Ako

Všetky nechcené aplikácie z vášho Samsung Galaxy

Ak ste si kúpili telefón Samsung Galaxy, pravdepodobne vás budú veľmi otravovať všetky nepotrebné aplikácie, ktoré už spoločnosť do vášho telefónu nainštalovala. Tieto aplikácie často nemôžete iba odstrániť. Stále existujú spôsoby, ako tieto aplikácie z telefónu dostať.

Zakázať aplikácie

01 Aktívne aplikácie

Ak chcete zistiť, ktoré aplikácie sú aktívne, stlačte v nastaveniach systému Android Správa aplikácií. Potom prejdite prstom do zoznamu Aktívny. Toto sú všetky aplikácie, ktoré sú momentálne spustené. Ak tento zoznam obsahuje aplikáciu, o ktorej si myslíte, že ju nepotrebujete, neustále strácajú čas RAM a procesorom vášho smartphonu. Aplikácie, ktoré ste si sami nainštalovali, môžete ľahko odstrániť v Obchode Play. Možno ste zabudli, že ste si niekedy nainštalovali aplikáciu, ktorá je podľa vás teraz nadbytočná?

02 Zakázať aplikácie

Nový smartphone alebo tablet má však aj veľa predinštalovaných a odinštalovateľných aplikácií. Našťastie im môžete aspoň zabrániť v zavedení systému. Ak to chcete urobiť, stlačte v zozname Všetko v aplikácii, ktorá vás nezaujíma. Kam s aplikáciou, ktorú môžete odstrániť vpravo, tlačidlo odstrániť informácie o aplikácii zobrazujú tlačidlo pre tieto aplikácie Prelom. Pri niektorých aplikáciách Android najskôr požiada o nahradenie aplikácie pôvodnou verziou. Potom stlačte Ok. Tiež zaškrtnite Zobraziť oznámenia ak už nechcete dostávať upozornenia na aktualizácie aplikácií.

03 Buďte opatrní pri systémových aplikáciách

Rozhodne nevypínajte a neodstraňujte aplikácie náhodne. Dôležité pravidlo je: ak neviete, čo aplikácia robí, držte sa od nej ďalej. To určite platí pre „zelené“ aplikácie: aplikácie, ktoré majú v správe aplikácií zelenú ikonu systému Android, sú systémové aplikácie alebo systémové služby, ktoré sú pre fungovanie systému Android rozhodujúce. Android ich často neumožňuje ani zakázať, ale najlepšie je ich nielen vymazať (pozrite si, ako to možno bezpečne urobiť z kroku 11).

04 Bloatware

Skutočného bloatware sa môžete zbaviť bez vedľajších účinkov. Odporúčame najskôr deaktivovať, aby ste zistili, či sa nakoniec neobjaví neočakávaný efekt. Ak je váš smartphone na chvíľu stabilný, natrvalo odstráňte aplikácie. Niektoré nekritické aplikácie sú S Voice, Samsung Push Service, Samsung GO, Samsung Apps a hry alebo aplikácie ako Flipboard. Najskôr skontrolujte, či skutočne nepotrebujete poskytované funkcie. Našťastie, neskoršie opätovné zapnutie je jednoduché jedným stlačením Zapnúť v informácii o aplikácii.

Odstrániť s rootom

05 Zakorenenie

Ak chcete odstrániť neodstrániteľné aplikácie, musíte svoj smartphone „rootnúť“, čo znamená, že musíte získať prístup správcu. Získate tak úplnú kontrolu nad zariadením Android. Poznámka: stratíte záruku na svoje zariadenie! To, ako správne rootnúť zariadenie, závisí od modelu k modelu. Väčšina zariadení Samsung vám umožňuje používať Odin, neoficiálny softvér Samsung, ktorý bol zverejnený pred niekoľkými rokmi. Ovládač Samsung USB pre Windows môžete nainštalovať z oficiálnej webovej stránky.

Neinštalujte program Samsung Kies, pretože by bol v konflikte s Odinom.

06 Príprava zakorenenia

Po inštalácii USB ovládača a Odina si stiahnite koreňový súbor pre svoje zariadenie Android. Pre náš Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 sme na tomto webe našli potrebný zip súbor CF-Root. Ak má koreňový súbor vlastnú verziu Odina, použite ho. Medzitým sa uistite, že je vaše zariadenie s Androidom dostatočne nabité a že ešte nie je pripojené k vášmu počítaču cez USB. Nakoniec povoľte na svojom zariadení režim ladenia USB. V nových verziách systému Android sa to deje nasledovne: stlačte sedemkrát Číslo zostavy Včela Informácie o zariadení v nastaveniach. Potom choďte na Možnosti vývojára a začiarknite túto možnosť ladenie USB On.

07 Spojenie s Odinom

Teraz spustite Odina a vypnite zariadenie Android. Potom stlačte a podržte tlačidlo zníženia hlasitosti, tlačidlo Domov a vypínač, kým sa nezobrazí upozornenie. Postupujte podľa pokynov, zvyčajne to je stlačenie tlačidla hlasitosti na navigáciu a tlačidlo napájania na potvrdenie. Potom pripojte kábel USB k počítaču. Hneď ako bude pripojenie správne nastavené, Odin zobrazí číslo portu pod ID: COM a dole sa vám zobrazí správa Pridané !!. Skontrolujte možnosti Automatické reštartovanie a F. Čas vynulovania v Odine zapnutý a druhý vypnutý.

08 Napíšte koreňový súbor

Teraz kliknite na tlačidlo vpravo PDA a vyberte koreňový súbor, zvyčajne s príponou .tar alebo .md5. Odin skontroluje, či súbor nie je poškodený, a výsledok zobrazí v oznamovacom paneli vľavo dole. Ak je všetko v poriadku, kliknite na tlačidlo v dolnej časti Štart. Odin potom začne písať koreňový súbor do vášho zariadenia so systémom Android a na paneli s upozorneniami zobrazí priebeh. Ak bude úspešne napísaný, budete o tom informovaný a vaše zariadenie s Androidom sa automaticky reštartuje. Kábel USB môžete bezpečne odpojiť až po reštarte.

09 Naozaj root?

Po reštarte obsahuje vaše zariadenie Android aplikáciu SuperSU, ktorá vám umožňuje spravovať práva správcu. Všetky aplikácie, ktoré vyžadujú prístup root, budú od vás vyžadovať povolenie prostredníctvom tejto aplikácie. Aplikácia môže tiež zakázať KNOX: bezpečnostná technológia spoločnosti Samsung, ktorá zabraňuje prístupu root. Ak sa chcete uistiť, že je váš smartphone rootovaný, nainštalujte a spustite aplikáciu Root Checker. Stlačte Skontrolujte na spustenie kontroly a potvrdenie výzvy SuperSU na udelenie prístupu root k nástroji Root Checker. Je tam Root Access správa prístup povolený, potom je vaše zariadenie zakorenené.

10 Titánové zálohovanie

Teraz, keď je váš smartphone zakorenený, je možné odstrániť neodstrániteľné systémové aplikácie. Existuje na to celý rad aplikácií, vrátane záložnej aplikácie Titanium Backup. Nainštalujeme si ho, pretože sa odporúča, aby ste si pred odstránením všetkých systémových aplikácií vytvorili zálohu. Týmto spôsobom ich môžete stále ľahko obnoviť, ak sa ukážu ako nevyhnutné pre fungovanie vášho smartphonu. Ak chcete toto obnovenie povoliť, najskôr skontrolujte možnosť Neznáme zdroje v nastaveniach systému Android v časti Zabezpečenie. Potom v Titanium Backup stlačte Menu vpravo hore, potom Dávkové akcie a potom v časti Záloha vyberte správnu zálohu.

Užitočné root aplikácie

Existuje veľa ďalších zaujímavých aplikácií, ktoré používajú prístup root. Hélium môžete použiť napríklad aj na zálohovanie dát aplikácií, sietí WiFi, textových správ a kontaktov. Aplikácia Greenify udržuje vaše zariadenie Android rýchle a energeticky efektívne obmedzením procesov na pozadí. Tasker je ideálna aplikácia na úplnú automatizáciu vášho zariadenia Android.

11 Odstrániť aplikáciu

Ak chcete odstrániť „neodstrániteľnú“ aplikáciu, v Titanium Backup stlačte v hornej časti Obnovenie zálohy a potom stlačte aplikáciu. Pre istotu najskôr stlačte Zálohovanie aby ste mali zálohu aplikácie. Potom stlačte Odinštalovať aplikáciu natrvalo odstrániť. Titanium Backup vás upozorní a opýta sa vás, či ste si istí, že chcete aplikáciu odinštalovať. Stlačte Áno na potvrdenie. Teraz to opakujte jeden po druhom pre nechcené aplikácie.

12 Obnoviť aplikáciu

Ak si všimnete, že ste trochu odvážni a že váš smartphone je nestabilný, pretože ste odstránili základnú systémovú aplikáciu, môžete tento problém ľahko vyriešiť pomocou programu Titanium Backup. To znamená, že ak ste sa riadili našimi radami a vytvorili ste si zálohu aplikácie. V zozname aplikácií prejdite na odstránenú aplikáciu, stlačte ju a potom stlačte Obnoviť. Máte možnosť obnoviť iba aplikáciu alebo súvisiace údaje.

Alternatívna verzia pre Android

13 LineageOS

Posledným a najdrastickejším spôsobom, ako sa zbaviť bloatware spoločnosti Samsung, je inštalácia alternatívneho variantu systému Android (ROM), ktorý nahrádza verziu systému Android pre systém Samsung. Známym open source ROM bol vždy CyanogenMod, ktorý bol celkom dobre podporovaný na mnohých zariadeniach Samsung. Mobilný operačný systém je veľmi blízko k oficiálnej verzii systému Android od spoločnosti Google, a to bez rozhrania TouchWiz a ďalších aplikácií Samsung. V roku 2015 bol vývoj produktu CyanogenMod zastavený. Na jeho miesto prišiel LingeOS.

15 Obnovovacia ROM

Ak vaše zariadenie Samsung nepodporuje program LineageOS, máte o niečo viac práce. Najprv vaše zariadenie potrebuje obnovovaciu ROM. Vybrali sme si TeamWin Recovery Project na našom Samsung Galaxy Tab Pro 8.4. Ďalšou populárnou obnovovacou ROM je ClockworkMod Recovery. Vývojár CyanogenMod zvyčajne odporúča open source nástroj Heimdall na zápis ROM do vášho zariadenia, ale funguje aj Odin. Stiahli sme si príslušný súbor tar z TWRP a pomocou Odina sme ho napísali do nášho zariadenia so systémom Android. Je to úplne to isté ako zakorenenie v krokoch 5 až 8.

16 Príprava

V systéme Windows nainštalujte najskôr Javu a až potom Android SDK. Po inštalácii spustite správcu SDK a na inštaláciu vyberte iba nástroje platformy Android SDK. Umiestnite nástroj do systémovej cesty systému Windows. Potom si stiahnite súbor LineageOS pre svoje zariadenie a súbor Google Apps, aby ste mali prístup do služby Google Play a ďalších základných aplikácií Google.

17 Inštalácia súborov LineageOS

Otvorte priečinok, do ktorého boli stiahnuté súbory zip LineageOS a Google Apps, stlačte Shift + pravé tlačidlo myši a vyberte ikonu Tu otvorte príkazové okno. Pripojte zariadenie cez USB a klepnite na príkaz adb push názov súboru.zip / sdcard / pre každý názov súboru.

18 ROM bez obsahu bloatware

Potom spustite zariadenie Android v režime obnovy (často je stlačené tlačidlo zvýšenia hlasitosti a vypínač spolu), kým sa nezobrazí obrazovka TWRP. Stlačte Utrieť a potom potiahnutím cez modré tlačidlo obnovte výrobné nastavenia. Týmto odstránite všetky svoje údaje! Takže ak je to potrebné, najskôr si urobte zálohu pomocou Titanium Backup. Nakoniec stlačte Inštalovať a vyberte súbor zip LineageOS. Potom vyberte Pridajte ďalšie zipy a súbor zip služby Google Apps. Potiahnutím modrým tlačidlom spustíte inštaláciu. Potom stlačte Reštartovať systém, po ktorom vás vo vašom smartfóne privíta program LineageOS bez bloatware.

Späť na pôvodné nastavenia

Nepáči sa vám LineageOS (alebo iná alternatívna ROM) a radšej by ste sa vrátili do starej situácie? Prostredníctvom služby Odin môžete svoje zariadenie úplne vrátiť do pôvodnej situácie, čo je užitočné aj v prípade, že chcete zariadenie predať ďalej alebo ak chcete v prípade poškodenia požiadať o záruku. Po registrácii môžete vyhľadať inštalačné súbory vášho zariadenia a načítať ich do Odina prostredníctvom tejto webovej stránky. Tento proces vymaže vaše údaje a vypne prístup root.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found