Ako

Znovu použite svoj starý disk

Ak stále máte niekde v skrinke pevný disk, môžete mať nutnosť ho vyhodiť. Ale to je škoda, pretože disk môže stále slúžiť ako externé pamäťové médium. A z tak starého pevného disku môžete ľahko urobiť externý disk.

Kúpiť bývanie

S krytom pripraveným na použitie je konverzia internej jednotky na externú skutočne jednoduchá. Kryt zaisťuje, že pevný disk zostáva chránený a má správne pripojenie na pripojenie k vášmu počítaču alebo notebooku. K dispozícii sú kryty pre 2,5 aj 3,5 palcové disky, v rozmedzí od desiatich eur do zhruba štyridsať eur. Alebo drahšie, ale potom sú špeciálne.

V našom porovnávači cien nájdete zoznam všetkých rôznych modelov (kde ich môžete zoradiť podľa všetkých druhov kritérií). Uistite sa, že ste vybrali správny rozmer krytu pre váš disk a vyberte typ pripojenia. Môžete si kúpiť 2,5-palcové kryty s jedným alebo dvoma káblami USB, druhý kábel poskytuje dodatočné napájanie. To je viac problémov, ale zabráni sa zlyhaniu disku v dôsledku výpadku napájania. Krabičky pre 3,5-palcové disky majú takmer vždy samostatný napájací adaptér. Chcete mať možnosť ľahko meniť disky? Potom nekupujte pevné bývanie, ale dokovaciu stanicu.

Nainštalujte disk

Spôsob umiestnenia pevného disku do krytu sa líši podľa typu krytu. Pred zasunutím jednotky do skrinky bude možno potrebné odstrániť štyri bočné skrutky. Alebo že najskôr musíte pripojiť pripojenie k pevnému disku, ale zvyčajne to má vysvetlenie. Ak urobíte niečo zle, okamžite to uvidíte. Vo väčšine prípadov ide o to, ako zasunúť disk do skrinky, zatlačiť na ňu a prípadne skrutky zaskrutkovať späť na miesto.

Začnite s diskom

A teraz? Takže teraz si pripravený. Všetko, čo musíte urobiť, je pripojiť pevný disk k počítaču správnym káblom a naformátovať ho cez Ovládací panel / Správa diskov. Ak sa na jednotke už nachádzajú súbory, ktoré si chcete ponechať, formátovanie ani nie je potrebné a s novou externou jednotkou môžete okamžite začať.