Ako

Takto upravíte priečinok používateľa v systéme Windows 10

Keď si vo Windows 10 vytvoríte používateľský účet, automaticky sa mu priradí názov. Niektorí uprednostňujú, aby si mohli sami zvoliť meno. Tu vám ukážeme, ako prispôsobiť názov priečinka používateľa.

Priečinok používateľa priradený k používateľskému účtu v systéme Windows 10 sa pri vytvorení účtu automaticky pomenuje. Tento priečinok je súčasťou C: \ Používatelia stáť. Priečinok má rovnaký názov ako účet, ktorý bol vytvorený. Ak ste vytvorili účet pomocou e-mailovej adresy priradenej k účtu Microsoft, priečinok používateľa bude mať ako názov prvých päť písmen e-mailovej adresy.

Ak potom zmeníte názov svojho účtu na ovládacom paneli (Ovládací panel> Používateľské účty> Zmeňte názov svojho účtu), toto nemá žiadny vplyv na názov priečinka používateľa. Je to preto, že Windows a iný nainštalovaný softvér by potom nerozpoznali novú cestu, čo by viedlo k najrôznejším problémom.

Existuje však trik, ktorý môžete použiť, aby ste si mohli sami zvoliť názov svojho používateľského priečinka, takže nemusíte mať predvolené meno, ktoré mu Windows priradí na základe vášho používateľského mena. Ak to chcete urobiť, musíte si vytvoriť nový účet a potom preniesť súbory zo starého účtu, ak ste už mali používateľský účet.

Vytvorte nový miestny účet

Trik je začať miestnym účtom. Týmto spôsobom systém Windows použije celý názov účtu ako názov priečinka používateľa. Po dokončení vytvárania profilu môžete konvertovať účet na účet Microsoft.

Prihláste sa pomocou účtu, ktorý má práva správcu, a prejdite na stránku Nastavenia> Účty> Rodina a ďalší ľudia. kliknite na Pridajte do tohto počítača niekoho iného.

Teraz môžete vytvoriť miestny účet kliknutím Nemám prihlasovacie údaje pre túto osobu kliknutím a Pridajte používateľa bez účtu Microsoft vybrať.

Priraďte účtu miestne používateľské meno, ktoré sa presne zhoduje s menom, ktoré chcete priradiť priečinku používateľa. Ak pridáte medzeru, názov priečinka bude obsahovať aj medzeru. Vyberte heslo a vytvorte si účet.

Zmeniť typ účtu

Teraz sa môžete odhlásiť a znova prihlásiť pomocou svojho nového miestneho účtu. Potom choďte na Nastavenia> Účty> Vaše údaje a vyber si Namiesto toho sa prihláste pomocou účtu Microsoft.

Po dokončení bude mať priečinok používateľa stále názov, ktorý ste vybrali pre miestne konto, ale váš účet používateľa bude mať teraz názov vášho konta Microsoft.

Nastavenia prenosu

Ak ste už mali používateľský účet, môžete teraz manuálne preniesť súbory a nastavenia zo starého používateľského účtu do nového účtu. Potom môžete odstrániť starý účet.

V predchádzajúcich verziách systému Windows to bolo možné vykonať automaticky pomocou programu Easy Transfer, ale táto možnosť už v systéme Windows 10 bohužiaľ nie je k dispozícii. Môžete však použiť softvér tretích strán, napríklad Transwiz. Tento bezplatný softvér je k dispozícii v rôznych jazykoch, takže ak používate Windows 10 v holandčine, nie je to žiadny problém.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found