Ako

5 nepostrádateľných nástrojov pre vašu WiFi sieť

Wifi je fantastické ... keď to funguje. Teraz to väčšinou býva, ale ak bezdrôtový internet zlyhá, je to zvyčajne vtedy, keď to najviac potrebujete. Tu diskutujeme päť nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť, ak WiFi nefunguje správne.

ViStumbler

Investovali ste majetok do dobrého vybavenia, ale nejako sa vaše spojenie stále zasekáva? Je možné, že to nemá nič spoločné s vašim vlastným vybavením / pripojením, ale s tými smerovačmi vo vašom okolí, ktoré narušujú vaše pripojenie. Ak tieto smerovače používajú rovnaký kanál WiFi ako vy, môže to pôsobiť dosť rušivo. Prečítajte si tiež: Preskúmaných 5 mýtov o rýchlosti Wi-Fi.

Bezplatný program s názvom ViStumbler vám môže pomôcť vyhľadaním bezdrôtových smerovačov vo vašej oblasti a uvedením, ktoré kanály používajú smerovače, ktoré sú vám najbližšie. Týmto spôsobom môžete ľahko obísť obsadené kanály.

ViStumbler vám pomôže vyhľadať rušné WiFi kanály.

inSSIDer

Podobný program je inSSIDer. V okamihu môžete tiež vidieť, ktoré kanály sú plné a v ktorých ešte zostáva veľa voľného miesta. Okrem toho je o niečo grafickejší a ľahšie použiteľný.

inSSIDer zobrazuje sieťové kanály v grafe vrátane sily bezdrôtového prístupového bodu. Z toho môžete odvodiť, či si bezdrôtové siete navzájom stoja. To môže byť prípad, aj keď sa používajú rôzne čísla kanálov. Napríklad je dosť možné, že sieť vášho suseda na kanáli 8 prekrýva vašu sieť na kanáli 6.

Speedtest.nl

Toto nie je program, ktorý si musíte nainštalovať, ale ktorý môžete používať online. Ak máte pocit, že nie ste zďaleka tak rýchli, ako vám sľúbil váš poskytovateľ, môžete pomocou tohto testu skontrolovať, či je to tak. Prejdite na stránku a kliknite Zmerajte rýchlosť sťahovania. Potom môžete v okamihu vidieť, akú rýchlosť skutočne dosiahnete. Väčšina poskytovateľov internetu má takýto test sama, ale tento test je nezávislý, a preto je lepší.

Skontrolujte, či sa skutočne dosahuje sľubovaná rýchlosť.

Speedtest.net

Ďalšia, ale potom opäť o niečo grafickejšia (a zvyčajne tiež presnejšia): speedtest.net. Toto je tiež iba webová stránka, takže nemusíte sťahovať program.

Speedtest.net vám nedovolí stiahnuť balík dát raz, ale meria rýchlosť po dlhšiu dobu. Vďaka tomu budete menej náchylní na periodické rozdiely. Graf jednou rukou ukazuje, aké stabilné je vaše pripojenie počas testovania, a výsledky môžete okamžite zdieľať na sociálnych sieťach.

MyPublicWiFi

Niekedy sa vám jednoducho nepodarí pripojiť k bezdrôtovej sieti viac ako jedno zariadenie, keď potrebujete. V takom prípade môže byť užitočné zdieľať vašu bezdrôtovú sieť, aby z nej mohli ťažiť ďalšie zariadenia. Zdieľanie bezdrôtovej siete v systéme Windows nie je také ľahké, ako by malo byť, takže je dobré vedieť, že existujú programy, ktoré to robia za vás.

Dobrý a bezplatný program je MyPublicWiFi. Program je veľmi jednoduchý, po inštalácii jednoducho zaškrtnete Automatická konfigurácia hotspotu a kliknite Spustite hotspot. Existujúce pripojenie je teraz zdieľané a Wi-Fi môžete používať na viacerých zariadeniach.

Nezdá sa vám zdieľané pripojenie? Použite MyPublicWiFi.