Ako

Môže to urobiť aj Google Home

Domovská stránka Google je šikovné a inteligentné zariadenie, ktoré v kombinácii s Asistentom Google môže zefektívniť mnoho vecí vo vašom živote. Inteligentný reproduktor však dokáže oveľa viac, než len predpovedať počasie a nastaviť časovač; pretože neexistuje žiadny oficiálny manuál, mnoho funkcií je väčšine používateľov neznámych. Je čas to zmeniť.

Tip 01: Dažďová sprcha

Začíname teraz s počasím? Áno, ale nie tak, ako si pravdepodobne myslíte. Domovská stránka Google nie je schopná zostaviť iba predpoveď počasia, ale spoločnosť vám umožní počuť aj samotné počasie. Pripomína nám svetlo Philips WakeUp Light, ktoré vás môže prebudiť alebo uspať sériou upokojujúcich zvukov. Napríklad povedzte: „Ahoj Google, ako znie dážď?“ Potom Google vydá upokojujúci lejak. Nebude to znieť celú noc, ale dosť dlho na to, aby ste sa dostali do režimu spánku (60 minút). Okrem dažďa môžete hrať všetky druhy ďalších upokojujúcich zvukov, ako napríklad zvuk rieky, ale aj zvuk krbu. Takto môžete svoj inteligentný reproduktor dokonale používať na zaspávanie. Stojí za to občas vyskúšať nové veci, pretože Google naďalej pravidelne pridáva nové zvuky a príkazy.

Tip 02: Interkom

Domovská stránka Google je dosť drahá a neočakávame, že máte doma niekoľko z týchto typov zariadení. Google Home Mini je však oveľa kompaktnejší a dostupnejší; je to ideálne riešenie na vybavenie celého domu funkciami asistenta Google. Ak máte doma viac zariadení, môžete pomocou jedného zariadenia vysielať správu do všetkých ostatných zariadení. Predpokladajme, že deti majú vo svojej izbe zariadenie Google Home Mini a je čas večere, jednoducho poviete: „Hej Google, vysielajte, je čas večere.“ Zariadenie potom zazvoní na zvonenie na všetkých ostatných zariadeniach Google Home v domácnosti a potom sa zobrazí správa „Je čas večere“. A áno, je to strašne neosobné, ale stále je to lepšie ako revať na poschodí (v ideálnom svete, po ktorom samozrejme chodíme všetci), a v dobe, keď deti žijú s toľkými technológiami, je to skvelá voľba.

Google Home je ideálne diaľkové ovládanie

Tip 03: Diaľkové ovládanie

Dobré na Asistentovi Google je, že ide o pomerne otvorený štandard, čo znamená, že nielen zariadenia Google je možné ovládať pomocou zariadenia, ktoré obsahuje asistenta Google. Skutočnosť, že svoj zvonček Google Nest Hello alebo svoj termostat Google Nest Learning môžete ovládať hlasom, je skvelá, ale je ešte lepšie, že prostredníctvom svojej domovskej stránky Google môžete ovládať aj jedno z 1 500 ďalších inteligentných zariadení, ktoré Google podporuje. Máte robotický vysávač Roomba? Potom ho môžete ľahko zapnúť cez Google Home. To isté platí pre inteligentné osvetlenie (napríklad žiarovky od spoločnosti Philips), váš inteligentný bezpečnostný systém a dokonca aj váš inteligentný kávovar, pokiaľ tieto zariadenia podporuje spoločnosť Google. Takže už ťažko musíte z banky vystúpiť.

Tip 04: Preložiť

Môžete hádať, odkiaľ Google Assistant získava všetky informácie. Systém je koniec koncov prepojený so všetkými produktmi a službami spoločnosti Google vrátane vyhľadávača. Tento pomocník preto dokáže preložiť takmer všetko, čo vyhľadávač vo vašom počítači dokáže, a je toho fantastickým príkladom. Niečo si prečítal a nevieš, čo to znamená. Potom jednoducho poviete: „Hej Google, čo znamená„ fromage “v holandčine? Alebo naopak: chcete niekomu niečo vysvetliť v angličtine a poviete „Hej Google, ako mám povedať v angličtine: odchádzame zajtra o ôsmej?“ Odpovede od spoločnosti Google, rovnako ako výsledky v službe Google Translate, nie sú vždy bezchybné, ale určite vám pomôžu oveľa ďalej.

Tip 05: Počítadlo

Aritmetika je jedna taká funkcia, o ktorej sme si mysleli, že ju nebudeme veľa používať, pretože koľko práce je vôbec na rýchlom otvorení kalkulačky na vašom smartfóne? Málo, ale iba požiadať svoj domov Google o niečo je oveľa efektívnejšie. Dôvod je ten, že to môžete robiť, keď robíte niečo iné. Predpokladajme, že píšete správu, v ktorej napíšete, že 4 932 ľudí v Holandsku vyprodukuje každý mesiac 11 kilogramov odpadu a chcete vedieť, koľko to celkovo je. Pri písaní sa pýtate: „Hej Google, čo je 4 932 krát 11?“ Google zopakuje sumu na overenie a potom odpovie, že je to 54 252. Odpoveď, ktorú môžete napísať bez toho, aby ste na jednu sekundu prestali písať. Život nemusí byť vždy nevyhnutne hyperefektívny, ale je to naozaj veľmi praktické.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found