Preskúmanie

Úpravy titulkov - Optimalizujte titulky

Máte problémy s titulkami pod svojimi filmami? Alebo chcete titulkovať svoje domáce videá? To je možné pri všetkých druhoch programov. Úpravy titulkov majú niekoľko možností, ako automaticky prepočítať chyby.

Upraviť titulky

cena

zadarmo

Jazyk

Holandsky

OS

Windows XP / Vista / 7/8

Webová stránka

www.nikse.dk/subtitleedit

8 Skóre 80
  • Pros
  • Veľmi všestranný
  • Slušné grafické rozhranie
  • Negatíva
  • Strmá krivka učenia

Inštalácia programu Subtitle Edit sa vykonáva niekoľkými kliknutiami myšou, existuje možno aj prenosná verzia. Čoskoro zistíte, že editácia titulkov je veľmi flexibilný nástroj s mnohými možnosťami. Prečítajte si tiež: 9 tipov, ako využiť Netflix na maximum.

Vytvorte a upravte

Jednou z možností je, že si môžete sami vytvoriť titulky pre náhodné video alebo film. V predvolenom nastavení sa videozáznamy prehrávajú prostredníctvom DirectShow, môžete však tiež určiť, aby sa externý videoprehrávač riešil ako prehrávač médií VLC, napríklad aby ste nemali problémy s kodekmi. Úpravy existujúcich titulkov je možné vykonať rovnako dobre, pričom funkcia Úpravy titulkov sa nevyhne žiadnemu formátu titulkov. Titulky môžete tiež previesť do iného formátu.

Automatické optimalizácie

Titulky môžete zmeniť manuálne, ale program obsahuje aj množstvo mechanizmov, ktoré umožňujú automatické vykonávanie určitých úprav. To je veľmi praktické. Takto môžete zaistiť, aby boli kombinované krátke vety alebo príliš dlhé vety. Môžete tiež nechať automaticky upravovať pravopisné chyby a chyby v písaní veľkých písmen.

Ak titulky nie sú v požadovanom jazyku, môžete si ich pomocou služby Google Translate nechať automaticky previesť do iného jazyka. Takýto preklad nie je úplne bezchybný, ale môže vám ušetriť veľa času. Môžete samozrejme tiež odstrániť nadbytočné alebo nesprávne titulky a nahradiť ich vlastnými verziami.

V synchronizácii

Častým problémom je, že titulky a obrázky nie sú úplne synchronizované a v tejto oblasti vynikajú aj úpravy titulkov. Môžete napríklad 'zarovnať' titulky na základe správne synchronizovaných titulkov v inom jazyku. Alebo určíte správne titulky začiatočného a koncového rámca, po ktorých program znova usporiada medzititulky. Je tiež užitočné, aby ste zvuk filmu mohli zobraziť v tvare vlny: to umožňuje napríklad výber zvukového fragmentu, po ktorom k nemu môžete prepojiť titulky.

Jediná vec, ktorú Subtitle Edit nedokáže, je pripojiť k videozáznamom titulky (naprogramované alebo vložené).

Záver

Dostať sa na dno programu chvíľu trvá, ale tým, ktorí chvíľu vydržia (pomocou rozsiahleho online manuálu), nájde Subtitle Edit vynikajúci nástroj na vytváranie, úpravy, konverziu a synchronizáciu titulkov.

Čítaj viac

Máte súbor s titulkami a chcete ho prehrať s videom? Ako na to, si môžete prečítať tu.