Ako

18 tipov pre vaše Chromecast

Vďaka zariadeniu Chromecast bolo streamovanie videa do našej televízie oveľa jednoduchšie a užívateľsky príjemnejšie. Stačí si pozrieť film cez Netflix alebo YouTube a ten sa jediným stlačením objaví v televízii. S Chromecastom je však možné ešte viac.

Aplikácie

Tip 1 - Allcast

Skutočnosť, že pomocou Chromecastu môžete posielať videá z Netflixu do svojej televízie, je samozrejme fantastická, ale čo videá, ktoré už máte na svojom zariadení so systémom iOS alebo Android? Chromecast aj tak nikdy nebude integrovaný do systému iOS, pretože Apple prirodzene uprednostňuje pripojenie vlastnej Apple TV. Našťastie existuje aplikácia Allcast. Vďaka tejto aplikácii môžete streamovať fotografie a videá z vášho iPhone alebo Androidu na Chromecast jediným stlačením tlačidla. Malý nedostatok: bezplatná aplikácia má limit päť minút, ak chcete pozerať dlhšie, musíte si kúpiť verziu Premium za 4,99 eur (iOS) alebo 3,65 eur (Android). Získate však veľa na oplátku.

Cena: Zadarmo (+ nákup v aplikácii)

Tip 2 - Hudba Google Play

Pri obľúbenosti Spotify by ste takmer zabudli, že Google má aj svoju vlastnú hudobnú službu, a to Google Play Music (tiež asi desať eur mesačne) a nemusíte sa zaobísť bez Taylor Swift. A vynikajúce na aplikácii Hudba Google Play je, že je k dispozícii pre iOS aj Android a má vstavanú funkciu Chromecast. Ak ste o Google Play nikdy nepočuli a ste zvedaví, nemusíte sa hneď prihlásiť na odber, môžete si to na mesiac vyskúšať zadarmo (potom to nezabudnite zrušiť).

Cena: Zadarmo

Tip 3 - Hudba Qcast

Predchádzajúca aplikácia nie je jediná, ktorá vám umožňuje streamovať hudbu do Chromecastu z telefónu alebo tabletu. Aj s Qcastom (tiež pre iOS) môžete do Chromecastu bezchybne odosielať hudbu z Google Play alebo Spotify. Najlepšie však na tejto aplikácii je, že to nemusíte robiť sami. Ktokoľvek, kto je v rovnakej sieti, môže posielať hudbu do zoznamu skladieb, čo vám poskytne dokonalú kombináciu hudby, ktorá sa páči ľuďom vo vašom okolí. Ideálne pre večierky samozrejme.

Cena: Zadarmo

Tip 4 - Veľký webový kvíz

To, čo robíte na televízore pomocou Chromecastu, samozrejme nemusí byť iba pasívna spotreba. Vďaka správnym aplikáciám môžete zo zariadenia Google Chromecast urobiť interaktívny zábavný systém. Big Web Quiz, ktorý vytvoril samotný Google, je, ako už názov napovedá, kvíz kŕmený otázkami (a odpoveďami) z internetu. Môžete si ho zahrať s piatimi ďalšími a kto odpovie najrýchlejšie (správne), nakoniec kvíz vyhrá. Hrateľnosť je samozrejme trochu obmedzená, ale určite je veľmi vynaliezavá a zábavná.

Cena: Zadarmo