Preskúmanie

OBS Studio - Advanced Stream Casting

Vždy ste chceli vysielať obrazovky na Twitch, Mixer, YouTube Live, Facebook Live alebo podobnej službe? S OBS Studio si pripravíte svoj vlastný screencast a môžete okamžite začať streamovať.

Štúdio OBS

cena

zadarmo

Jazyk

Holandská angličtina

OS

Windows 7/8/10; macOS X 10.11+; Linux

Webová stránka

www.obsproject.com 8 skóre 80

  • Pros
  • Veľmi výkonný softvér
  • K dispozícii je veľa návodov
  • Negatíva
  • Silná krivka učenia

Aj keď vývojár sľubuje, že po stiahnutí softvéru môžete začať streamovať rýchlo a ľahko, postup je trochu nespravedlivejší. Pomocou sprievodcu prejdete niekoľkými základnými nastaveniami, ale potom sa pozriete na sivú obrazovku, ktorá ponúka len malé vodítko. Našťastie existuje zoznam pracích videí s návodmi (všetky vyrobené v aplikácii OBS Studio). Všetky základné videá začínajú textom „Ako správne nastaviť softvér“. Len čo začnete, môže sa začať skutočná práca.

Chytanie hier

Streamcastová obrazovka je v OBS Studio skonštruovaná ako scéna pozostávajúca z rôznych zdrojov. OBS dokáže okrem iného spracovávať činnosti vo vašom prehliadači, obrázky a obrázky z vašej webovej kamery. Pri nastavovaní vystupuje do popredia malá nevýhoda. Chcem spustiť video na pozadí, ale nemôžem ho pozastaviť pri umiestňovaní ďalších prvkov. Táto funkcia je „čakajúca“.

Je to krásny a často používaný zdroj Zachytenie hry. To vám umožňuje používať (herný) obraz priamo z aplikácie na celú obrazovku v OBS Studio. Vďaka tomu je veľmi ľahké nastaviť si vlastný priamy prenos z videohry. Stačí umiestniť z vašej webkamery stream vo veľkosti pečiatky cez obraz celej obrazovky vašej hry a ste pripravení.

Pri vytváraní scény môžete hrať s rôznymi zdrojmi médií. Keď máte mix podľa vašich predstáv, stlačte tlačidlo Spustiť stream a - za predpokladu, že ste svoju streamovaciu službu nastavili správne - začne sa vysielanie.

Štúdiový režim

Ako už bolo spomenuté, krivka učenia sa pri práci s OBS Studio je vysoká. Akonáhle sa v softvéri začnete cítiť ako doma, Štúdiový režim funkcia, pomocou ktorej môžete robiť naozaj špeciálne vysielania. Režim Studio vám umožňuje vykonávať zmeny v streame počas vysielania obrazovky. Napríklad môžete zväčšiť alebo zmenšiť obrázok alebo pridať text na svoju obrazovku.

Záver

Niekedy medzi slobodným softvérom nájdete aplikáciu, ktorá je taká robustná, že by ste ju čakali radšej v nákladnom komerčnom balíku. OBS Studio je toho príkladom. V balíku Creative Suite spoločnosti Adobe by to nevyzeralo nepatrične. Špičková bezplatná aplikácia, kto by to nechcel? OBS Studio ponúka veľa možností, ako si usporiadať vysielanie podľa vlastných predstáv. Len nezabudnite vopred, že nevýhodou toľkých možností je vysoký stupeň zložitosti. Predtým, ako začnete vysielať, je nevyhnutné absolvovať niekoľko tutoriálov.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found