránke môžete tiež importovať alebo exportovať kontakty, keď prepnete z (alebo na) inú poštovú službu. Možnosťou je tiež vytváranie poštových skupín.

Odstrániť kontakty

Ak ste klikli na obrazovky, môžete začať. Spočiatku uvidíte kontakty, ktorým pravidelne posielate e-maily. Pravdepodobne ho chcete uložiť správne, takže najskôr kliknite na Zobraziť všetky aby ste zobrazili všetky svoje kontakty. Ak chcete nájsť konkrétnu osobu, použite vyhľadávací panel v hornej časti. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na tri zvislé kruhy (Ďalšie akcie) a kliknite na odstrániť. Zaškrtnutím môžete tiež odstrániť niekoľko ľudí naraz. V takom prípade sa v hornej časti otvorí nový panel s ikonou odpadkového koša. Týmto odstránite všetky začiarknuté kontakty.

Dokončite ďalej

Ak si to neskôr rozmyslíte, máte možnosť vrátiť svoje akcie späť. Kliknite do ľavého stĺpca Viac a vyberte toto Obnovte kontakty. Google uloží vaše zmeny najviac tridsať dní, potom budete neskoro. Mimochodom, keď ste tu: môžete tiež upravovať svoje kontakty. Urobíte to tak, že na ňu umiestnite kurzor myši a stlačte ikonu pera. Môžete pridať fotografiu, telefónne číslo, adresu a dokonca aj dátum narodenia. Zoznam zostávajúcich kontaktov je teda úplnejší ako kedykoľvek predtým. Ak chcete odteraz udržiavať poriadok v manuáli, prejdite do všeobecných nastavení služby Gmail. Vyberte si pod vytvoriť kontakty pre automatické dopĺňanie pre možnosť urobiť si sami. Nezabudnite uložiť zmeny.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found