Ako

Nainštalujte si aktualizáciu Windows 10. novembra 2019: takto to robíte

Microsoft má s aktualizáciou Windows 10. novembra 2019 pravý čas. Musíte to len pozorne hľadať. Dvojročná aktualizácia nie je tentokrát (zatiaľ) ponúkaná automaticky. V tomto článku si povieme, ako prevziať a nainštalovať aktualizáciu Windows 10. novembra 2019.

Spoločnosť Microsoft každý rok vydáva dve hlavné aktualizácie systému Windows 10. Jedna na jar a druhá na jeseň. Vždy ich sprevádzali výrazné nové funkcie, ktoré sa vyznačovali mnohými fanfárami. Aktualizácia Windows 10. novembra 2019 je menšieho rozsahu. Je to spôsobené problémami s predchádzajúcimi aktualizáciami, ktoré zanechávajú veľa počítačov.

Spoločnosť Microsoft vám už poskytla väčšiu kontrolu nad inštaláciou aktualizácií. Prečítajte si viac o tomto v našom článku o vypnutí automatických aktualizácií systému Windows 10. Najnovšia verzia systému Windows je teraz k dispozícii, iba ak to naozaj chcete, aktualizácia nie je (zatiaľ) vynútená. Ako presne to funguje?

Stiahnite si aktualizáciu Windows 10. novembra 2019

Vo Windows 10 prejdite na nastavenie, nasledovaný Aktualizácia a zabezpečenie. Kliknite na toto tlačidlo Hľadajú sa aktualizácie. Možno stojíte za takzvanými kumulatívnymi aktualizáciami. Najskôr sa stiahnu a nainštalujú. Počas tohto procesu sa váš počítač niekoľkokrát reštartuje. Tento postup opakujte, kým sa nezobrazí nasledujúca správa: K dispozícii sú voliteľné aktualizácie.

Pod textom Aktualizácia funkcií na Windows 10, verzia 1909 uvidíte možnosť Stiahnite a nainštalujte teraz stáť. Kliknutím na toto spustíte proces aktualizácie. Môže to chvíľu trvať, v závislosti od rýchlosti vášho internetu. Nakoniec sa rozhodnite reštartovať počítač. Po krátkej inštalácii je váš systém teraz úplne aktuálny.

Čo je nové vo Windows 10 verzie 1909?

Zvykli sme si na získanie veľkého obrazu o tom, čo je nové. Teraz to tak nie je. Vysvetlenie toho? Pozoruhodné doplnky tentoraz chýbajú. Pod kapotou bolo urobených veľa úprav, aby bol systém Windows 10 plynulejší. Napriek tomu nájdeme niekoľko nových funkcií, ktoré sú užitočné.

Teraz je napríklad možné vytvárať schôdzky v kalendári z panela úloh. Nová je tiež možnosť spravovať notifikácie prostredníctvom centra akcií. Túto možnosť nájdete v pravom hornom rohu obrazovky. Vylepšená bola aj funkcia vyhľadávania Prieskumníka. Teraz zobrazuje súbory, ktoré sa nachádzajú v rozbaľovacej ponuke, aj keď zadáte iba niekoľko písmen.

Používate OneDrive? Funkcia vyhľadávania preto načíta súbory, ktoré ste v spoločnosti Microsoft zaparkovali v cloude.