Ako

Postupujete takto: Vytvorte animáciu gif

Takmer na každej webovej stránke nájdete animovaný súbor gif, často vo forme krátkej, tichej opakujúcej sa animácie. Stále široko používaný je užitočnou alternatívou k flash banneru. Vytvorenie gifu je s programom GIMP veľmi jednoduché.

01. Používanie sérií obrázkov

Sériu obrázkov môžete ľahko previesť do gifovej animácie. Spustite program GIMP a kliknite na ikonu Súbor / Otvoriť ako vrstvy a vyberte všetky obrázky, ktoré chcete použiť pre súbor gif.

Obrázky sú často príliš veľké, môžete to vyriešiť ich zväčšením. Ísť do Zmenšiť obrázok / obrázok, upravte šírku napríklad na 300 pixelov a kliknite Misky. Ísť do Súbor / Exportovať ako, vybrať Obrázok GIF nižšie Vyberte typ súboru a kliknite na Export. Vyberte Ako animácia a Pokračuj v hraní a kliknite na Export.

Na vytvorenie gifovej animácie môžete použiť sériu obrázkov.

02. Videoklip vo formáte gif

Na vytvorenie gifu z videoklipu potrebujete GAP (Gimp Animation Package). Stiahnite si tento doplnok a nainštalujte ho z inštalačného adresára GIMP. Spustite GIMP a choďte na Video / Rozdelenie videa na rámčeky / Extrahovanie rozsahu videa. Vyberte súbor .avi (jediný podporovaný formát), kliknite na Rozsah videa a použite posúvačom vyhľadajte počiatočný rámček.

Zadajte číslo rámca na Z rámu a urobte pre to to isté Zarámovať (konečný jed). Vyberte Choď, pohnúť sa Zvuková stopa na 0 a vyberte Vytvorte iba jeden viacvrstvový obrázok. kliknite na Súbor / Exportovať ako, zvoliť Obrázok GIF ako typ súboru a kliknite na Export. Vyberte Ako animácia a znova kliknite Export.

Na prevod videa do formátu GIF potrebujete program GAP (Gimp Animation Package).

03. Vytvorte si vlastný obrázok

Animáciu môžete vytvoriť aj sami, a to tak, že zakaždým upravíte duplicitnú vrstvu. kliknite na Súbor / Nový, daj Veľkosť obrázku a kliknite Ok (alebo otvorte obrázok). Nakreslite alebo upravte prvú vrstvu, kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte Duplicitná vrstva.

Kliknite na oko pre starú vrstvu, vyberte novú vrstvu a urobte ďalšiu zmenu. Toto opakujte, kým sa animácia nedokončí. Ísť do Súbor / Exportovať ako, vyberte Obrázok GIF a kliknite na Export. Vyberte Ako animácia a Pokračuj v hraní a nakoniec klikni Export.

Vytvorte si vlastnú animáciu ako staromódny karikatúra zakaždým duplikovaním a úpravou novej vrstvy.