Ako

Takto presúvate programy z C do D.

Máte malú jednotku C a veľkú jednotku D. Potom sa oplatí nainštalovať nové programy na disk D. Presun programov potom zvyčajne nefunguje, ak sa chystáte kopírovať pomocou programu Windows Explorer. So Steam Moverom máte veľkú šancu to dosiahnuť.

Steam Mover

Steam Mover bol pôvodne vytvorený na presun hier, ale funguje to aj pre iné programy. To je užitočné, ak máte napríklad rýchlu (ale malú) jednotku SSD ako jednotku C a veľký normálny pevný disk ako jednotku D. Steam Mover používa takzvané „spojovacie body“. Prečítajte si tiež: 15 bezplatných programov na optimálnu správu súborov a diskov.

Týmto sa presunú údaje z C na D, ale operačný systém si stále myslí, že sú na jednotke C. Aby ste mohli pracovať so spojovacími bodmi, musia mať C aj D súborový systém NTFS. Tvorcovia Steam Mover neposkytujú nijaké záruky, že program bude správne fungovať, takže buďte opatrní.

Steam Mover pracuje so spojovacími bodmi, vďaka čomu vyzerá, že vaše dáta sú stále na pôvodnom mieste.

Postupujte opatrne

Trik so službou Steam Mover je určený pre pokročilých používateľov počítačov. Potrebujete vedieť o základnej štruktúre priečinkov, ktorú používajú programy. Nie je dobrý nápad presunúť priečinok C: \ Program Files na disk D naraz. Presúvajte programy jeden po druhom a experimentujte s menej dôležitým programom. V našom príklade ideme presunúť program Freemake. Najprv vytvoríme mapu D: \ Programy a v ňom podpriečinok Freemake. Stiahnite si Steam Mover a spustite program.

Experimentujte s programom, ktorý môžete v prípade problémov rýchlo znova nainštalovať.

Preneste priečinky

V ľavom hornom rohu obrazovky ukážte na priečinok, ktorý chcete presunúť. V našom príklade je program Freemake nainštalovaný v priečinku C: \ Program Files (x86) \ Freemake. V pravom hornom rohu obrazovky ukážte na priečinok, ktorý chcete presunúť, v našom príklade je to D: \ Programy \ Freemake. Steam Mover zobrazuje prehľad priečinkov, ktoré sa presúvajú. Vyberte ho a kliknite na šípku vpravo.

Adresáre sa presunú z C do D. Pomocou šípky doľava urobíte akciu opačne: z D do C. Opäť: Steam Mover nie je pre začiatočníkov. Najbezpečnejším spôsobom (ale aj ťažkopádnym), ako dostať programy na jednotku D, je nasledovný: odstráňte program z počítača, vykonajte novú vlastnú inštaláciu do priečinka na jednotke D.

Pred uvedením Steam Mover do prevádzky skontrolujte nastavenia.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found