Preskúmanie

Toto je 15 najlepších robotických vysávačov

Znie to takmer príliš dobre, aby to bola pravda: robot, ktorý sa doma stará o jednu z najopakujúcich sa úloh, vysávanie. Ale so správnymi vedomosťami vopred, správnym robotom pre vašu situáciu a dotykom nuansy, tento nový vývoj skutočne prináša novú úroveň pohodlia. Porovnali sme pätnásť najlepších robotických vysávačov od 109 do 999 eur.

Aby sa zabránilo sklamaniu, je nevyhnutné, aby bolo jasné, čo robotický vysávač môže a čo nemôže robiť. To, čo v žiadnom prípade nie sú - ani modely smerom k tisíc eurám - sú úplnými náhradami za pevný vysávač v dome. Robotický vysávač je doplnkový produkt pre domácnosť, ktorý dokáže (výrazne) znížiť frekvenciu vysávania. Čo sa týka každého modelu bez ohľadu na cenu, platí aj to, že zariadenia svoju prácu skutočne zvládnu, až keď sa sami vyčistíte. Ak všade necháte káble, ponožky, legá alebo iný malý neporiadok, nečakajte, že to za vás robot vyčistí ... je pravdepodobnejšie, že sa na ňom zasekne.

Čo môže urobiť?

To, že robotické vysávače sú cenovo dostupné, dokazujú okrem iného Dirt Devil a Zoef. Nie všetci výrobcovia majú modely v nízkych cenových reláciách: značky ako iRobot, Neato alebo Samsung vás nestoja menej ako pár stoviek eur. Ak uvažujete o luxusnejšom modeli, často získate (oveľa) výkonnejší vysávač, viac alebo luxusnejšie možnosti a často kvalitnejšiu okrem iného aj senzory pre navigáciu.

Jednoduchý robot sleduje svoje vlastné vzorce a keď ho pustíte do veľkého priestoru, riskujete, že nedosiahnete každý centimeter štvorcový. Luxusný robot je schopný čítať rozloženie miestnosti a rozumne navigovať. Chytrejšie modely miestnosť spoznajú aj nabudúce a potom môžu svoju prácu vykonávať oveľa plynulejšie.

Majte na pamäti, že nie všetky roboty (väčšinou lacnejšie) sú vyrobené tak, aby fungovali na kobercoch, čo sa prejaví aj na nižšom výkone, keď máte v domácnosti veľa kobercov. Nie je to prekvapujúce, pretože koberec vyžaduje oveľa viac sily na dobré čistenie.

Čistenie

Každý robot je hodnotený na základe množstva prvkov, ktoré môžeme rozdeliť do troch hlavných prvkov: kvalita čistenia, kvalita navigácie, vlastnosti. Čistenie sa meria na tvrdej podlahe a koberci, kde každý vysávač musí odstrániť stanovené množstvo kukuričných lupienkov, ryže a múky (veľká, ťažká a veľmi ľahká „špina“). Množstvo uprataného materiálu sa spája so subjektívnym skóre ... zanechanie trochu za sebou váži menej ako robot, ktorý rozloží kvetinu po celom koberci. Aj keď nie všetky roboty sú vyrobené na koberce, stále sú na nich testované s cieľom posúdiť výkonnosť kobercov v domoch s tvrdými podlahami. Posudzuje sa tiež výkon v rohoch a pozdĺž hrán, sledujeme produkciu hluku a - pre najlepší výsledok - skontrolujeme, či robot zistí, kde je viac nečistôt, a potom vykoná ďalšie čistenie.

Navigácia

Z hľadiska navigácie hodnotíme, aký inteligentný je robot pri navigácii vesmírom a či nepreskakuje miesta. Plusy pre vysávače, ktoré jazdia úhľadne po okrajoch, mínusy pre modely, ktoré si jednoducho uvedomia, že niečo stojí v ceste, keď do všetkého narazia. Pozeráme sa tiež na to, či jazdia cez robustný kábel a či sú schopní prechádzať cez 10 mm sokel, alebo či tam uviaznu. Registrujeme tiež, či sa robot nezasekne, napríklad pod kancelárskou stoličkou alebo vo zväzku káblov. A či môže spadnúť zo schodov a aká je minimálna výška priestorov, pod ktoré sa robot môže dostať.

Vlastnosti

Pokiaľ ide o možnosti, pozrieme sa na akýkoľvek šikovný vstavaný alebo dodávaný doplnok. Napríklad nabíjaciu stanicu a funkciu automatického nabíjania, či už môžete programovať plány a či ju môžete nechať pracovať na diaľku cez telefón, keď ste na ceste domov. Body získavajú aj diaľkové ovládače, extra kefy a ďalšie filtre. Niektorí roboti majú malý maják (alebo v prípade modelu Neato D5 magnetický prúžok), ktorý vymedzuje oblasť tak, aby tam vysávač nešiel. Musíte si sami zvážiť pridanú hodnotu.

Mopovacie roboty

Schopnosť okamžite vyčistiť mop počas vysávania alebo po ňom znie ako jedna z najatraktívnejších a časovo úsporných možností, ktoré robotický vysávač môže mať. Väčšina luxusných modelov túto možnosť nemá, čo nás viedlo k podozreniu, že vytieranie môže vyzerať čisto. A z našich praktických skúseností sme tiež museli tento koncept komentovať. Ešte viac ako pri funkcii vysávača musíte dávať pozor na to, kam robot môže a kam nemôže ísť. Po niekoľkých dňoch s čiastočne zotretým kobercom, mierne zotretými podlahami alebo vlhkým prachom niekde v ceste robotovi sme dospeli k záveru, že by to mohol byť pekný doplnok, ale najmä keď ste pri tom, aby ste mali prehľad vyplávať. Náš tip: radšej investujte do dobrého vysávača a mopping majte v ruke alebo zvážte plnohodnotného mopovacieho robota.

Dirt Devil Spider 2.0 M612 a Fusion M611

Pre Dirt Devil sú vysávače hlavným predmetom podnikania, vyrába iba robotické vysávače pre vstupný segment. Dva testované modely mali vo svojej cenovej kategórii veľký ohlas.

Fusion M611 je s cenou 133 eur jedným z najlacnejších modelov s nabíjacou stanicou a funkciou automatického návratu. So svojou výškou 5,5 cm je to najnižší vysávač v teste, čo je príjemné, ak máte veľa nízkych skriniek, pod ktoré sa chcete dostať. Je vyrobený pre tvrdé podlahy a funguje tam dobre, pokiaľ nemusí nasávať príliš veľké kúsky: jednoducho tlačí veľké kukuričné ​​lupienky po miestnosti. Navigácia je pomerne jednoduchá, ale dostatočne funkčná pre priestory, ktoré nie sú príliš veľké. Napríklad funguje v malej kancelárii iba s tvrdými podlahami.

Dirt Devil Spider 2.0 M612 nás stále viac láka, najmä ak hľadáte skutočne lacný model. S cenou 109 eur je v teste najlacnejšia a ako vysávač prekonáva ostatné rozpočtové modely. Obzvlášť skutočnosť, že dosahuje primeraný výkon aj na kobercoch a kobercoch s nízkym vlasom, je zarážajúce a pekné. Neočakávajte, že sa sila skutočne dôkladne vyčistí, ale blízki konkurenti to robia výrazne menej dobre. Je sparťanský, takže nečakajte harmonogram. Pred odchodom stlačíte tlačidlo a na konci dňa vyprázdnite zásobník a vložte ho do nabíjačky.

Dirt Devil Fusion M611

cena

€ 133,-

Webová stránka

www.dirtdevil.de 7 Skóre 70

 • Pros
 • Základňová stanica s automatickým návratom
 • Veľmi rozumný výkon na tvrdých podlahách
 • Lacné
 • Negatíva
 • Zlý výkon na koberci alebo koberci

Dirt Devil Spider 2.0 M612

cena

€ 109,-

Webová stránka

www.dirtdevil.de 8 Skóre 80

 • Pros
 • Silnejšia ako priama konkurencia
 • Primeraný výkon koberec a koberec
 • Lacné
 • Negatíva
 • Žiadna základňová stanica alebo harmonogram

Zoom Sien a Miep

Zoef je pozoruhodný svojim pomenovaním. Výrobca zdôrazňuje svoje holandské korene menami. Čo je ťažko porovnateľné so zahraničnými alternatívami, je skutočnosť, že všetko možné príslušenstvo a náhradné diely sú k dispozícii priamo z Holandska. Pre motorizovaný výrobok to nie je nadbytočný luxus: filtre a kefy sa nevyhnutne opotrebovávajú. Prítomnosť HEPA filtrov pre alergikov je tiež pridanou hodnotou, nie každý výrobca v tom má jasno.

Zoef Miep je základný model za 139 eur, ale bohužiaľ sklame. Rovnako ako Spider 2.0 ide o sparťanský model bez základňovej stanice, bohužiaľ Miep má v každom prvku testu nižší výkon. To sťažuje vysvetlenie ďalších nákladov.

Sien, ktorý stojí 249 eur, robí dobrý obchod. Kombinuje dobrý (za túto cenu) výkon ako vysávač na tvrdých podlahách a veľmi rozumný výkon na kobercoch s elegantnými doplnkami vrátane virtuálnej steny, extra príslušenstva, diaľkového ovládania, základňovej stanice s automatickým návratom a primeraného navigačného vzoru. . Sien nie je lacný, ale lepšie roboty sú oveľa drahšie alebo vyžadujú krok k manuálnemu importu z Číny. Zoef Sien sa tak ukázal ako upravená stredná cesta medzi spartskými a veľmi luxusnými možnosťami.

Šibnite Emmu

Aj keď to nie je testované, myslíme si, že za zmienku stojí Zoef Emma, ​​vnútorne rovnaká ako Sien, avšak s vylúčením virtuálnej steny a funkcie mopping, ktorá nás veľmi neohrieva. Za 179 eur potenciálne zaujímavá alternatíva.

Zoom Miep

cena

€ 139,-

Webová stránka

www.zoefrobot.nl 4 Skóre 40

 • Pros
 • Nízka výška
 • Vynikajúci výkon na tvrdých podlahách
 • Negatíva
 • Funguje zle na mäkkých podlahách
 • Existujú lepšie modely za menej peňazí

Whiz Sien

cena

€ 249,-

Webová stránka

www.zoefrobot.nl 8 Skóre 80

 • Pros
 • Úhľadný pomer ceny a výkonu
 • Extra
 • Funkcia mopu (ak zostanete nablízku)
 • Negatíva
 • Lepšia čínština (Xiaomi) o triedu lepšia
 • Navigačný vzor základný

Severin Chill RB7025

Severin hrá tiež v cenovo dostupnom segmente. A ak postavíte Severin Chill a Dirt Devil Spider 2.0 vedľa seba, môžete sa pripraviť na solídnu hru „všimnite si rozdiely“. Obe značky zdieľajú rovnakú základňu pre tento model Spartan bez základňových staníc a je to vidieť. Napriek tomu si obe spoločnosti vyberajú rôzne. Oceňujeme napríklad Severinovu voľbu ísť o trochu robustnejšiu Li-Ion batériu nad variantom NiMH v Dirt Devil. O asi 15 eur vyššiu ulicu sme mohli považovať za samozrejmosť, nebyť toho, že Severin používa štetce s podstatne menším počtom vlasov. To zaisťuje znateľne menej výsledku čistenia. Nie zlé, ale vidíme to lepšie za menej peňazí.

Severin Chill RB7025

cena

€ 124,-

Webová stránka

www.severin.com 6 Skóre 60

 • Pros
 • Žiadna základňová stanica alebo harmonogram
 • Li-Ion batéria
 • Negatíva
 • Menej výsledkov čistenia

iRobot Roomba 980, 866 a 680

iRobot je značka na trhu robotických vysávačov. Spoločnosť má skúsenosti s výrobou luxusnejších robotických vysávačov a to si v praxi okamžite všimnete. Najmä pokiaľ ide o navigáciu v domácnosti a dosiahnutie každého kúska povrchu, modely Roomba dosahujú v porovnaní s konkurenčnými modelmi mimoriadne dobré výsledky. Spoločnosť iRobot sa nie vždy zameriava na väčšinu výhod, ale ako vysávač robí každý z modelov dobrú prácu. Spochybňujeme však základňovú stanicu. Aj keď ho musíte zabezpečiť, jednoduchá plastová konštrukcia zhoršuje celkový dojem z kvality.

Špičkový model iRobot, 999 euro Roomba 980, predstavuje vyhlásenie, ktoré má ukázať, čo spoločnosť dokáže, a v praxi ide tiež o fenomenálny stroj: všeobecne ako vysávač, s aplikáciou, ale najmä v detailoch, ako je napr. trojité vysávanie oblastí, kde je zistené veľa nečistôt, a zvýšenie sacieho výkonu, keď robot vidí, že jazdí po koberci. Vďaka zabudovanej kamere je navigácia na najvyššej úrovni, aj keď máte priestranný povrch. To z neho robí (aj keď úzko) najlepší vysávač v teste.

Nadšenie pre extrémne drahý špičkový model je samozrejme jednoduché, ale je to polovične drahá Roomba 866, ktorá bude pre mnohých najzaujímavejšou kúpou. Na úrovni funkcií je táto Roomba dosť vyzlečená. Nezískate funkčnosť aplikácie, virtuálne steny alebo iné doplnky. Väčšina konkurentov v rozmedzí 400 až 600 eur má viac príplatkov, ale táto Roomba 886 vie, ako si udržať náskok v oblasti výkonu. Je tiež prístupný nie príliš technickému používateľovi.

Roomba 680 je základný model v očiach iRobot. Avšak tam, kde 860 nebol z hľadiska sacieho výkonu oveľa horší ako 980, je 680 zjavne oveľa menej. Spôsob navigácie zostáva veľmi dobrý. Celkom dobré pre svoju cenovú kategóriu, ale nie skvelé, najmä ak to porovnáme s výkonom napríklad Xiaomi. Ak už uvažujete o luxusnejšom robotickom vysávači - 350 eur je stále veľa peňazí - boli by sme naklonení urobiť krok k sérii 800.

iRobot Roomba 980

cena

€ 999,-

Webová stránka

www.irobot.com 10 Skóre 100

 • Pros
 • Špičkový výkon na tvrdých a mäkkých podlahách
 • Vynikajúca navigácia
 • Vynikajúci komparz
 • Negatíva
 • Premrštená cenovka
 • Nabíjacia stanica sporá

iRobot Roomba 866

cena

€ 499,-

Webová stránka

www.irobot.com 9 Skóre 90

 • Pros
 • Vynikajúci sací výkon na tvrdých a mäkkých podlahách
 • Vynikajúca navigácia
 • Užívatelsky prívetivý
 • Negatíva
 • Robustná cenovka
 • Žiadne luxusné doplnky

iRobot Roomba 680

cena

€ 349,-

Webová stránka

www.irobot.com 7 Skóre 70

 • Pros
 • Veľmi rozumný výkon
 • Dobrá navigácia
 • Užívatelsky prívetivý
 • Negatíva
 • Pomer cena / výkon nie je skvelý

Samsung VR9300

Keď vyberiete Samsung VR9300 z krabice, viete, že spoločnosť Samsung vážne začala útok na titul „najlepší robotický vysávač“. Vďaka svojej výške 13,5 cm, extrémnemu vzhľadu a obrovským kolesám je zďaleka najpôsobivejšie vidieť, keď jazdí po vašom dome. Ako nikto iný trhá cez sokle, hrubšie koberce alebo iné svojvoľné predmety. A ako naznačuje decibelový meter, sací výkon je pôsobivý: Samsung vie, ako dostať kvetinu z koberca ako nikto iný, a najbližšie k skutočnému vysávaču.

Je to tiež úžasné zariadenie z hľadiska možností. Mapuje vaše izby, môžete ich poslať do konkrétnych oblastí na čistenie a precízne naviguje okolo vášho nábytku. Model VR9300 rozpoznáva horúce miesta (oblasti s veľkým znečistením) a opakuje tam svoje pohyby. Celková navigácia po väčšej podlahe však nie je na úrovni iRobot. A aj napriek mierne lepšiemu výkonu Samsungu na koberci, Roomba 980 zostáva na tvrdých podlahách tesne neprekonaný. Extra výška modelu VR9300 spôsobuje problémy s vniknutím pod skrinky a lavice. Vďaka tomu je o niečo menej pohodlný ako najdrahší iRobot. Ak sú však tieto nevýhody pre vašu situáciu irelevantné, jedná sa o veľmi silného a atraktívneho uchádzača v segmente peňazí, ktoré nehrá žiadnu rolu.

Samsung VR9300

cena

€ 899,-

Webová stránka

www.samsung.nl 9 Skóre 90

 • Pros
 • Špičkový výkon na tvrdých a mäkkých podlahách
 • Upratovanie konkrétnych miestností
 • Negatíva
 • Extrémna cenovka
 • Oveľa vyššia ako u konkurencie
 • Pomerne hlučné

LG Hombot VR9647PS a VR9624PR

Spoločnosť LG sa pri svojich modeloch Hombot Turbo + zaviazala k konceptu „inteligentného robota“. Do modelov bolo pridané more možností, pre ktoré je mimochodom v telefóne vyžadované extrémne prístupové právo. Model VR9647PS je vybavený fotoaparátom, aby ste mali doma prehľad. Môžete tiež dostávať upozornenia, keď sa zistia pohyby. Model VR9624PR túto možnosť nemá a taktiež mu chýba režim mopovania modelu VR9647PS, ale stále má veľa možností, vrátane WiFi, ovládania aplikácií a fyzického diaľkového ovládača. Spoločnosti LG sa s vami „porozprávajú“, keď sa chystajú konať alebo v prípade problémov. Vďaka filtrom HEPA, 10-ročnej záruke na motor, tichému chodu a primerane dobrej navigácii sa LG zdali byť na ceste k dobrému výsledku, čo sa týka špecifikácií.

Bohužiaľ, dva modely LG neboli ako vysávač skutočne presvedčivé. Obaja sa im na koberci podarilo dosiahnuť dobré výsledky, prekvapivo sa však lacnejšia VR9624PR ukázala byť ešte lepšou. Oba modely ale stále nechávali tvrdé podlahy dobre v múke, zatiaľ čo nameranú ryžu sme tiež museli dostať pozdĺž soklov a spod sedadiel. Mnoho senzorov LG sa nepoužíva na skrotenie prudko sa roztočiacich kefiek nachádzajúcich sa vpredu, čo sa javí ako hlavná príčina konečného výsledku. Môžeme oceniť skvelé vlastnosti, ale robotický vysávač stojí alebo padá ako ... áno, vysávač. A v tejto oblasti sú tieto dva modely stále iba krátke. Dávajte však pozor na spoločnosť LG, pretože drobné vylepšenia by z týchto produktov mohli urobiť vážnych kandidátov.

LGVR9647PS

cena

€ 772,-

Webová stránka

www.lg.com/sk 6 Skóre 60

 • Pros
 • Mäkké podlahy s dobrým výkonom
 • Rozsiahle možnosti
 • Negatíva
 • Výkon tvrdej podlahy pod par

LG VR9624PR

cena

€ 549,-

Webová stránka

www.lg.com/sk 7 Skóre 70

 • Pros
 • Veľmi dobrý výkon na koberci a kobercoch
 • Rozsiahle možnosti
 • Negatíva
 • Výkon na tvrdej podlahe sklamaním

Neato Botvac D3 pripojený a D5 pripojený

Rovnako ako LG, aj Neato sa zameriava na výrobu inteligentných robotických vysávačov. A tiež tu vidíme dva stroje s potrebnými podobnosťami. Líšia sa hlavne v niektorých detailoch: D5 má extra kefu na hrany, oveľa väčšiu batériu pre väčší dosah a prichádza s niekoľkými režimami navyše, vďaka ktorým je zvýšenie ceny primerané pre všetky domácnosti s väčšími povrchmi. Rozhodujúce je, že ako vysávačom sa Neatosom tiež darí. Aj keď majú väčšie problémy s väčšou nečistotou (v tomto prípade kukuričnými vločkami) ako iné modely vo vyššom segmente, celkový výkon na tvrdých a mäkkých podlahách je vynikajúci.

Automatická navigácia nie je najlepšia, ale dosť dobrá na to, aby držala krok s väčšími priestormi. Vďaka hladkej a prehľadnej aplikácii a niektorým šikovným inteligentným produktom, ako je integrácia s Amazon Alexa, Google Home, IFTTT a teda Athom Homey, je to zariadenie atraktívne pre technicky zdatných používateľov. Na druhej strane, smart nie je vždy lepšie, pretože keď sa D5 nechcelo spárovať s jedným z testovacích telefónov, zariadenie to odmietlo úplne ... je teda pre technického laika menej vhodné.

Chceli by sme tiež komentovať krátku záručnú dobu iba jedného roka a extrémne krátky kábel nabíjacej stanice: v tejto cenovej hladine očakávame lepšie.

Neato Botvac D5 pripojený

cena

€ 579,-

Webová stránka

www.neatorobotics.com 8 skóre 80

 • Pros
 • Veľmi dobrý všestranný vysávač
 • Dobrá integrácia aplikácií
 • Veľmi veľká batéria
 • Negatíva
 • Menej pre technologického laika
 • Záručná doba 1 rok
 • Veľmi krátka káblová nabíjacia stanica

Neato Botvac D3 pripojený

cena

€ 429,-

Webová stránka

www.neatorobotics.com 7 Skóre 70

 • Pros
 • Dobrý všestranný vysávač
 • Dobrá integrácia aplikácií
 • Negatíva
 • Pomer cena / výkon nie je skvelý
 • Menej pre technologického laika
 • Záručná doba 1 rok
 • Veľmi krátka káblová nabíjacia stanica

Xiaomi Mi Vacuum

Online nakupovanie v Číne vás môže dostať za prstenník alebo vás bude bolieť hlava. V prípade Xiaomi Mi Vacuum (od cca.249 eur), platí to pre prvý prípad. Je to vynikajúci vysávač za tieto peniaze, je pevný, atraktívne navrhnutý a ako očakávame od Číňanov, je vybavený aj potrebnými trikmi. Vďaka vynikajúcim skúsenostiam s aplikáciami, rovnako vynikajúcej navigácii a veľmi dobrému čistiacemu výkonu vidíme Xiaomi Mi Vacuum ako jeden z najatraktívnejších modelov v teste.

Bez ohľadu na to, aká dobrá je Roomba 980 ... za zlomok ceny, Xiaomi je s ňou ťažko nižšia. Možnosťou prekonáva aj Roombu 866 a je ešte lacnejšia. Je to tiež lepší vysávač ako rozšírené LG.

Nákup Xiaomi má nejaké zádrhele, pretože si ho musíte kúpiť prostredníctvom čínskeho webového obchodu, ako sú GearBest alebo AliExpress. Ceny kolíšu a je pravdepodobné, že k inzerovanej cene budete musieť zaplatiť DPH a dovozné clo, aj keď niektoré čínske obchody ponúkajú možnosť nechať si dopraviť výrobky z EÚ (za príplatok). A naozaj veľká otázka bude, čo sa stane, keď nefunguje správne a chcete uplatniť záruku ... je pravdepodobné, že budete tupí alebo uviaznete s vysokými nákladmi na prepravu. Ak si trúfate na hazard, Xiaomi Mi Vacuum je logickou voľbou.

Xiaomi Mi Vacuum

cena

Približne. € 249, -

Webová stránka

www.tiny.cc/xiali (preložená stránka) 9 Skóre 90

 • Pros
 • Špičkový pomer ceny a výkonu
 • Veľmi dobrý vysávač
 • Veľmi dobrý komparz
 • Negatíva
 • Možné problémy so zárukou alebo dovozom

Záver

Do istej miery platí staré známe príslovie „lacné je drahé“: nasadenie modelu rozpočtu do veľkého poschodia a očakávanie jeho najvyššieho výkonu si vyžaduje nespokojnosť. Ale pre malý priestor s tvrdými podlahami určite získate doma všetku potrebnú funkčnosť s malou investíciou. Potom zvoľte Dirt Devil Spider 2.0 M612, ktorý si občas musíte sami zavesiť na nabíjačku.

Skutočne očarení sme sa stali iba od približne 250 eur. Robotické vysávače v tejto cenovej kategórii môžu skutočne vziať prácu z vašich rúk, majú však svoje vlastné výhody a nevýhody. Zaslúžený redakčný tip na pomer ceny a výkonu patrí Xiaomi Mi Vacuum. Čínsky dovoz je často pekný a lacný, ale v tomto prípade sa ukázalo, že je to jednoducho jeden z najschopnejších a najchytrejších vysávačov na trhu. Dvakrát drahšia konkurencia má ťažkú ​​prácu.

Ak pri nákupe uprednostňujete pobyt v hraniciach krajiny, je Zoef Sien pekným modelom za predpokladu, že priestor nebude príliš veľký alebo zložitý. A inak sa oplatí pozerať na luxusnejšie modely smerom k 500 eurám. Páči sa nám tam najlepšie prevedenie série Roomba 800. S čestným uznaním za o niečo drahšie Neato D5, ak chcete inteligentný model s dlhším dychom.

Aj keď sme predtým mali pochybnosti o vysokých cenách cenových značiek skutočných top modelov - spomeňme na Samsung VR9300 v hodnote 899 EUR alebo iRobot Roomba 980 v hodnote 999 EUR - ukázalo sa, že tieto modely ponúkajú presvedčivú pridanú hodnotu nad celým segmentom strednej triedy. Pre mnohých taký (takmer) ultimátny robotický vysávač zostane na chvíľu mimo dosahu, ale výkon neklame.

Všetky výsledky testov nájdete v tabuľke nižšie.