Ako

Najlepšia domáca sieť: Monitorujte svoju sieť

Môže byť samozrejme užitočné sledovať sieťovú prevádzku. Brána firewall, ako je napríklad Windows, ponúka zabezpečenie prichádzajúceho prenosu, ale štandardne zostáva odchádzajúci sieťový prenos mimo dosahu ujmy. GlassWire môže byť užitočným nástrojom.

Každý, kto spravuje počítače a sieť doma, musí poznať všetky trhy a mať prehľad o mnohých aspektoch počítačových aktivít. Musíte sa ubezpečiť, že softvér a ovládače sú všade aktualizované, či je spustený slušný antivírusový program, či môžete rýchlo reagovať na (nadchádzajúce) problémy, či sa pravidelne zálohujú, či rýchlo havarovať. systém. môže obnoviť atď. V druhej časti tejto sedemdielnej série poskytujeme informácie o tom, ako najlepšie monitorovať vašu sieť.

Chcete si znovu prečítať prvú časť? Kliknite tu!

GlassWire sleduje všetok sieťový prenos a všetko vizualizuje veľmi zrozumiteľným spôsobom. Okrem toho program monitoruje tento prenos a upozorní vás, keď dôjde k zmenám DNS, keď je kontaktovaný nečestný hostiteľ alebo keď zistí podozrivú komunikáciu, napríklad pri spoofingu ARP. Vstavaný firewall vám umožňuje okamžite blokovať konkrétny prenos.

Upozornenia GlassWire

Inštalácia GlassWire si vyžaduje niečo viac, ako len niekoľkokrát stlačiť tlačidlo. Existuje veľká šanca, že sa niekoľko upozornení objaví v rozbaľovacom okne v blízkosti systémovej lišty Windows ihneď po inštalácii. Chronologický prehľad o tom získate na karte Výstrahy hlavného okna, ale prostredníctvom ponuky to môžete urobiť aj pre jednotlivé aplikácie (Aplikácie) alebo zadajte (Typ). Pokiaľ ide o druhú možnosť: cez tlačidlo Glasswire / Nastavenia / Zabezpečenie / Odomknúť sami sa rozhodnete, ktorý typ alarmov chcete vidieť. Napríklad je možné byť varovaní, akonáhle PC v určitom období prekročí určité množstvo dát konkrétneho typu.

Dátové prenosy GlassWire

Na karte Graf je užitočné, ak chcete vedieť, koľko dát prechádza cez sieťovú kartu kedykoľvek, a to z prichádzajúceho aj odchádzajúceho prenosu. V predvolenom nastavení vám GlassWire zobrazuje prenosy za posledných päť minút, je však nastaviteľné. Okrúhle tlačidlá v dolnej časti umožňujú priblížiť konkrétne obdobie. Kliknutím na graf zistíte, ktoré programy boli zodpovedné za prenos a ktoré servery boli zapojené. Kliknutím na názov aplikácie alebo hostiteľa získate ďalšie podrobnosti. Tento sieťový prenos môžete tiež spravovať pre každú aplikáciu (Aplikácie) alebo sieťový protokol (Doprava) viď. Na karte Využitie poskytuje pekný prehľad o využití siete rozdelený podľa aplikácie, hostiteľa a typu.

Ako už bolo spomenuté, Spiceworks obsahuje aj bránu firewall, ale nie je to nič viac ako grafické rozhranie okolo vstavanej brány Windows Firewall. Je to z karty POŽARNE dvere jedným kliknutím je možné blokovať prenos z konkrétnej aplikácie.

Diaľkové

Platenú verziu aplikácie Spiceworks je tiež možné pripojiť z „centrálneho“ počítača k aplikáciám Spiceworks v iných systémoch vo vašej sieti (približne 44 eur za tri externé pripojenia). To si však vyžaduje vaše výslovné prijatie a určitú prípravu prostredníctvom neho nastaveniena strane centrálneho počítača a na ostatných zariadeniach. Viac sa o tom dočítate v manuáli.

Copyright projectwriteasmile.com 2021