Novinky

Takto robíte koláže vo svojej Instastory

Ak radi sledujete príbehy Insta na Instagrame, nepochybne si všimnete, že niektorí ľudia vedia, ako z nich urobiť skutočné umelecké dielo. Najmä keď sa v jednej koláži zobrazí viac fotografií, má to pekný efekt. Ukážeme vám, ako vytvoriť koláže pre váš príbeh insta.

Aplikácie

K dispozícii sú samozrejme desiatky aplikácií, ktoré vám umožňujú vytvárať koláže pre váš prípad. Vďaka tomu môžete ľahko načítať fotografie, pridávať text a používať na svoje fotografie filtre. V týchto aplikáciách je zvyčajne tiež možnosť vytvoriť kryty pre vaše zvýraznenie. Pod týmito zvýrazneniami môžete uložiť zvýraznenie svojich príbehov pre seba a ostatných. Z aplikácie koláže môžete ľahko zdieľať svoje výtvory s rôznymi sociálnymi médiami, ako sú Instagram alebo Facebook.

Aplikácia, ktorá na to veľmi dobre funguje, je napríklad StoryArt alebo StoryLab. V StoryArt vás okamžite ohromí široká škála šablón. Sú rozdelené do všetkých druhov kategórií, ako sú minimalistické filmy, filmy alebo papier. Poznámka: väčšinu z týchto šablón je možné použiť až po ich zaplatení. StoryArt je veľmi vhodný pre začiatočníkov, ktorí hľadajú hlavne aplikácie na precvičovanie. Nemáte príliš veľa možností, a preto sa môžete sústrediť na to, čo vás esteticky osloví.

V aplikácii StoryArt si jednoducho vyberiete šablónu, ktorú chcete použiť, a stlačením ikony + v šablóne pridáte fotografiu. Potom okamžite získate možnosť pridať filter. Do koláže môžete tiež pridať text. Ak to chcete urobiť, jednoducho stlačte ikonu A +. Teraz si môžete zvoliť písmo, veľkosť a farbu textu.

Musíte tiež zaplatiť za určité šablóny pre StoryLab. Na začiatok je však táto aplikácia vhodnejšia. Platených šablón je tu menej a rozhranie aplikácie je tiež prehľadnejšie. Jedným trikom, ktorý odlišuje StoryLab od StoryArt, je, že ponúkajú aj šablóny správnej veľkosti pre informačný kanál Instagramu. Týmto spôsobom môžete ľahko umiestniť koláže do svojho príbehu aj do svojho informačného kanála.

StoryLab navyše ponúka viac možností z hľadiska prispôsobenia šablóny ako StoryArt. Vďaka tejto aplikácii si môžete svoje koláže prispôsobiť podľa seba. Môžete presúvať fotografie, meniť pozadia, lepiť nálepky a dokonca aj kresliť.

Ručne

Koláže môžete tiež vytvárať v Instagrame bez ďalšej aplikácie. Bohužiaľ to funguje iba pre telefóny iPhone. Ak to chcete urobiť, otvorte fotoaparát svojho príbehu insta a odfoťte sa tak, aby ste dostali čierne alebo biele pozadie. Fotoaparát napríklad položte na tmavý povrch alebo na list papiera.

Potom choďte do svojej galérie a skopírujte požadovanú fotografiu do koláže. Urobíte to podržaním fotografie a potiahnutím prstom nahor. Teraz sa zobrazí možnosť kopírovania. Teraz sa vráťte k svojmu príbehu o Insta. Na čiernej fotografii sa automaticky zobrazí možnosť vytvoriť štítok z práve skopírovanej fotografie. Môžete to opakovať s toľkým počtom fotografií, koľko chcete.