Ako

Stiahnite si streamované video

Niekedy je užitočné ukladať videá z webových stránok lokálne. Napríklad ak chcete uložiť film, aby ste ho mohli vždy vidieť znova. Alebo ak si chcete vychutnať pekné televízne vysielanie na tablete, mobilnom telefóne alebo prehrávači MP4 na cestách. Webové stránky s videami bohužiaľ nemajú tlačidlo na stiahnutie, ale našťastie môžete online videá ukladať pomocou správnych nástrojov.

Je to legálne?

Možno by vás zaujímalo, či je povolené sťahovanie videí napríklad od spoločnosti Uitzending Gemist. Áno, je to povolené, pokiaľ to používate iba na súkromné ​​účely.

Existuje veľa programov a webových stránok, ktoré vám umožňujú sťahovať streamované video. Všetky fungujú na rovnakom princípe. Každý film na internete má jedinečnú adresu URL. Na základe toho je možné vybrať video z webového servera a potom ho lokálne uložiť. V priaznivých prípadoch si sami zvolíte kvalitu videa a formát súboru. Potom už nie ste závislí od internetového pripojenia, pretože videá môžete sledovať kedykoľvek a kdekoľvek. To je ideálne počas sviatkov, pekné televízne vysielanie si môžete dať na notebook alebo externý pevný disk a potom si môžete byť istí, že sa nebudete nudiť. Funkcia sťahovania doma však ponúka aj výhody: online filmy napálite napríklad na DVD, po ktorom sledujete disk v televízore.

1. MissedDownloader

GemistDownloader je pekný nástroj na sťahovanie televízneho vysielania z programov Uitzending Gemist a RTL Gemist. Tento freeware funguje iba v spojení s nástrojom Microsoft .NET Framework 2.0 alebo novším. Podľa potreby si môžete tento nástroj stiahnuť z Microsoft.com. Používatelia systémov Windows Vista a 7 nemusia robiť nič, pretože vhodná verzia Microsoft .NET Framework je už v týchto operačných systémoch zabudovaná. Navštívte webovú stránku HelpdeskWeb.nl a kliknite na oranžové tlačidlo Stiahnite si inštalačný súbor. Dvakrát kliknite na súbor exe a postupujte podľa pokynov v sprievodcovi inštaláciou. Potom spustite prehliadač MissedDownloader.

2. Zmeškané vysielanie

Vyhľadajte na Uitzending Gemist pekný televízny program, ktorý si chcete ponechať, a skopírujte adresu URL, ktorá sa nachádza v paneli s adresou prehliadača. Mimochodom, nezáleží na tom, či používate novú alebo starú verziu aplikácie Uitzending Gemist. V prehliadači MissedDownloader kliknite na ikonu Stiahnite si vysielanie UitzendingGemist. Vložte adresu URL do prázdneho poľa a potvrďte pomocou Ďalej. Ak je webová adresa správna, zobrazí sa krátky popis vysielania. Uveďte, v akom formáte chcete súbor uložiť. Môžete si vybrať z niekoľkých rozšírení, napríklad wmv, avi, flv a mp4. Chcete preniesť materiál do prehrávača mp4 alebo telefónu? Najskôr skontrolujte, aký formát súborov zariadenie podporuje. Môžete si tiež stiahnuť iba zvuk filmu ako súbor MP3. Užitočné, ak napríklad plánujete počúvať hudobný program alebo talk show na prehrávači MP3. Cez tlačidlo možnosti ak chcete, prejdite cez rozšírené nastavenia. Toto menu je obzvlášť zaujímavé, ak máte špeciálne požiadavky. Napríklad zmeníte rozmery obrázka alebo zadáte začiatočný a konečný čas. Posledná možnosť je užitočná, iba ak chcete stiahnuť iba konkrétny fragment vysielania. Vyberte pomocou Uložiť ako uložte umiestnenie a v prípade potreby zmeňte názov súboru. Použite Pridať do poradia pridať viac vysielaní alebo ihneď zvoliť Začnite sťahovať.

V hlavnej ponuke vyberte, z ktorej webovej stránky chcete sťahovať televízne vysielanie.

Rozhodnite sa, do ktorého formátu súboru chcete vysielanie previesť.

3. RTL a SBS

Lokálne ukladanie programov RTL TV je veľmi ťažké. Veľa materiálov je chránených technológiou DRM. Z tohto dôvodu MissedDownloader bohužiaľ nedokáže lokálne uložiť tieto videá Silverlight. Takmer všetky epizódy na RTLGemist.nl sú vybavené technológiou DRM, takže nemá zmysel hľadať zaujímavé televízne programy na tomto webe. Vysielanie pre iPad zatiaľ nemá žiadne zabezpečenie. Prejdite na stránku HelpdeskWeb.nl. Rozsah pre iPad je prekvapivo veľký! Len čo niečo nájdete, vyberte si Kliknite sem pre vysielanie. Televízny program okamžite uložíte ako súbor mp4. Ak chcete iný formát, kliknite pravým tlačidlom myši na webový odkaz. Potom kliknite v programe Internet Explorer na Kopírovať odkaz (vo Firefoxe kliknite na ikonu Skopírujte umiestnenie odkazu). V hlavnej ponuke MissedDownloader zvoľte Stiahnite si vysielanie z RTL XL.nl a vložte webový odkaz do prázdneho poľa. Potom kliknite na Ďalej. Prejdite cez ďalšie nastavenia a stiahnite si vysielanie. Uistite sa, že ste vybrali správny formát súboru. Po požiadavke mediálnej spoločnosti SBS Broadcasting už, bohužiaľ, nie je možné sťahovať programy z SBSGemist.nl pomocou programu GemistDownloader.

4. YouTube

MissedDownloader tiež používate na sťahovanie videí z YouTube. Prejdite na YouTube a skopírujte adresu URL pekného videa do panela s adresou. V hlavnej ponuke MissedDownloader zvoľte Stiahnite si video z YouTube. Vzdať sa Kvalita automatického výberu požadované rozlíšenie. Je samozrejme podmienkou, aby bolo video v tomto rozlíšení k dispozícii na YouTube. Ak nie, zobrazí sa varovanie. kliknite na Ďalej. Vyberte požadovaný formát súboru a vyberte umiestnenie na uloženie. Nakoniec kliknite Začni sťahovať.

Ak si chcete stiahnuť streamované video, potrebujete vždy správnu adresu URL.

Zmeniť odkaz na YouTube

Môžete tiež sťahovať videá z YouTube zmenou adresy URL. Prejdite na stránku YouTube s videom a na začiatku webového odkazu napíšte napríklad „kick“ alebo „save“ www.saveyoutube.com/watch?v=J6ZWlDks0nQ&feature=grec_index. Teraz prejdete na inú webovú stránku, kde si vyberiete formát a rozlíšenie súboru. Potom uložte video niekde do počítača.