Ako

Zakážte posledné dokumenty a umiestnenia v systéme Windows 10

Pri vytváraní operačného systému sa prirodzene snažíte, aby bol používateľsky čo najpríjemnejší. Veľmi pekné, ale nie každý vždy čaká na všetky funkcie. Jednou z týchto funkcií je aj zobrazovanie posledných dokumentov a umiestnení.

Osobne sa nám veľmi páči, že môžete otvárať posledné súbory a umiestnenia takmer kdekoľvek v systéme Windows. Môžete to vidieť napríklad v Prieskumníkovi Windows pod hlavičkou Rýchly prístup. Tu sú uvedené priečinky, ktoré ste nedávno otvorili, a najnovšie otvorené súbory. Prečítajte si tiež: Ako sprísniť nastavenia súkromia systému Windows 10.

Funkcia funguje napríklad aj v ponuke Štart. Keď kliknete na ponuku Štart a kliknete na šípku vedľa aplikácie, okamžite získate prehľad súborov, ktoré ste pre danú aplikáciu nedávno otvorili. Super šikovný, ale nie každý to čaká.

Zakázať posledné položky a polohy

To nemusí vždy súvisieť s tým, že niekto rád zahaľuje svoje stopy, hoci sa s tým nedá nič pokaziť, máte právo na svoje súkromie. Môže to byť tiež tak, že neustále zobrazené posledné súbory a umiestnenia spôsobujú nepokoj napríklad v Prieskumníkovi Windows a že radi pracujete čo najmenej minimalisticky. Našťastie je nastavenie Click veľmi ľahké Štart a potom ďalej nastavenie. V zobrazenej ponuke kliknite na Osobné nastavenia a potom ďalej Štart v ľavom paneli. Keď teraz posuniete úplne dole, uvidíte túto možnosť Zobrazenie naposledy otvorených položiek v zozname odkazov v ponuke Štart alebo na paneli úloh. Vypnite tento vypínač. Voliteľne môžete tiež pridať možnosti Zobraziť najpoužívanejšie aplikácie a Zobraziť nedávno pridané aplikácie Vypnúť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found