Ako

Takto nastavíte účet hosťa vo svojom počítači

Nechali ste niekedy kamaráta alebo známeho sedieť za počítačom? Potom pravdepodobne poznáte pocit: „darí sa vám to?“. Táto osoba potom bude mať prístup k vašim fotografiám, e-mailom a všetkým vašim súborom. Prečítajte si, ako to ľahko vyriešiť pomocou účtu hosťa.

Krok 1: Môžem mať minútu?

Hneď ako odpoviete „áno“ na otázku „Môžem si skontrolovať poštu vo vašom počítači?“ môže nastať problém. Niekto si sadne za počítač alebo notebook a môže „náhodne“ zistiť, ktoré webové stránky navštevujete, otvárať e-mailové správy a prehliadať vaše fotografie. Prečítajte si tiež: 3 základné tipy pre Windows 10.

Pri troche úsilia je možné dokonca zobraziť všetky heslá. Zlomyseľná osoba mimochodom skutočne nevyžaduje žiadne technické znalosti, ak používa jeden z mnohých programov Nirsoft. Tomu všetkému sa ľahko vyhnete použitím účtu hosťa Windows. Tento účet je predvolene zakázaný, ale jeho aktivácia je jednoduchá.

Krok 2: Účet hosťa

Vo Windows 10 sa vytváranie účtov hostí zbytočne komplikovalo. Napokon, vo Windows 8 to bola hračka. Klikni na Tlačidlo Štart a choď do Nastavenia> Účty. Pod záložkou Rodina a ďalší používatelia nájdete možnosť Pridajte do tohto počítača niekoho iného. Otvorí sa nová obrazovka a spoločnosť Microsoft požiada o vašu e-mailovú adresu alebo telefónne číslo, ale nepotrebujete to. Namiesto toho kliknite Nemám prihlasovacie údaje pre túto osobu. Kliknite na nasledujúcu obrazovku Pridajte používateľa bez účtu Microsoft. Vymyslite si názov svojho hosťovského účtu, nechajte polia pre heslo nevyplnené a stlačte Ďalší. Účet hosťa je teraz nastavený.

Používatelia systému Windows 8 aktivujú účet hosťa prostredníctvom služby Windows Vista Panel príveskov / vyhľadávací účet / účet hosťa. Vo Windows 7 prejdite na Štart / Ovládací panel / Používateľské účty a rodičovská kontrola / Používateľské účty / Spravovať iný účet. Zobrazí sa prehľad všetkých dostupných účtov. Uvedené tiež Hosť so správou nižšie Účet hosťa je deaktivovaný. kliknite na Hosť a vyber si Prepnúť. Reštartujte počítač.

Hosťujúci užívateľ sa objaví na prihlasovacej obrazovke. Kliknutím na tento účet sa prihlásite ako hosť. Hosťujúci užívateľ nemôže inštalovať žiadne programy ani meniť nastavenia, ale môže surfovať na internete a to je zvyčajne najdôležitejšie. Hosť nebude mať prístup k vašim osobným fotografiám, hudbe a dokumentom. Vyskúšajte to a pomocou Prieskumníka Windows sa pokúste otvoriť priečinok patriaci inému používateľovi v priečinku C: \ Users.

Krok 3: Kláves Windows + L

Odteraz môžete bezpečne nechať priateľov, rodinu a známych sedieť za vašim počítačom. Možnosť prihlásiť sa ako hosť sa zobrazuje pri každom spustení počítača. Môžete tiež prepnúť na účet hosťa, keď ste na počítači. Použite na to kombináciu klávesov Windows kláves + L. Kliknite pre Iný používateľ a otvorte účet hosťa.

Zabráňte „sliedeniu“ vo svojich osobných záležitostiach: aktivujte si hosťovský účet Windows.

Ak chcete zabrániť hosťujúcemu používateľovi v tom, aby sa stále mohol prihlásiť ako iný používateľ, môžete nastaviť heslo pre ďalšie účty. Vo Windows 8 je toto nastavenie nájdené prostredníctvom vyhľadávania Možnosti prihlásenia. Používatelia systému Windows 7 prejdú na stránku Štart / Ovládací panel / Používateľské účty a rodičovská kontrola / Používateľské účty. Kliknite na ňu Nastavte heslo pre svoj účet.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found