Ako

Takto môžete používať Cortanu vo Windows 10

Cortana je inteligentný asistent vo Windows 10. Bohužiaľ, táto funkcia momentálne funguje iba v angličtine, to však neznamená, že s ňou v Holandsku nemôžete robiť pekné veci. Ak hovoríte trochu anglicky, Cortana je veľmi šikovná a predovšetkým zábavná na vyskúšanie.

Cortana bola už vo Windows Phone 8.1 super užitočnou službou a teraz je tento inteligentný asistent so systémom Windows 10 konečne k dispozícii pre PC. Môže prehľadávať vaše dokumenty, sledovať váš kalendár, nastavovať pripomienky, zobrazovať veci, ktoré sa vám osobne zdajú relevantné, a oveľa viac. Cortana pracuje na báze Bingu a technológie strojového učenia spoločnosti Microsoft v cloude. Cortanu môžete ovládať písaním alebo hovoreným jazykom. Prečítajte si tiež: Windows 10: Všetko pre plynulý prechod.

Pretože všetko, čo sa Cortana o vás dozvie, je uložené v cloude, všetky zariadenia, na ktorých Cortana používate, prispievajú k jej „inteligencii“ a tieto kolektívne informácie má k dispozícii na všetkých zariadeniach.

Cortana je zatiaľ k dispozícii iba pre Windows Phone 8.1 a Windows 10, zdá sa však, že Microsoft plánuje spustiť samostatnú aplikáciu pre Android a iOS.

Povoliť Cortanu

Ak chcete povoliť Cortanu na počítači, musíte nastaviť oblasť a jazyk počítača na Spojené kráľovstvo alebo Spojené štáty. Výsledkom bude, že odteraz bude všetko v operačnom systéme v angličtine.

Ak s tým nemáte problém, aktivujte Cortanu takto:

Choď do toho Akčné centrum kliknutím na bublinu reči na systémovej lište. Vyberte v dolnej časti ponuky Všetky nastavenia. Teraz sa zobrazí A. nastavenie okno, v ktorom kliknete Čas a jazyk> Región a jazyk musí kliknúť. V ponuke výberu nižšie Krajina alebo Región Bolo vybrané Holandsko. Kliknite na ňu a posuňte sa nadol na Spojene kralovstvo alebo Spojené štáty. Nezáleží na tom, či si vyberiete Spojené kráľovstvo alebo Spojené štáty.

Potom musíte previesť jazyk operačného systému do angličtiny. To možno vykonať v rovnakom okne nižšie Jazyky. kliknite na Pridajte jazyk. Vyberte si Angličtina a kliknite na Nastaviť ako predvolenú. Prejdite do ponuky Štart a odhláste sa. Po opätovnom prihlásení bude váš operačný systém kompletne v angličtine.

Poznámka: Ako som už spomenul vyššie, nezáleží na tom, či si ako svoj región vyberiete Spojené kráľovstvo alebo Spojené štáty, ale akonáhle si vyberiete anglický jazyk, niektoré slová, ktoré sú zvyčajne britské alebo zvyčajne americké, sa budú líšiť podľa regiónu, ktorý ste si vybrali, napríklad ako napríklad britský výraz „filmy“ verzus americký variant „filmy“ a britský pravopis „farby“ verzus americký pravopis „farby“.

Naľavo od domovského tlačidla sa teraz nachádza vyhľadávací panel. Kliknite na ňu a vyberte ikonu ozubeného kolieska a nastavte Cortanu.

Neznášate potom mať Windows 10 v angličtine? Potom sa môžete jednoducho vrátiť späť zopakovaním vyššie uvedených krokov a výberom Holandska ako regiónu a holandčiny ako jazyka. Cortanu však nemôžete použiť.

Nakonfigurujte Cortanu

Aby ste čo najlepšie využili možnosti Cortany, musíte si zaškoliť digitálneho asistenta. Čím viac informácií poskytnete, tým lepšie bude funkcia fungovať.

Keď kliknete na vyhľadávací panel, Cortana vás požiada o niekoľko povolení, napríklad prístup k vašej polohe, rozpoznávanie reči a vaše požadované meno. Potom môžete upraviť informácie, ktoré o vás Cortana - a teda Microsoft - má, kliknutím na ponuku hamburgerov a Notebook vybrať. Potom sa zobrazí niekoľko kategórií:

V O mne môžete nastaviť, ako by vás mala Cortana volať. Našťastie, ak nesprávne vysloví vaše meno (ako som to urobila ja), môžete to zmeniť. Okrem toho môžete určiť konkrétne obľúbené miesta vyhľadaním adresy a jej pomenovaním. Miesta môžete tiež označiť ako domov alebo prácu. Názov, ktorý zvolíte pre miesto, môžete neskôr použiť na zadanie pokynov pre Cortanu, ako je nastavenie pripomienok alebo hľadanie pokynov.

V Prepojené účty môžete Cortanu integrovať do ďalších služieb. To je zatiaľ možné iba v balíku Microsoft Office 365.

V nastavenie môžete Cortanu vypnúť, zvoliť, ktoré osobné informácie Cortana ukladá v cloude, nechať Cortanu aktivovať, keď poviete „Hej Cortana“, nechať Cortanu vyhľadať informácie o vašich letoch, rezervácie hotelov atď. v iných službách spoločnosti Microsoft, nastaviť pozdravy vo vyhľadávaní lišta, Bing Safe Nastaviť vyhľadávanie a spravovať ďalšie nastavenia ochrany osobných údajov.

V Jedzte a pite návrhy reštaurácií môžete konfigurovať na základe kuchyne, ceny, prostredia, vzdialenosti atď. Môžete tiež nastaviť upozornenia.

V Diania môžete uviesť, o aký druh udalostí máte záujem, a či by vás Cortana mala informovať o takýchto udalostiach vo vašej oblasti.

V Filmy a televízia môžete nechať Cortanu uviesť súčasné programy z kín vo vašom okolí alebo napríklad nechať predpovedať víťazov dôležitých udeľovaní cien.

V Financie môžete si vybrať, ktoré akcie má Cortana sledovať za vás.

V Obchádzať môžete nastaviť, ako bude Cortana spracovávať dopravné informácie a pripomienky. Upozornenia na položky vo vašom kalendári a dopravná situácia v blízkosti vašich obľúbených miest sú predvolene zapnuté, ale ak chcete, aby vám Cortana pripomínala, aby ste na základe dopravnej situácie odchádzali včas, budete si to musieť nastaviť osobitne.

V Stretnutia a pripomienky môžete si zvoliť, či chcete na domovskej obrazovke Cortany zobrazovať pripomenutia schôdzky, dostávať upozornenia na prípravu schôdzky a účastníkov a ďalšie.

V Novinky môžete upraviť, aký druh noviniek bude Cortana zobrazovať. Môžete zadať svoje obľúbené kategórie a témy alebo sa Cortana môže časom dozvedieť, aké sú vaše záujmy.

V Šport môžete nastaviť, čo má Cortana zobrazovať pre nadchádzajúce zápasy, výsledky a najdôležitejšie udalosti. Je tiež možné zvoliť si svoj obľúbený tím, ale ponuka je zatiaľ trochu obmedzená.

V Cestovanie môžete si zvoliť, čo sa bude zobrazovať o vašich plánovaných cestách, ako napríklad aktuálne informácie o lete, dopravná situácia na vašej trase, predpoveď v cieľovom mieste atď.

V Počasie môžete povoliť aktuálne informácie o počasí a predpovede pre váš domov, konkrétne mestá alebo vašu aktuálnu polohu. Okrem toho je možné v extrémnom počasí dostávať varovania.

Pomocou Cortany

Kategórie, ktoré ste nastavili, sa zobrazia v mapovom rozhraní Cortany, vďaka čomu budete mať okamžitý prístup ku všetkým informáciám. Kliknutím na položku sa zobrazia ďalšie podrobnosti alebo odkaz na niečo.

Cortanu môžete tiež použiť ako funkciu vyhľadávania. Indexuje všetky vaše miestne súbory a nastavenia systému, web, cloudové úložisko OneDrive vášho účtu Microsoft a obchod Windows. Ak chcete vyhľadávať iba vo svojich vlastných súboroch, musíte kliknúť vľavo dole Moje veci kliknite. kliknite na Web prehľadávať iba web. Tieto filtre bohužiaľ nemôžete použiť predvolene. Cortana dokáže porozumieť a zvládnuť zložité hovorené príkazy, ako napríklad „Nájsť dokumenty o Ríme od roku 2013“. Nezabudnite však dávať príkazy v angličtine!

E-mail s konkrétnym príjemcom môžete vytvoriť priamo z Cortany, napríklad vydaním príkazu „send an email to Jon“.

Cortanu môžete tiež použiť na otváranie programov, prezeranie informácií, vykonávanie výpočtov alebo kladenie otázok pomocou príkazov ako „otvoriť Excel“, „aké je počasie“, „koľko je 10 eur v dolároch“ a „koľko sú tri percentá z päťdesiatich “. Okrem toho môžete Cortane klásť najrôznejšie otázky, na ktoré dostanete vtipnú odpoveď. Toto rozpracujem v ďalšom článku.

Cortana je integrovaná do nového prehliadača Edge. Na niektorých webových stránkach alebo pri vyhľadávaní určitých tém sa zobrazí modrá blikajúca ikona Cortany, ak má Cortana viac informácií. Po kliknutí na ikonu sa ďalšie informácie zobrazia na paneli na pravej strane okna prehliadača.

Cortana je schopná vytvárať oznámenia na základe informácií, ktoré získava z rôznych prepojených účtov, napríklad Office 365. Tieto oznámenia sa zobrazia v hornej časti mapového rozhrania Cortany.

Cortana môže tiež vytvárať pripomienky, ktoré sú spojené s časom alebo miestom. To je užitočné, ak napríklad pri ďalšej návšteve obchodu nemôžete zabudnúť na nákup batérií. V takom prípade, hneď ako sa priblížite k obchodu, dostanete od Cortany upomienku, aby ste si kúpili batérie. Pripomienky je možné nastaviť kliknutím na ikonu žiarovky v ľavom paneli alebo vyslovením alebo zadaním výrazu „Pripomenúť mi“ a potom následným zobrazením toho, čo chcete pripomenúť a kde a kedy. Cortana sa pred vytvorením pripomienky opýta, či všetko správne pochopila, a niekedy budete musieť uviesť konkrétnejšie informácie.