Preskúmanie

Rozhodovacia pomoc: 10 najlepších slúchadiel súčasnosti (december 2020)

Každý, kto hľadá novú dvojicu slúchadiel, bude čoskoro konfrontovaný s obrovským výberom z tisícov rôznych modelov. Od káblových slúchadiel do uší od pár eur až po veľké slúchadlá s tými najluxusnejšími funkciami. Preto vám pomáhame pri výbere pomocou tejto pomôcky pre rozhodovanie. Toto je 10 najlepších slúchadiel, ktoré práve vychádzajú.

Top 10 najlepších slúchadiel
 • 1. Sony WH-1000XM3
 • 2. Sennheiser HD 660 S
 • 3. Jabra Elite 85h
 • 4. Apple Airpods Pro
 • 5. Sony WF-1000XM3
 • 6. Bowers & Wilkins PX5
 • 7. Steelseries Arctis Pro Wireless
 • 8. Jabra Elite Active 75t
 • 9. HyperX Cloud II
 • 10. Sennheiser HD 820
Tipy pre vaše slúchadlá
 • Proti uchu
 • Záchvat
 • Káblové alebo bezdrôtové
 • Aktívne potlačenie hluku (ANC)
často kladené otázky
 • Aké typy slúchadiel existujú?
 • Je lacný vždy drahý?
 • Aká je výhoda rôznych spojení?
 • Majú bezdrôtové slúchadlá aj nevýhody?
 • Čo sú to SBC, aptX, AAC a LDAC?
 • Čo je aktívne potlačenie hluku alebo aktívne potlačenie hluku (ANC)?
 • Aký je rozdiel medzi otvorenými a zatvorenými slúchadlami?
 • Aký druh slúchadiel znie najlepšie?
 • Sú herné náhlavné súpravy dobrou voľbou?

Top 10 slúchadiel (december 2020)

1. Sony WH-1000XM3

Najlepšie univerzálne slúchadlá 10 Score 100

+ Pohodlie

+ Kvalita zvuku

+ Najlepšia kvalita ANC

+ Neutrálny dizajn

Sony WH-1000XM3 je doma na všetkých trhoch. Bezdrôtové slúchadlá sú známe nielen neutrálnym a štýlovým dizajnom, ale ponúkajú aj najlepšie aktívne potlačenie hluku, aké je dnes k dispozícii. Kvalita zvuku je navyše vynikajúca, aj keď telefón mierne kladie dôraz na nižšie tóny. Od uvedenia na trh cena veľmi poklesla, čo je v dnešnej dobe celkom slušné riešenie.Prečítajte si našu recenziu tu.

2. Sennheiser HD 660 S

Čistý pôžitok 9 Skóre 90

+ Krištáľovo čistý zvuk

+ Pohodlné

+ Budujte kvalitu

- Vysoká impedancia

Tí, ktorí bezstarostne hľadajú slúchadlá a chcú sa zamerať na kvalitu zvuku, by sa mali určite pozrieť na Sennheiser HD 660 S. Cena asi 400 eur je síce mastná, ale potom dostanete niečo, z čoho si môžete užívať celý život. Slúchadlá majú dosť vysokú impedanciu 150 ohmov, čo znamená, že ďalší zosilňovač nie je zbytočným luxusom. Váš telefón alebo notebook pravdepodobne nemá dostatok energie na to, aby uspokojil požiadavky HD 660 S. Okrem toho nezabudnite, že ide o úplne otvorený dizajn a že ho môžu počúvať všetci okolo.

3. Jabra Elite 85h

Vynikajúca hodnota za peniaze 8 Skóre 80

+ Cena

+ Kvalita ANC

+ Kvalita zvuku

- Vysoká upínacia sila

Jabra s Elite 85h ukazuje, že dobré slúchadlá ANC nemusia stáť 400 eur. Kvalita zvuku aj aktívne potlačenie hluku sú v tejto cenovej hladine pozoruhodne dobré. Potlačenie šumu vie nielen potlačiť hluk z vlaku alebo lietadla, ale aj hlasové zvuky majú problém preniknúť. Je to vlastne jediný model do 250 eur, ktorý to zvládne dobre. To isté platí pre kvalitu zvuku. Bas je silný bez vyblednutia a stredy sú dobre podrobné.

4. Apple Airpods Pro

Najlepšie do uší pre používateľov Apple 9 Skóre 90

+ Štýlový dizajn

+ Pohodlné

+ Integrácia so systémom iOS

- Ovládacie prvky

Apple Airpods Pro sú treťou generáciou Airpodov od spoločnosti Apple a prichádzajú s mnohými vylepšeniami. Výrazným zmenšením nohy nie sú ušné koncovky sotva väčšie ako drôtové slúchadlá do uší a tiež vám z ucha visí menšia váha. Airpods Pro sú preto ešte pohodlnejšie ako ich predchodcovia, ale to veľmi závisí od troch silikónových vložiek, ktoré Apple dodáva. To je pri cene 280 eur dosť mizivé a nie každý si nájde vhodný variant. Najvýznamnejšou zmenou je pridanie aktívneho potlačenia hluku a výrazne vylepšenej kvality zvuku. Prečítajte si našu recenziu tu.

5. Sony WF-1000XM3

Najuniverzálnejší do uší 9 Skóre 90

+ Kvalita zvuku

+ Kvalita ANC

+ Dotykové ovládanie

- Veľkosť a hmotnosť

. Apple Airpods Pro a Sony WF-1000XM3 majú niekoľko významných rozdielov, ale výber je to, čo uprednostňujeme, hlavne v závislosti od zariadenia, ktoré s ním používate. Airpods Pro sa najlepšie hodia k produktom Apple, zatiaľ čo modely WF-1000XM3 sú najlepšie pre zariadenia so systémom Android a Windows. Slúchadlá do uší od spoločnosti Apple majú kompaktnejší dizajn a lepšie pohodlie, zatiaľ čo Sony WF-1000XM3 tesne vyhráva, čo sa týka zvuku a kvality ANC. Ak sa pozriete na cenu, veľkým víťazom je Sony, pretože WF-1000XM3 nie je o nič menej ako 90 eur lacnejší. Prečítajte si našu recenziu tu.

6. Bowers & Wilkins PX5

Najlepšie skóre 9 na dosah 90

+ Cena

+ Ľahký

- Životnosť batérie

- Obrazovka

Každý, kto hľadá štýlové slúchadlá ANC na ucho, by sa mal obrátiť na Bowers & Wilkins. Tento model je vyrobený z hliníka a textílie na vonkajšej strane s nádherným výsledkom. Slúchadlá vynikajú kvalitou a použitým materiálom, nekričia však o pozornosť jasnými farbami ani pútavými logami. Vynikajúca kvalita zostavenia sa premieta do príjemného pohodlia s mäkkými vankúšikmi a miernou upínacou silou. Táto mierna upínacia sila osloví aj nositeľov okuliarov, pretože nohy okuliarov nie sú tlačené na vašu lebku. Zvuk má príjemné vyváženie medzi nízkym a vysokým, vďaka čomu je PX5 vhodný pre takmer všetky žánre. Nás obzvlášť teší veľmi hlboká reprodukcia basov. Tí, ktorí chcú cvičiť so slúchadlami v pokoji, budú mať veľkú radosť aj z vysoko kvalitného ANC, aj keď nelepí tak dobre ako slúchadlá na uši. Prečítajte si našu recenziu tu.

7. Steelseries Arctis Pro Wireless

Najlepší herný headset 9 Score 90

+ Zvuk

+ Možnosti

+ Pohodlie

- Pohodlná veľká hlava

Pohodlie, dobrý zvuk a veľa rôznych možností. Kombinácia, ktorú u herných náhlavných súprav často nenájdete, ale spoločnosť Steelseries ju v Arctis Pro Wireless stále robí skutočnou. Už vám nebudú chýbať iba kroky a hudba tiež znie veľmi dobre v tomto pomerne veľkom headsetu. Steelseries obsahuje dve batérie, z ktorých každá je dobrá na asi 10 hodín hernej zábavy, takže vám nikdy nezostanú prázdne batérie, ak zakaždým vložíte ďalšiu batériu do nabíjačky. Prečítajte si našu recenziu tu.

8. Jabra Elite Active 75t

Najlepšie do uší pre športovcov 8 Skóre 80

+ Kvalita zvuku

+ Pohodlné

+ EQ v aplikácii

- Príliš silné basy

Jabra Elite Active 75t sú jedným z najpohodlnejších skutočných bezdrôtových slúchadiel do uší. Nízka hmotnosť a veľmi príjemné nosenie zaisťuje, že uši udržíte bez problémov po celý deň. Zvuk je veľmi dobrý, za predpokladu, že sa vám naozaj páči bijúce basy alebo si chcete len zahrať s ekvalizérom. Basy sú štandardne také silné, že ostatné tóny sú výrazne prehlušené. Požadovaná cena 180 eur je na vysokej strane, ale za to dostanete nepremokavú sadu špičkovej kvality.

9. HyperX Cloud II

Najlacnejšia herná náhlavná súprava 7 Score 70

+ Cena

+ Kvalita zvuku

+ Budujte kvalitu

- Krátky analógový kábel

Herné náhlavné súpravy nie sú všeobecne známe svojou kvalitou zvuku, ale HyperX Cloud II to robí v tejto oblasti pozoruhodne dobre. To platí aj pre mikrofón: veľmi jasný hlas a malý rušivý hluk z prostredia. Slúchadlá tiež nie sú vyrobené z lacného plastu ako väčšina konkurencie, sú však veľmi robustné. Najväčšou nevýhodou je preto krátky kábel, ak nechcete používať priložený USB DAC.

10. Sennheiser HD 820

Najlepší z najlepších 9 Skóre 90

+ Bezkonkurenčnézvuk

+ Fantastická kvalita zostavenia

+ Káble

- Cena

Niektorí ľudia sa uspokoja iba s najlepšími z najlepších. Ak ste taký človek, potom si kúpte Sennheiser HD 820. Toto zvukové monštrum za viac ako 2 000 eur vie reprodukovať zvuk tak dobre, že vám môžu prekážať najmenšie chyby záznamu. Len si nezabudnite kúpiť zosilňovač v rovnakej cenovej kategórii, pretože obyčajný notebook alebo telefón určite nestačí.

Tipy pre vaše slúchadlá

Existuje veľa druhov a veľkostí slúchadiel na predaj vo všetkých cenových reláciách. Pred zakúpením slúchadiel by ste preto mali vedieť, kde a na čo ich chcete použiť. Slúchadlá, ktoré používate na šport, musia spĺňať odlišné požiadavky ako model, ktorý používate iba doma na gauči. Existujú aj slúchadlá, ktoré vám môžu poskytnúť mimoriadny pokoj v verejnej doprave alebo v kancelárii.

Proti uchu

Slúchadlá sú širokým pojmom a pokrývajú všetko od najväčších slúchadiel do uší až po veľmi malé modely do uší. Tento druh znie všeobecne o niečo menej dobre, ale má ďalšie veľké výhody. Koniec koncov, vezmete ich so sebou oveľa jednoduchšie a niekedy vyzerajú štýlovejšie. Najmä športovci môžu mať zo zátkových chráničov sluchu viac ako náhlavné súpravy, pretože nevážia toľko a prekážajú im počas tréningov. Športovcom, ktorým sú slúchadlá do uší nepríjemné, by sa mali tiež venovať. Tieto modely sú samozrejme ťažšie ako do uší, ale tiež sú menej spotené ako izolačné slúchadlá do uší. Ak chcete mať svoje uši úplne voľné, pozrite sa na slúchadlá, ktoré fungujú prostredníctvom kostného vedenia. Zvuk potom putuje priamo z čeľustnej kosti do mozgovej panvy.

Záchvat

Slúchadlá musia nielen dobre znieť, ale predovšetkým musia byť predovšetkým pohodlné. Je to niečo, čo sa online ťažko porovnáva, takže by ste mali skutočne ísť do obchodu a vyskúšať rôzne modely. Spravidla rozlišujeme medzi, do a do uší. Tieto mená vlastne hovoria samy za seba. So slúchadlami na uši sú reproduktory v ušiach, s ušami na uši sú pritlačené k vašim ušiam a na ušiach sú mušle okolo nich. Modely na uchu sa môžu rýchlo zovrieť, sú však spravidla menšie a ľahšie ako náhlavné súpravy do uší. Modely cez uši, na druhej strane, môžu byť trochu nemotorné a úplne vás uzavrieť od vonkajšieho sveta, ale často sú krajšie, pretože vaše uši zostávajú voľné. Majte tiež na pamäti: pri niektorých slúchadlách je možné ušné okuliare sklopiť dovnútra, aby sa tak ľahšie skladovala celá náhlavná súprava. S ostatnými slúchadlami táto možnosť nie je, majú pevný tvar.

Ak ste ešte nikdy nenosili slúchadlá do uší, je vhodné najskôr vyskúšať sadu od priateľov alebo rodiny. Takéto slúchadlá sa často nedajú vyskúšať v obchode a často sa nedajú vrátiť. Pretože nie všetci reagujú rovnako dobre na pocit do uší, boli by to zbytočné peniaze, ak sa vám nepáčia.

Káblové alebo bezdrôtové

Chcete počúvať cez kábel, alebo lepšie povedané bezdrôtovo? O oboch je čo povedať. Drôtové náhlavné súpravy majú pripojenie 3,5 milimetra, a preto ich možno pripojiť takmer ku všetkým zvukovým zariadeniam. Môžete počúvať, ako dlho chcete, pretože také náhlavné súpravy nevyžadujú samostatné napájanie. Bezdrôtové náhlavné súpravy naopak fungujú cez Bluetooth, a preto fungujú na internú batériu. Takže občas musia byť na nabíjačke. Výrobcovia nám často hovoria, aká je maximálna kapacita batérie. Zdá sa, že tieto typy bezdrôtových slúchadiel sú budúcnosťou, pretože viac výrobcov smartphonov sa rozhodne vo svojich najnovších telefónoch zabudovať konektor pre slúchadlá. Ak stále chcete počúvať pomocou káblového headsetu, musíte sa spoľahnúť na adaptéry / adaptéry, konkrétne 3,5 mm na USB-c. Dôvodom, prečo veľa používateľov stále prisahá na drôtové slúchadlá, je kvalita zvuku: kvôli obmedzeniam v šírke pásma technológie Bluetooth je kvalita kábla často lepšia.

Aktívne potlačenie hluku (ANC)

Najmä bezdrôtové slúchadlá v drahšom segmente často ponúkajú potlačenie hluku alebo potlačenie hluku. Táto technika zaisťuje filtrovanie okolitých zvukov, takže už zvonku nič nepočujete a môžete sa úplne ponoriť do hudby. Otázkou je, či zaň chcete zaplatiť ďalšiu cenu. Potlačenie hluku je obzvlášť zaujímavá voľba pre ľudí, ktorí veľa cestujú: vo vlaku alebo na dlhých letoch to môže byť skutočne dar z nebies. Aj keď nepočúvate, stále môžete odfiltrovať bzučanie svojich spolucestujúcich a hučanie motorov, aby ste si mohli v pokoji zdriemnuť. Najluxusnejšie headsety v dnešnej dobe dokážu automaticky prenášať zvuk, takže vám napríklad na staniciach nebude chýbať žiadny vysielač. Niektoré slúchadlá majú „adaptívne potlačenie hluku“; To znamená, že - často v kombinácii s aplikáciou - môžete nastaviť redukciu šumu v rôznej miere.

často kladené otázky

Aké typy slúchadiel existujú?

Hovoríme zhruba o slúchadlách do uší, na uši a na uši. In-ear poznáme tiež ako štuple do uší; reproduktory sú v ušiach. Pri modeli na ucho spočíva zvuková skrinka na ušiach a pri modeli na uši sú vaše uši úplne zakryté ušnými šálkami.

Je lacný vždy tiež drahý?

Áno a nie. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ slúchadiel, modely v euro kontajneroch Blokker alebo v pokladni Action sa často veľmi rýchlo pokazia. Pri modeloch do uší je preto rozumné hľadať online modely od 15 eur. Pre modely do uší a na uši je príjemným vodítkom minimálna cena 30 eur. Hľadáte bezdrôtový model? Potom vás to bude stáť minimálne 50 eur. Ak s ním chcete aj ANC, nie je veľa čo sa dá nájsť v kvalite pod 150 eur.

Aká je výhoda rôznych spojení?

Kábel s 3,5 mm jackom často ponúka najvyššiu kvalitu zvuku, ale sloboda bezdrôtových slúchadiel je pre mnohých ľudí rozhodujúcim faktorom. Mnoho herných náhlavných súprav má pripojenie USB na reprodukciu virtuálneho zvuku 7.1.

Majú bezdrôtové slúchadlá aj nevýhody?

Hlavnou nevýhodou bezdrôtových slúchadiel je, že závisia od vnútornej batérie. To znamená, že musíte zariadenie nabíjať tak často. Okrem toho vám zvukoví puristi povedia, že kvalita hudby cez Bluetooth je nižšia ako zvuk cez kábel. Aj keď je to teoreticky správne, v niektorých prípadoch potrebujete natrénované ucho, aby ste rozdiel počuli. Radšej by ste mali hľadať rozdiel v kvalite zvuku napríklad v rôznych cenových reláciách alebo prítomnosť určitých kodekov. Prečítajte si o tom viac v nasledujúcej otázke. Veľmi dôležité je oneskorenie spôsobené pripojením Bluetooth. V najextrémnejších prípadoch je oneskorenie také veľké, že hlasy sú zjavne nesynchronizované s obrazmi úst.

Čo sú to SBC, aptX, AAC a LDAC?

SBC, aptX, AAC a LDAC sú rôzne kodeky, ktoré prenášajú zvuk cez Bluetooth. SBC je základ a je dostatočný pre mnoho ľudí, ale hľadáte lepšiu kvalitu zvuku ako aptX HD a LDAC, ktoré sú pekné vlastnosti. Vďaka pevnému spojeniu medzi vašim smartfónom a slúchadlami sa LDAC môže rovnať káblu. Pre rýchle pripojenie s čo najmenším oneskorením sa odporúča aptX LL. AAC je alternatívou k aptX pre zariadenia Apple.

Čo je aktívne potlačenie hluku alebo aktívne potlačenie hluku (ANC)?

Hovoríme o aktívnom potláčaní hluku, nazývanom tiež Active Noise Canceling (ANC), keď slúchadlá produkujú protihluk pomocou reproduktorov. To znižuje hluk zvonku slúchadiel, čo vedie k nádhernému tichu. Ideálne, ak si chcete v lietadle zdriemnuť, musíte sa sústrediť v rušnej kancelárii alebo sa chcete na chvíľu vzdialiť od zvyšku domácnosti. Technológiu nájdeme v slúchadlách od niekoľkých desiatok až stoviek eur s veľkými rozdielmi v kvalite.

Aký je rozdiel medzi otvorenými a zatvorenými slúchadlami?

Rozdiel je, bohužiaľ, často ťažko viditeľný a zle označený na obale, ale môže mať zásadný vplyv na vaše skúsenosti a skúsenosti ľudí v okolí. Otvorené slúchadlá majú na vonkajšej strane slúchadiel otvory, ktoré umožňujú ľahšie sa pohybovať membránou reproduktora. To zaisťuje lepšiu kvalitu zvuku, ale tiež znamená, že zvuk je zreteľne počuteľný pre ľudí vo vašom okolí. Otvory navyše zaisťujú, že budete aj naďalej počuť viac zvuku z prostredia. Uzavreté slúchadlá nemajú žiadne otvory, a preto prepúšťajú von oveľa menej zvuku.

Aký druh slúchadiel znie najlepšie?

Otvorené slúchadlá do uší vo všeobecnosti znejú najlepšie, ale to neznamená, že hudbu prežívate najlepšie. Ak často počúvate hudbu v hlučnom prostredí alebo na verejnosti, uzavreté slúchadlá sú lepšou voľbou, pretože do nich aj z nich „uniká“ menej zvuku.

Sú herné náhlavné súpravy dobrou voľbou?

Časť trhu so slúchadlami je úplne zameraná na hranie hier. Tieto headsety často spoznáte podľa špeciálneho vzhľadu, ktorý je často vybavený farebným LED osvetlením. S herným headsetom môžete zvyčajne počúvať dobrú hudbu, hoci zvukový obraz nie je naladený tak špeciálne ako u bežných modelov. Herná náhlavná súprava má takmer vždy tiež mikrofón, ktorý umožňuje komunikáciu s priateľmi pri hraní hier online. Ďalšou vecou, ​​na ktorú si treba dať pozor, je podpora priestorového zvuku, 5.1 alebo dokonca 7.1. To má pridanú hodnotu, najmä u strelcov, budete presne počuť, odkiaľ prichádzajú nepriatelia, a guľky vám lietajú okolo uší. Hry to musia tiež podporovať samy.