Preskúmanie

8 testovaných ultraširokých monitorov

Ultraširoké monitory sú relatívne nové, ale rýchlo sa stali veľmi populárnymi. To neprekvapuje, pretože sú šikovní všestranní. Moderný ultraširoký monitor s veľkosťou 34 alebo 35 palcov s rozlíšením UWQHD (3440 × 1440 pixelov) ponúka veľa pracovného priestoru a veľká plocha tiež zaručuje pôsobivý zábavný a herný zážitok.

Testujeme o niečo väčšie ultra šírky (34 a 35 palcov) s vysokým rozlíšením. 29-palcové modely alebo modely s rozlíšením 2560 × 1080 sú na niektoré účely pekné, ale ak hľadáte dobrú ostrosť obrazu a chcete byť produktívni pri kreatívnych úlohách, Ultra Wide Quad High Definition (3440 x 1440p) je ideálny. Mimochodom, tieto obrazovky nemajú najlacnejší pomer ceny a pixelov. Ak chcete nízku cenu, mali by ste sa radšej pozrieť na ďalšie možnosti: veľké obrazovky s rozlíšením 4K často stoja menej ako približne 499 eur, ktoré miniete za vstup do ultraširokého sveta s UWQHD, a dve malé obrazovky tiež s menšou cenou.

Lepšie ultraširoky, ako je ten, ktorý testujeme, sa preto viac zameriavajú na prémiový zážitok. Myslite na dobrú kvalitu obrazu, luxusné funkcie, ako sú krivky, vysoké rýchlosti a jemné úpravy. Vyzerajú skvele na stole a všetky obrazovky obsahujú možnosti, ako je nastavenie výšky, pripevnenie na stenu alebo držiak, rozbočovače USB a zvukový priechod.

Test

Obrazovky sme testovali široko a venovali sme pozornosť veciam ako presnosť gamutu a farieb pre fotografov a pre hráčov so zameraním na rýchlosť a kontrast. Vyváženie šedej, spotreba energie, maximálny jas a stmievateľnosť sú relevantné merania takmer pre každého. Veci, ako sú hodnoty gama a teplota farieb, sú dôležité, ale často sa dajú ľahko zatraktívniť prostredníctvom samotnej obrazovky (bez kalibračného zariadenia). Tiež upozorňujeme, že niektoré obrazovky majú reproduktory, ale skutočne potrebujete samostatné reproduktory alebo náhlavnú súpravu pre atraktívny zvuk.

Všetkých osem monitorov v tomto teste je zakrivených, čo je vzhľadom na ich šírku zvyčajne pekné. Už teraz môžeme prezradiť, že všetkých osem obrazoviek je „dobrých“!

Ips panely (prepínač v lietadle)

Ips panely sa tradične používajú pre dobré, ale drahé obrazovky. Medzi panelmi TN, ktoré boli bežné na tenkých obrazovkách, bol veľký rozdiel: ips má lepšie farby, lepšie hodnoty čiernej farby, oveľa lepšie pozorovacie uhly a všestrannú úhľadnejšiu prezentáciu obrazu. IPS bol tradične pomalší a nebol logickou voľbou pre hranie hier, v dnešnej dobe však existujú aj rýchle IPS obrazovky. Táto technika zostáva neporazená aj z hľadiska pozorovacích uhlov, a to aj v porovnaní s obrazovkami va v tomto porovnaní. Ak robíte hlavne veľa práce a / alebo tvorivých úloh, potom stojí za zváženie ips, pretože kvalita obrazu je subjektívne vnímaná ako najlepšia. Ak chcete hrať aj hry a mať náklady pod kontrolou, rýchlo skončíte s va panelmi.

LG 34UC99

Pri hľadaní ultraširokého monitora nemôžete ignorovať spoločnosť LG. Veľký Kórejčan bol prvým výrobcom, ktorý uviedol na trh ultraširoký monitor a v súčasnosti je na predaj viac ultraširokouhlých LG ako všetkých ostatných značiek dokopy. O to viac je zarážajúce, že skutočne rýchly ultraširoký displej LG (100 Hz alebo rýchlejší) nebol v čase písania tohto článku ešte na predaj. Tento model 34UC99 dosahuje úctyhodných 75 Hz, ale v porovnaní s ešte rýchlejšími možnosťami to znamená, že spoločnosť LG sa spolieha hlavne na podnikových používateľov a kreatívnych profesionálov.

Vzhľadom na očakávania modelu 99 v názve produktu, ktorý predstavuje model s najvyššou pozíciou, musíme poznamenať, že továrenské nastavenie nie je celkom špičkový model. Úprava farieb je dobrá, ale vyváženie bielej sa dosť líši, čo spôsobuje, že biela vyzerá trochu modrasto. Ešte pozoruhodnejšie je, že fotografický režim iba zvyšuje tento efekt a celkový výkon je o niečo horší ako lepší. Po manuálnej kalibrácii je obraz vynikajúci, štandardne však očakávame viac než „celkom rozumný“.

Čo sa týka vzhľadu, LG je upravené, čo je jeden z najskromnejších modelov v porovnaní. Ultriwides sa od seba nelíšia, pokiaľ ide o pevnosť, takže LG tam ani nezvíťazí, ani nestráca body. Vďaka minimálnemu podsvieteniu a čistej uniformite necháva LG 34UC99 dobrý pocit a vďaka pripojeniu USB-C zaujmú aj mobilných pracovníkov, ktorí chcú pripojiť svoj notebook jedným káblom. Je to bezpochyby dobrý a schopný displej, ale vzhľadom na cenu, ktorá konkuruje rýchlym všestranným používateľom, by sme radi videli buď vyššiu rýchlosť pre hráčov, alebo prísnejšiu továrenskú kalibráciu pre profesionálov.

LG 34UC99

cena

€ 799,-

Webová stránka

www.lg.com 8 Skóre 80

 • Pros
 • Krásny, veľmi schopný panel
 • Elegantný, decentný dizajn
 • Obmedzené podsvietenie
 • Dobrá uniformita
 • Negatíva
 • Je požadovaná manuálna kalibrácia
 • „Iba“ 75 Hz

USB-C

Posledným prírastkom v pripojení monitora je vstup USB-C. S týmto pripojením môžete pripojiť laptop priamo k obrazovke, ako aj napájať obrazovku a vstavaný rozbočovač USB. Takéto pripojenie je preto ideálne pre mobilného pracovníka prenosného počítača s (kompatibilným!) Notebookom: jeden kábel v notebooku a máte kompletné a plnohodnotné pracovisko.

Dell U3419W

Hneď ako vyberiete Dell U3419W z krabice, môžete cítiť, že je celý pevný; na čo spoločnosť Dell už roky ohromuje svojimi monitormi Ultrasharp. Kvalita vyhotovenia a povrchová úprava sú vynikajúce a podnikového používateľa osloví ešte viac ako LG v tomto teste. Musí byť, pretože tento Dell je jediný 60Hz panel v porovnaní a tiež jediný, ktorý nepodporuje FreeSync alebo G-Sync. Vážni hráči by sa preto mali poobzerať inde. Spoločnosť Dell, rovnako ako LG, ponúka na oplátku aj funkciu USB-C.

Panel IPS je nádherný a je to zrejmé aj z výsledkov testov. Úprava je tiež fantastická z výroby: najlepšia v porovnaní. Chýba konkrétny režim sRGB, čo je však zbytočné, keď je obrazovka už z výroby nastavená prakticky dokonale. Z hľadiska uniformity je Dell v porovnaní tiež najlepší a ako by sme od dobrej ips obrazovky očakávali, pozorovacie uhly sú špičkové.

Tesne pred cieľom však v novej ultraširokej vlajkovej lodi spoločnosti Dell vidíme dva veľké trhliny, ktoré jej bránia v získaní hlavnej ceny. Napríklad naša vzorka trpela krvácaním z podsvietenia. Nie extrém, ale viac ako päť ďalších modelov v tomto teste. A ak niekedy pracujete v tme, je to nevýhoda. Je potrebné skontrolovať ďalšie recenzie tohto modelu, pretože podsvietenie je známym javom špecifickým pre vzorku.

Druhou trhlinou je vyvolávacia cena, ktorá je v súčasnosti veľmi vysoká na úrovni 999 eur. Za rozdiel v cene si môžete kúpiť dobrý kolorimeter na dokonalé prispôsobenie inej obrazovky, a potom väčšina silných plusov tohto Dell zmizne. Našťastie od spoločnosti Dell vieme, že odporúčané ceny v čase uvedenia na trh (a tento produkt bol práve uvedený v čase písania tohto článku) sú veľmi silné a že pouličné ceny často rýchlo dosiahnu rozumnejšie hodnoty. Akonáhle cena klesne na výšku, okrem iného, ​​aj LG (približne 700 eur), máte k dispozícii ultrafialovú obrazovku ips, najmä pre firemných používateľov v (osvetlených) kancelárskych prostrediach, kde je možné krvácanie z podsvietenia. žiadny problém.

Dell U3419W

cena

€ 999,-

Webová stránka

www.dell.nl 8 Skóre 80

 • Pros
 • Elegantný, pevný dizajn
 • Vynikajúci panel
 • Vynikajúca továrenská kalibrácia
 • Negatíva
 • Mierne príliš veľa podsvietenia krváca
 • Vysoká cena
 • 60 Hz
 • Žiadna FreeSync alebo G-Sync

G-Sync a FreeSync

G-Sync a FreeSync sú technológie spoločností Nvidia a AMD, ktoré neumožňujú opravu obnovovacej frekvencie, ale obnovenie obrazovky pri generovaní ďalšieho rámca hry. Toto pôsobí proti takzvanému roztrhnutiu a teoreticky je zobrazenie hry plynulejšie, keď skombinujete správnu technológiu synchronizácie s grafickou kartou. Techniky sú dobre zladené, aj keď niektorí výrobcovia obmedzujú svoju implementáciu FreeSync na (príliš) obmedzený rozsah snímok za sekundu. Nvidia to pre G-Sync neumožňuje, ale vyžaduje si veľa peňazí za upgrade G-Sync. Najviac profitujete z oboch techník pri nízkej hodnote snímok za sekundu (35 - 55), čo z nich robí cenný doplnok na obrazovkách s rozlíšením 3440 x 1440 pre ľudí, ktorí si radi zahrajú hry, ale nemajú najdrahšiu grafickú kartu.

Acer X34P

Acer X34P mal vopred najsilnejšie papiere: panel IPS, podpora 120 Hz a G-Sync (čo vzhľadom na dominanciu grafických kariet Nvidia bude v súčasnosti výhodou skôr ako v prípade FreeSync). Fyzický dizajn je jednoznačne zameraný na hráčov, jeho agresívne línie a červené detaily. Napriek tomu by teoreticky mohol byť panel ips výhodou oproti alternatívam va pre kohokoľvek, kto okrem hier často robí aj profesionálnu grafiku.

Samotný panel je určite schopný, jedná sa o jeden z najlepších monitorovacích svetov, ktoré ponúka. Acer, bohužiaľ, enormne opustil štandardné nastavenie, pretože v mnohých bodoch vidíme zbytočne veľké odchýlky. Z výroby meriame gama na 2,62, kde 2,20 je cieľ (väčšina ostatných obrazoviek zostáva v desatine toho), priemerná farebná odchýlka je jediná v tomto teste, ktorá presahuje hranicu 3,0 Delta E, ktorú môžeme pohodlne nazvať „dobrý“ limit a maximálne farebné odchýlky 5 až 6 Delta E sú zbytočne veľké. Tiež nie sme veľmi spokojní s odchýlkou ​​šedej a obrazovka je tiež upravená trochu príliš teplo.

S trochou zručnosti v ponukách sa dostanete dosť ďaleko, ale je ťažko stráviteľné, že musíte nastaviť monitor na gama 1,9, aby ste dosiahli hodnotu 2,2. Niektoré slušné výsledky, ako napríklad rovnomernosť, vynikajúce pozorovacie uhly a iba okrajové podsvietenie podsvietenia, niečo kompenzujú, ale aby sme vyhrali tento ťažký test, nemyslíme si, že štandardné nastavenie je dosť dobré.

Je zrejmé, že ide o nuansu, pretože výsledky ani zďaleka nie sú zlé, ide o náročné a schopné hracie pole. Ak máte prístup k kolorimetru, túto obrazovku by sme vám veľmi odporúčali, pretože pevne nastavený tento panel s 120 Hz ips je vlastne dokonalým všestranným monitorom, ktorý hľadáme. Spoločnosť Acer môže sama hľadať, prečo tento 999 eurový monitor nie je dodávaný oveľa lepšie upravený, pretože teraz ich to stojí víťazstvo.

Acer X34P

cena

€ 999,-

Webová stránka

www.acer.com 9 Skóre 90

 • Pros
 • Rýchla obrazovka 120 Hz
 • Schopný panel IPS
 • G-Sync pre GPU Nvidia
 • Negatíva
 • Továrenská kalibrácia veľmi sklamaním

Sú krivky lepšie?

Pred niekoľkými rokmi zúrili televízory zakrivené. Ale tento koncept sa v tomto priemysle skutočne neujal, čo je pochopiteľné vzhľadom na menej atraktívne upevnenie na stenu a nevýhody, ak nie ste priamo pred ním. 34- a 35-palcové ultraširoké strany v tomto teste však ťažia z krivky: ste vždy priamo pred ňou a oveľa bližšie k nej, čo pomáha krivke získať prirodzenejší obraz. Podľa našich skúseností presná sila krivky veľa nezmení, aj keď mierne silnejšia je o niečo jemnejšia. Testovaný monitor Samsung má o niečo silnejšiu krivku (1500 R) ako ostatné modely (1800 - 1900 R). Majte na pamäti, že v niektorých pracovných prostrediach (napríklad tam, kde sa veľa pracuje s kolmými čiarami, grafickým dizajnom alebo napríklad v stavebníctve), existuje skúsenosť, že krivka niekedy vyžaduje určité zvykanie si alebo dokonca úplne nežiaduce . Vo väčšine prípadov to však nazývame výhodou.

Samsung CF791 (C34F791WQ)

Prvý dojem zo Samsung C34F791 je veľmi pozitívny. Teraz známa kvantová bodka spoločnosti Samsung je jednou z mála, ktorá dokáže túto obrazovku presahovať spektrum sRGB. Pokiaľ je to pre vás veľmi užitočné, pretože väčšina všetkých aplikácií je obmedzená na sRGB, potom získate skutočne sýtejšie farby, ktoré nie sú príjemné pre všetkých. Aby to však nebolo jednoduché, farby sa skutočne objavujú.

Tento Samsung má mierne silnejšiu krivku ako zvyšok s krivkou 1500R v porovnaní s 1800-1900R zvyšku. Svieža strieborno-šedá farebná škála a elegantný dizajn vyzerajú dobre. Ak občas počúvate zvuk z monitora, vyzerá to tu stále primerane. Získate navyše schopný 100 Hz panel s podporou FreeSync a mimoriadne dobrým kontrastom, plus najmenšie presvetlenie podsvietenia v celom teste. A vzhľadom na to, že tento Samsung je v tomto teste na dolnej hranici priemeru so 769 eurami, sme teda celkom pozitívni.

Spoločnosť Samsung nenecháva veľa na želanie. Meranie farieb niekoľkých farieb prekračuje magickú hranicu 3 Delta E, sú to však len malé komentáre k inak dobrému výkonu. Trochu zarážajúce je mierne teplé vyváženie bielej (biela vyzerá trochu žltkasto) a priemerná rovnomernosť 18% odchýlky jasu bielej medzi stredom a pravým dolným rohom. Horizontálne pozorovacie uhly sú tiež o niečo menšie ako v prípade konkurencie.

Ak hľadáte univerzálneho hráča založeného na FreeSync, potom ide medzi týmto Samsungom a ASUSom. Druhá z nich ponúka o niečo viac funkcií OSD, má o niečo lepšie nastavenie a uniformitu, ale stojí tiež o niečo viac. Aj keď veľmi rozdielny dizajn bude pravdepodobne rozhodujúcim faktorom.

Samsung CF791

cena

€ 769,-

Webová stránka

www.samsung.nl 9 Skóre 90

 • Pros
 • Pôsobivá reprodukcia farieb
 • Plynulé prehrávanie 100 Hz
 • Kontrast a (nedostatok) podsvietenia krvácajú
 • Negatíva
 • Priemerná uniformita
 • Úpravy môžu byť tu a tam o niečo prísnejšie

Va panely (vertikálne zarovnanie)

Panely Va sa často považujú za šťastné médium medzi drahými, krásnymi panelmi IPS a lacnými panelmi TN s miernymi pozorovacími uhlami. Pokiaľ ide o pozorovacie uhly a náklady, je to skutočne stredná cesta medzi týmito dvoma panelmi, ale panely VA sú neporovnateľné a oveľa lepšie ako obrazovky IPS a TN, pokiaľ ide o kontrast. Panely va sú navyše často o niečo rýchlejšie ako obrazovky ips a panely va vidíme v tomto teste bez výnimky aj s frekvenciou 100 alebo 120 Hz. Pokiaľ sa zameriavate výlučne na subjektívnu kvalitu obrazu, obchodný alebo kreatívny výkon a pozorovacie uhly (a nie rýchlosť), potom zostáva technológia ips stále na pozretie.

Philips 349X7FJEW

Táto obrazovka spoločnosti Philips je v tomto teste najlacnejšia. Na oplátku však získate silný produkt na papieri: va-panel, 100 Hz, FreeSync a podľa spoločnosti Philips sú všetky jeho monitory prísne kalibrované z výroby. Musíme pripustiť to druhé, výrobné nastavenie z hľadiska hodnôt farieb a šedej je vynikajúce. Priemerná hodnota 1 Delta E a teplota bielej farby 6502 K dáva spoločnosti Philips dojem vynikajúco vyladenej obrazovky hneď po vybalení z krabice. Zaujímalo by nás, prečo je na ňom stále režim sRGB, pretože je menej dobrý ako „predvolené nastavenie od výroby“.

Vidíme, že o niečo nižšia cena spoločnosti Philips v niekoľkých bodoch presvitala. Napríklad konštrukcia je o niečo menej pevná, aj keď týchto osem musíte dať vedľa seba, aby ste to zažili. Maximálny jas je dostatočný na úrovni 272 cd / m2, je však nižší ako zvyšok. Rovnomernosť vzorky, ktorú sme testovali, je vyložene priemerná: takmer 24% rozdiel v jase bielej je príliš veľký a taktiež vidíme pomerne veľa podsvietenia. Najnižšia cena sa javí ako silný argument, zostáva však 649 eur a očakávame za to lepšiu. Rovnako lacný produkt BenQ nie je tak prísne kalibrovaný ako Philips, ale neprepadne mu ani tento druh veľkého stehu.

Aj tento Philips je však na zváženie, o čom sa diskutuje. Myslíme si však, že niekto, kto uvažuje o tom, že na obrazovku utratí viac ako 600 eur, by radšej zaplatil o sto eur viac napríklad za Samsung, ktorý dosahuje v priemere oveľa lepšie skóre a nezhadzuje žiadne zásadné stehy. Výsledkom je, že tento Philips pre nás spadá trochu medzi breh. Nie je to zlé, v skutočnosti mimoriadne dobré na mnohých frontoch, ale za rovnaké peniaze vidíme o niečo lepšie vyváženú alternatívu a za trochu viac peňazí viditeľne lepšie možnosti.

Philips 349X7FJEW

cena

€ 649,-

Webová stránka

www.philips.com 7 Skóre 70

 • Pros
 • Dobrý panel
 • Vynikajúca továrenská kalibrácia
 • Negatíva
 • Maximálny jas môže byť vyšší
 • Rovnomernosť mierna
 • Podsvietenie krvácať

Hdr (vysoký dynamický rozsah)

Pojem hdr (vysoký dynamický rozsah) vidíme čoraz častejšie, v televíznej krajine je už pomerne dobre zavedený. Táto technika ponúka extrémny (špičkový) jas, bezprecedentný kontrast a pôsobivejšie farby. Integrácia HDR do stolových počítačov a monitorov je oveľa pomalšia ako v prípade televízorov. Je to čiastočne kvôli skutočnosti, že Windows to len nedávno dokázal zvládnuť primerane dobre a čiastočne pre nedostatok ponuky (dobrých) monitorov HDR. Pre pôsobivý HDR displej musí byť monitor schopný zobraziť tieto extrémne vrcholy jasu a farieb a najmä táto druhá ponecháva niečo, čo je potrebné.

BenQ EX3501R

Tento ultraširoký monitor BenQ má priateľskú cenu (679 eur), ale vidíme u neho plynulý 100 Hz-va panel a podporu FreeSync. Aj keď mu chýba luxusná povrchová úprava od spoločnosti Dell alebo hráčsky Acer alebo ASUS, BenQ stále ponúka veľmi solídny a atraktívny fyzický obraz za toto skromné ​​množstvo. Je výškovo o niečo menej nastaviteľný ako ostatné, ale to nám zábavu nijako nekazí a plytká hĺbka je podľa nás praktickým plusom.

EX3501R je jediný ultrawide, ktorý ponúka podporu HDR, ale to sa tiež hovorí. Aj keď sa ponúka s Windows ako panel HDR, obrazovka nemá taký jas a farebný rozsah, aký je potrebný pre skutočný zážitok z HDR.

Ale nebojte sa, pretože ak túto skutočnosť odložíme bokom (koniec koncov s ňou nemáme žiadne problémy), za túto cenu zostane dobrý produkt. Vstup USB-C je pekný (aj keď s obmedzenou funkčnosťou nabíjania). Aj keď BenQ nemá skutočne najlepšie nastavenie a žiadny z výsledkov skutočne nevyniká, nevidíme, že by kdekoľvek robil väčšie chyby. Továrenská kalibrácia je dobrá, vyváženie bielej farby je dobré, maximálny a minimálny jas sú dobré, rovnomernosť je približne na úrovni drahších možností va pozorovacie uhly sú v poriadku. Naša vzorka mala dokonca nulové podsvietenie: veľmi pekné, keď pracujete v tme.

Žiadny prvok teda nevyniká ako „wow“, ale vzhľadom na to, že každý prvok je ťažko horší ako drahšie alternatívy, vidíme v tomto modeli BenQ EX3501R cenovo dostupný topper, ktorý sme dúfali nájsť.Mohlo by to byť lepšie, ale ak si myslíte, že 679 eur je v skutočnosti dosť a hľadáte obrazovku, ktorá je dobrá v grafických úlohách a na ktorej môžete plynule hrať hry, potom ste na správnom mieste.

BenQ EX3501R

cena

€ 679,-

Webová stránka

www.benq.com 9 Skóre 90

 • Pros
 • Fyzické a pevné
 • Relatívne lacné
 • Nevyhadzujte veľké stehy
 • Negatíva
 • HDR nevyzerá dobre
 • USB-C s obmedzeným nabíjacím výkonom (10 W)

Rýchlosť: viac ako Hertzen

V tomto teste vidíme potrebné obrazovky 100 a 120 Hz, ktoré sú podstatne rýchlejšie ako tradičné 60 Hz monitory. Okamžite pocítite rozdiel medzi monitorom so 60 alebo 75 Hz a monitorom so 100 alebo 120 Hz (najmä pri porovnaní medzi nimi). Ale: medzera medzi 100 a 120 Hz nie je taká veľká, aby ste si ju okamžite všimli. Rýchly herný zážitok navyše nespočíva len v obnovovacej frekvencii, premýšľaní nad časom odozvy, kvalitou overdrive a následkami prípadného prekročenia, keď sa monitor snaží príliš agresívne reagovať na rýchle pohyby. 120 Hz znie atraktívne, ale rozdiely medzi monitormi 100 a 120 Hz sú v tomto teste obmedzené na minimum.

ASUS ROG Swift XG35VQ

Ak niečo hovorí ROG, okamžite viete, že to nie je najlacnejšia voľba. S pomerne vysokou cenou (nad 800 eur) za tento panel 100 Hz-va FreeSync by sme si priali výnimočný zážitok. Fyzicky ASUS nesklame, pretože XG35VQ vyniká zo všetkého najviac: RGB svetelné efekty na zadnej strane, logo premietané na stôl, ktoré si s trochou kreativity môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv, agresívny a podšitý dizajn a podrobnosti, ktoré jednoducho nemôžete ignorovať.

Samotný obrázok tiež robí dojem. Pozoruhodne dobrý maximálny jas sa osvedčí, keď ste často vo veľmi svetlých miestnostiach. Kontrast je dobrý, gama, farebné a sivé úpravy sú veľmi dobré a rovnomernosť je na pravej strane priemeru pre panely VA. Aj keď má tento ASUS „iba“ 100 Hz (navyše k 120 Hz Acer a AOC), v praxi to nie je badateľné. Obrazovka zanecháva veľmi rýchly dojem. Vyváženie bielej je trochu na studenej strane, ale pri hraní hier máme skúsenosti s tým, že je to krajšie ako teplejšie nastavenie a toto nastavenie je užitočné aj na fotografovanie.

V spodnej časti riadku je ASUS v skutočnosti iba mierne proti svojej cene. Napríklad Samsung je oveľa lacnejší a nie každý bude chcieť platiť viac za trochu prísnejšiu úpravu. Extra svetlo, možnosti hry a OSD sú však plusovými bodmi pre hráčov. Testovaný model AOC je o niečo drahší pre prakticky rovnaký výkon, obsahuje však modul G-Sync (ktorý stojí výrobcu okolo 150 dolárov, v prípade FreeSync je prakticky nulový). Pre hráčov s grafickou kartou AMD, ktorým nie je málo peňazí, je to najlepšia obrazovka.

ASUS ROG Swift XG35VQ

cena

€ 835,-

Webová stránka

www.asus.com 9 Skóre 90

 • Pros
 • Hladký, schopný panel
 • Dobrá úprava
 • Mnoho bonusov pre hráčov
 • Negatíva
 • Drahý

AOC AGON AG352UGC6

Tento ultraširoký od AOC je krásne vidieť. Zadná strana je dosť agresívne navrhnutá s množstvom osvetlenia, ale ak vás to neláka, vypnite ju. Potom vyzerá celkom neutrálne (aspoň spredu) s elegantným hliníkovým základom, ktorý je pre nadšenca možné nastaviť pekne a vysoko. Ak dáte zadnú časť na dohľad, potom je to asi príliš veľa na nehráča. Pokiaľ ide o možnosti, AOC nechýbajú žiadne body: k dispozícii sú všetky bežné možnosti, ako napríklad pripojenie VESA, rozbočovač USB, zvukový priechod alebo dokonca praktické zavesenie náhlavnej súpravy. Ďalším plusom pre túto obrazovku je G-Sync. To je samozrejme iba pridaná hodnota pre majiteľov grafickej karty Nvidia, ale na vrchnom konci trhu (a práve tam sa nachádzajú ultraširoké monitory týchto súm) dominuje Nvidia.

Úprava farieb mierne zaostáva za konkurenčnými modelmi od spoločností ASUS a Samsung, rozdiely sú však malé a absolútne hodnoty iba dobré. Pokiaľ ide o uniformitu, je zhruba ekvivalentná, ale štandardná odchýlka šedej farby mohla byť menšia. Gama a maximálny jas sú dobré, stmievateľnosť vynikajúca a vyváženie bielej je od výroby takmer dokonalé. Spotreba energie je o niečo vyššia, ale to je známy dôsledok škálovača G-Sync.

Veci ako pozorovacie uhly, presvetlenie podsvietenia a rýchlosť sú podľa očakávania veľmi dobré, vďaka čomu vynikne táto obrazovka aj v tomto silnom hracom poli. Nie je to lacné, ale v porovnaní s spoločnosťami ASUS a Samsung nie sú extra náklady také veľké, ak môžete použiť G-Sync - a ak máte kartu Geforce, potom ju s týmto rozlíšením absolútne chcete.

Jediné, čo chceme AOC povedať, je, že ich OSD (On Screen Display) skutočne potrebuje prácu, pretože vyzerá a je veľmi neohrabaný. V tomto ohľade môžu iba ísť pozrieť na spoločnosť ASUS, ako môže byť užívateľsky príjemnejšia a podstatne silnejšia. Nie niečo, čo vám každý deň prekáža v ceste, ale zbytočne to zhoršuje inak vynikajúci výkon tejto obrazovky.

AOC AGON AG352UGC6

cena

€ 849,-

Webová stránka

eu.aoc.com 9 skóre 90

 • Pros
 • Hladký, schopný panel
 • Dobrá úprava
 • 120 Hz a G-Sync
 • Negatíva
 • Dodatočná cena za G-Sync
 • OSD mierne

Záver

Pokiaľ ide o nás, boj o dokonalého všestranného hráča vedie medzi spoločnosťami Samsung, ASUS a AOC. So všetkými tromi ste na správnom mieste. Spoločnosť Samsung je lacnejšia a má veľmi dobrý farebný výkon, spoločnosť ASUS je o niečo drahšia a za príplatok ponúka pre hráčov niektoré bonusy za obsah a obsah pre hráčov a obe sa k grafickej karte AMD hodia. Kupujúci spoločnosti Nvidia skončia s AOC AG352. Ak máte prístup k kolorimetru, najlepšie je zaobstarať si Acer. Ak spoločnosť Acer predvolene získala správnu kalibráciu, bol to jasný víťaz.

Malo by to byť lacnejšie? BenQ EX3501R nespĺňa prísľub HDR, ale pri 679 eurách je vyváženým, schopným univerzálnym vozidlom za o niečo prívetivejšiu cenu ako konkurencia.

V nasledujúcej tabuľke nájdete všetky výsledky testov.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found