Ako

Takto robíte záznamy z obrazovky počítača

Na obrazovke vášho počítača sa dejú všeličo. Či už hráte hru alebo chcete vytvoriť videonávod pre softvérový program, zaznamenávanie vecí, ktoré sa dejú na obrazovke vášho počítača, je vynikajúci spôsob zdieľania všetkých druhov informácií. Obrazovku svojho počítača môžete zaznamenať niekoľkými spôsobmi. K dispozícii sú napríklad rôzne softvérové ​​programy na zaznamenávanie obrazovky počítača. Obrazovku svojho počítača môžete zaznamenať týmito spôsobmi.

Priblížiť

Pomocou Zoom môžete zdieľať svoju obrazovku ľahko a zadarmo. Zoom je bezplatný program, v ktorom môžete usporadúvať videokonferencie, ale je tiež ideálny na vytváranie záznamov z obrazovky počítača. V našom článku si môžete prečítať, ako používať Zoom a ako sa doň prihlásiť. Ak chcete nahrať svoju obrazovku, najskôr usporiadajte konferenciu pre seba. Začnite schôdzku a zvoľte možnosť „usporiadať schôdzu“. Potom môžete zdieľať obrazovku svojho počítača. Môžete to urobiť kliknutím na tlačidlo „zdieľať“, keď organizujete videokonferenciu. Ak ste túto schôdzku hostiteľom sami, môžete si zvoliť zdieľanie jednej konkrétnej obrazovky otvorenej vo vašom počítači pomocou aplikácie Zoom. Vypnite videozáznamy z webovej kamery, aby vaša tvár nebola viditeľná a zaznamenala sa iba zdieľaná snímka. Počas nahrávania môžete tiež len hovoriť, ak chcete vysvetliť určitý program a dať pokyny. Po ukončení schôdzky program Zoom automaticky prevedie vašu nahrávku na súbor mp4 a uloží ju do vášho počítača.

Štúdio OBS

OBS Studio je slobodný softvér a je o niečo komplikovanejší ako nahrávanie obrazovky pomocou funkcie Zoom. Po stiahnutí a nainštalovaní softvéru môžete zvoliť automatické nastavenie pre rýchle nastavenie. Ďalej musíte zvoliť obrazovku, ktorú chcete zaznamenať. Urobíte to kliknutím na znamienko plus v poli zdroje. Teraz sa vám zobrazí množstvo cieľov, ktoré môžete pomocou OBS Studio dosiahnuť. Tento program je vhodný napríklad aj na streamovanie herných relácií. V takom prípade zvoľte nahrávanie do okna. Teraz sa otvorí obrazovka, na ktorej sú uvedené všetky obrazovky, ktoré ste v danom okamihu otvorili. Vyberte obrazovku, z ktorej chcete vytvoriť záznam, a vyberte ikonu, pre ktorú chcete spustiť nahrávanie.

Flashback Express

Tento softvér je oveľa prehľadnejší ako softvér OBS Studio, ale na rozdiel od vyššie uvedeného softvéru má menej možností. Rozhranie je však veľmi užívateľsky prívetivé a záznam obrazovky vášho počítača je usporiadaný do troch kliknutí. Musíte iba stlačiť „nahrávať“ a nahrávanie sa spustí automaticky. Nahrávanie môžete zastaviť, potom môžete svoje video ľahko uložiť na požadované miesto. Tento súbor je pôvodne fbr. Súbor. Môžete to však prehrať v samotnom FlashBack Express a exportovať ich v ľavej hornej časti „súboru“ ako súbor .mp4.