Ako

Začíname s Flickr - 8 užitočných tipov

Flickr je jednou z najpopulárnejších fotografických služieb pre fotografov, amatérov a kohokoľvek iného, ​​kto miluje obrázky. Vďaka 1 TB ponúka táto služba veľké množstvo úložného priestoru na ukladanie a zdieľanie vašich fotografií. V tomto článku si rozoberieme základné funkcie fotoslužby.

Tip 1: Flickr

Flickr je obľúbený pre svoj obrovský výber krásnych fotografií. Navštívte webovú stránku a kliknite na ikonu Preskúmajte a nechajte sa prekvapiť. Fotografie, ktoré vidíte, sú od iných, ale tento článok je o vašej vlastnej zbierke na Flickri. Získate 1 TB (!) Úložného priestoru zadarmo. To stačí na uloženie 873 813 4-megapixelových fotografií alebo 582 542 6-megapixelových fotografií.

Ak nemáte tušenie, aké fotografie váš fotoaparát nasníma: 16-megapixelová fotografia je mimoriadne veľký formát, ktorý pojme 218 453 fotografií. Flickr je veľmi užívateľsky príjemný. Fotografie môžete pridávať cez web, pomocou špeciálnych programov alebo cez aplikáciu v smartfóne. Registrácia je bezplatná a veľmi jednoduchá, ak používate svoj účet na Facebooku alebo Gmaile.

Na Flickr.com získate 1 TB úložného priestoru na fotografie a videá, máte ho plný?

Tip 2: Nahrajte cez prehliadač

Existuje mnoho spôsobov, ako umiestniť fotografie na Flickr, a možno ešte viac možností, ktoré môžete neskôr nastaviť. Poskytujeme základné informácie a niektoré inteligentné rozšírenia, ako je napríklad pridávanie priamo z Windows a Flickr do vášho smartphonu. Základ sa začína samotným webom. Prejdite na web Flickr.com, prihláste sa a kliknite Nahrať. Fotografie môžete presunúť priamo z programu Windows Explorer do okna prehliadača, aby ste ich dostali na Flickr. Tento princíp funguje so všetkými modernými prehľadávačmi.

Ak to nefunguje, kliknite najskôr Vyberte fotografie a videá a nasmerujte obrázky na pevný disk. Vyberte viac fotografií podržaním klávesu Ctrl a kliknutím na súbory. Všetky súbory v priečinku vyberiete kombináciou klávesov Ctrl + A.

Pridajte fotografie na svoj účet Flickr pomocou moderného prehliadača: stačí ich pretiahnuť, presunúť a odovzdať!

Tip 3: Nastavte viditeľnosť

Flickr zobrazuje miniatúru fotografií, ktoré chcete pridať. Fotografie môžete priamo opísať pomocou Pridajte popis (voliteľné). Obrázky môžete tiež upravovať pomocou Pridať do setu pridať do sady (pozri tipy 5 a 7). Pred pridaním fotografií je dôležité skontrolovať dve nastavenia: povolenia a viditeľnosť. Nastavenia nájdete pod Nastavenia vlastníka (nastavenia vlastníka). Práva sú predvolene nastavené na Žiadne, všetky práva vyhradené. To znamená, že nedávate tretím stranám povolenie niečo so snímkami robiť. Toto nastavenie môžete nechať nezmenené alebo sa rozhodnúť pre licenciu Creative Commons.

Inštitúcia Ochrana osobných údajov je dôležité! V predvolenom nastavení sú fotografie, ktoré pridáte, vyhľadateľné a viditeľné pre všetkých. Ak chcete skryť obrázky (zatiaľ), kliknite na ikonu Viditeľné pre všetkých (viditeľné pre všetkých). Zmeňte toto nastavenie z Ktokoľvek (všetci) do Len ty (viditeľné iba pre seba).

Nastavte povolenia pre fotografie a určte, kto ich môže vidieť.

Tip 4: Nahrajte fotografie

Sú všetky fotografie dobre orientované; nie sú naklonené alebo dokonca prevrátené? Potom kliknite na pravú hornú časť obrazovky Nahrať fotky. Fotografie sa odosielajú na server Flickr. Ak je fotografia na boku, kliknite na obrázok. kliknite na Točiť sa otočiť fotografiu. Výberom môžete otáčať viac obrázkov súčasne: počas klikania na fotografie podržte stlačený kláves Ctrl. Existuje fotografia, ktorú by ste na Flickri najradšej nemali? Vyberte fotografie a kliknite Odstrániť (odstrániť).

Kliknutím na Otočiť opravíte otočené fotografie.

Tip 5: Sady a zbierky

Svoje fotografie môžete na Flickri zoskupiť do nejakého fotoalbumu. Spravidla sa dodávajú v dvoch príchutiach: sady a zbierky. Rozdiel je jednoduchý. Sada je zbierka fotografií, napríklad okolo osoby, subjektu alebo témy. Môže to byť sviatok, napríklad s názvom Francúzsko 2013. Do zbierky môžete umiestniť niekoľko súprav. Príkladom toho je kolekcia s názvom Prázdniny. Tu môžete uložiť všetky sady s fotografiami z dovolenky.

Práca so sadami a zbierkami nie je povinná, ale je užitočná. Sady sú dokonca nepostrádateľné, ak na Flickr zverejníte veľa fotografií. Zachováte nielen prehľad, ale môžete tiež priamo použiť nastavenia (napríklad práva) na všetky fotografie v sade.

Sada je séria fotografií, akýsi fotoalbum na Flickri.

Tip 6: Prezerajte si fotografie

Existuje mnoho rôznych spôsobov prezerania vašich fotografií, napríklad otvorením sady alebo zbierky (tieto ešte neboli vytvorené). Chcete rýchlo vidieť všetky svoje fotografie? Potom sa pozrite na Vy / Fotostream. Zobrazí sa znázornenie vašich obrázkov. Ovládanie a navigácia sú také intuitívne, že to asi nemusíme vysvetľovať. Ak sa pri sledovaní náhodou stratíte: vždy sa vrátite k svojmu prehľadu fotografií pomocou Vy / Fotostream. Je Vy neviditeľný? Najskôr kliknite na logo Flickr.

Vo vašom Photostreame uvidíte prehľad všetkých fotografií, ktoré ste vložili na Flickr.

Tip 7: Fotografie v zbierke

Ak chcete pridať fotografie do sady alebo upraviť predtým vytvorenú sadu, prejdite na Vy / Súpravy. Dajte súboru dobré meno, napríklad Prázdniny vo Francúzsku 2013 a (voliteľne) vykonajte popis súboru. V dolnej časti obrazovky uvidíte fotografie, ktoré ste nahrali na server Flickr. Fotografie, ktoré ste práve nahrali, sú vpredu.

Presuňte fotografie, ktoré chcete pridať do zbierky (sady), nahor. Môžete tiež najskôr vykonať výber a umiestniť viac obrázkov do sady naraz. Poradie fotografií sa dá ľahko určiť presunutím obrázkov. Spokojný? Uložte súpravu pomocou Uložiť. Sady môžete kedykoľvek ľahko nájsť prostredníctvom Vy / Súpravy.

Usporiadajte zbierku fotografií: umiestnite svoje obrázky do súpravy.

Tip 8: Upravte pomocou Usporiadať

Miesto na Flickri, kde môžete usporiadať všetko okolo svojich fotografií, nastavení a nastavení, nájdete cez Vy / Usporiadajte. Diskutovať tu o všetkých funkciách je príliš ďaleko. Pohrajte sa s nastaveniami, aby ste našli svoju cestu. Včela Dávkové usporiadanie na viacerých fotografiách môžete vykonávať akcie súčasne. Presuňte fotografie zdola nahor a v druhej ponuke vyberte, čo chcete s týmito obrázkami robiť, napríklad ich pridajte do súpravy s Pridať do setu alebo nastaviť práva s Nastaviť povolenia.

Pomocou funkcie Usporiadať môžete vykonávať akcie s viacerými fotografiami, napríklad pridávať do sady.