Novinky

Týmto spôsobom môžete ľahko zdieľať svoje heslo WiFi

Automaticky generované heslo WiFi môže niekedy spôsobiť problémy, ak ho chcete zdieľať s priateľmi a rodinou. Odteraz už nemusíte uvádzať rad písmen, číslic a veľkých písmen, aby ste mohli ľahko zdieľať svoje heslo WiFi.

Vytvorte sieť pre hostí

Ak umožníte priateľom a rodine prihlásiť sa do vašej hlavnej siete, automaticky získajú prístup ku všetkým vašim zariadeniam pripojeným k tejto sieti. Aby ste sa vyhli akýmkoľvek rizikám, je lepšie vytvoriť sieť pre hostí.

Za týmto účelom zadajte do prehľadávača poradie čísel vytlačené na štítku smerovača. Dostanete sa na stránku správcu vášho smerovača. Potom v nastaveniach zvoľte „hosťovskú sieť“ a nastavte heslo WPA2, ak je to možné. Zoznámte sa s menom tejto hosťovskej siete a vyberte si pomerne ľahké heslo. Môžete napríklad vložiť 4 náhodné slová za sebou.

Vytvorte QR kód

Namiesto nemotorného zadávania hesla do telefónu môžete vytvoriť QR kód pre svoju sieť Wi-Fi. Vďaka tomu musia hostia iba naskenovať kód, aby sa dostali do siete. Môžete na to použiť web Qifi. Jednoducho zadajte všetky podrobnosti a potom vytlačte alebo zdieľajte svoj QR kód.

Zdieľajte s Apple

Zariadenia Apple, ako napríklad iPhone s iOS 11 a iOS 12, majú zabudovanú funkciu, ktorá umožňuje jednoduché zdieľanie vášho hesla WiFi. Funguje to iba na zariadeniach Apple. Uistite sa, že sú na oboch zariadeniach zapnuté Wi-Fi aj Bluetooth.

Prejdite do siete, ku ktorej sa chcete pripojiť, pomocou nastavení. Po výbere tejto možnosti sa zobrazí vyskakovacie okno na zadanie hesla. Teraz sa uistite, že iPhone, ktorý je už pripojený k sieti, je v blízkosti zariadenia, ktoré sa chce pripojiť. Nič sa nedeje? Potom zariadenia spojte bližšie k sebe. Teraz by sa vám malo zobraziť vyskakovacie okno s otázkou, či chcete, aby sa vybratá sieť pripojila k príslušnému názvu kontaktu alebo zariadenia. Teraz jednoducho klepnutím na „zdieľať heslo“ odošlete heslo do druhého zariadenia. Pole pre heslo na druhom zariadení sa teraz vyplní automaticky.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found