Ako

12 spôsobov zdieľania veľkých súborov

Ak chcete posielať súbory e-mailom, čoskoro narazíte na obmedzenia. Pri väčšine e-mailových služieb sa príloha zmestí iba na niekoľko megabajtov. Ak dávate prednosť zdieľaniu veľkých súborov cez web, mali by ste hľadať iné riešenie.

PC a notebook

Tip 01: Disk Google

Väčšina poskytovateľov internetových služieb má pre svoje e-mailové účty obmedzený súbor na 5 alebo 10 megabajtov. S týmto je možné len poslať fotografiu, ale nemusíte čakať viac. E-mailové služby preto nie sú veľmi vhodné na distribúciu veľkých súborov. Výnimkou je služba Gmail. Táto služba funguje bez problémov so službou online úložiska Disk Google.

Prostredníctvom služby Gmail môžete ľahko zdieľať všetky súbory, ktoré ukladáte na Disk Google. Týmto spôsobom je možné zaslať v jednom e-maile maximálne 10 GB dát. Najskôr umiestnite požadované súbory do režimu online. Prihláste sa pomocou svojho účtu Google. V prípade potreby vyhľadajte priečinok na Disku Google, do ktorého chcete súbor uložiť. Kliknite na červenú ikonu vľavo hore nahrať (šípka hore).

Uveďte, či chcete nahrať jednotlivé súbory alebo celý priečinok. Prejdite do správneho umiestnenia v počítači a vyberte možnosť OK / Spustiť nahrávanie. V okne priebehu presne vidíte, kedy sú súbory online.

Tip 01 Súbory, ktoré nahráte na Disk Google, môžete neskôr jednoducho zdieľať s priateľmi.

Tip 02: Gmail

Po uložení súborov na Disk Google môžete ľahko posielať odkazy na stiahnutie iným ľuďom. Môžete to zariadiť pomocou e-mailovej služby Gmail. Stále ste na Disku Google? Vyberte požadované súbory alebo celý priečinok. Potom kliknite na ikonu v hornej časti zdieľam (bábika so znamienkom plus).

Cameo sa teraz objaví na obrazovke. Kliknite dozadu Zdieľať odkaz cez na logu Gmailu. Zvýraznite možnosť Ktokoľvek s odkazom (odporúčané). To zaisťuje, že príjemcovia odkazu na stiahnutie majú prístup k súborom bez účtu Google. Použite tlačidlo Zdieľajte prostredníctvom služby Gmail vytvoriť novú správu. Zadajte jednu alebo viac e-mailových adries a urobte osobnú správu. Je dôležité, aby ste opustili odkaz na stiahnutie.

Skrz Poslať pošlite odkaz na stiahnutie na zadané e-mailové adresy. Príjemcovia stačí kliknúť na túto adresu URL a uložiť súbory do svojho počítača.

Tip 02 Pomocou služby Gmail distribuujete odkazy na stiahnutie.

Tip 03: Skype

Súbory si nemusíte vymieňať prostredníctvom e-mailu. Skype je ideálne vhodný na hladkú výmenu veľkých súborov medzi počítačmi. Musíte sa len začať rozprávať so správnou osobou. Skype ešte nie je vo vašom počítači? Potom prejdite na web www.skype.com a kliknite hore K stiahnutiu.

Cez zelené tlačidlo Stiahnite si Skype pre Windows nainštalujte si program na počítač pomocou súboru exe. Za týmto účelom vykonáte všetky kroky v sprievodcovi inštaláciou. Spustite Skype a prihláste sa pomocou svojho účtu Skype, Microsoft alebo Facebook. Potom skontrolujete, či fungujú reproduktory, mikrofón a webová kamera.

Toto je mimochodom dôležité iba vtedy, ak chcete s týmto programom uskutočňovať videohovory. Vyberte si Nastúpte a voliteľne pridať profilový obrázok. Potom kliknite na Pokračujte / spustite Skype. V zozname kontaktov kliknite na osobu, s ktorou chcete zdieľať súbor. Príjemca na to samozrejme potrebuje aj Skype. Na obrazovke sa zobrazí okno konverzácie. Súbory presuniete z programu Windows Explorer do okna rozhovoru.

Váš konverzačný partner má teraz možnosť stiahnuť si súbory do svojho počítača. Pamätajte, že Skype nedokáže zdieľať priečinky.

Tip 03 Súbory, ktoré chcete zdieľať, sa presunú do okna konverzácie Skype.

Tip 04: TeamViewer

Chcete zdieľať súbory s niekým, kto nemá dostatočné znalosti o počítačoch? Potom použite TeamViewer! Pomocou tohto programu môžete na diaľku prevziať počítač niekoho iného, ​​potom požadované súbory jednoducho ponecháte na pevnom disku osoby. Musíte sa uistiť, že v systéme vášho priateľa beží malý program, aby sa váš počítač mohol vzdialene pripojiť.

Tento program sa volá TeamViewer Quicksupport. Nie je potrebná žiadna inštalácia, pretože váš priateľ musí dvakrát kliknúť na súbor exe. Potom sa na obrazovke zobrazí ID a heslo. Na základe týchto informácií je možné okamžite odoslať požadované súbory do tohto počítača. Potrebujete k tomu tím TeamViewer All-In-One. Tento program si stiahnete do svojho vlastného systému.

Je pekné, že sa nevyžaduje žiadna inštalácia. V úvodnom okne označte jednotlivé časti Začnite sami a súkromne, po ktorom potvrdíte pomocou Prijať - dokončiť.

Tip 04 Cez ID a heslo prevezmete počítač niekoho iného.

Tip 05: Vyraďte súbory

Keď je TeamViewer QuickSupport otvorený na počítači vášho priateľa a TeamViewer All-In-One na vašom počítači, môžete ľahko zdieľať súbory. Na vlastnom počítači vyplníte časť Ovládajte počítač na diaľku zadajte správne ID. Ak neviete, požiadajte o tieto informácie svojho priateľa. Tiež označíte možnosť Prenos súboru a kliknite Prepojenie s partnerom.

Potom zadajte heslo. Skrz Prihlásiť Se otvorí sa špeciálne okno, ktoré vám umožní prenášať súbory z jedného počítača do druhého. Vľavo nájdete štruktúru priečinkov vo vašom súčasnom systéme, zatiaľ čo vpravo sú všetky priečinky z počítača, ktoré ste prevzali. Vľavo vyberte priečinok alebo súbory, ktoré chcete zdieľať. Prejdite v pravom stĺpci na požadované miesto, kam chcete údaje presunúť.

Nakoniec kliknite do hornej časti Poslať spustiť prenos. Zobrazí sa nové okno, v ktorom môžete sledovať priebeh.

Tip 05 S TeamViewerom sa rozhodnete, do ktorého priečinka umiestnite súbory na počítač niekoho iného.

Tip 06: Facebook

Aplikácia Pipe umožňuje zdieľať súbory cez Facebook. Šikovné, pretože väčšina priateľov a členov rodiny sú pravdepodobne členmi tejto sociálnej siete. Poslanie filmu alebo celého hudobného albumu je preto rýchlo zariadené. Pamätajte, že limit súborov je obmedzený na 1 GB.

Zadajte webovú stránku a prihláste sa pomocou svojho účtu Facebook. Potom kliknite na Prejdite do aplikácie a Prejdite do aplikácie. Skrz PRIATELIA označíte, ktorej osobe chcete poslať súbor. Kliknutím na kanál otvoríte program Prieskumník. Vyberte správny súbor a potvrďte pomocou Na otvorenie. Akonáhle si vyberiete Odošlite súbor do skrinky Pipe uloží súbor v online trezore na tri dni. Počas tohto obdobia má váš priateľ z Facebooku možnosť stiahnuť si údaje do svojho počítača.

Ak je tento kontakt online v rovnakom čase, môžete ho zdieľať aj priamo. V takom prípade zadajte osobnú správu do 140 znakov a kliknite na ikonu Odoslať súbor teraz. Z potrubia vidíte, koľko času bude trvať prenos.

Tip 06 Zdieľajte súbory s priateľmi z Facebooku prostredníctvom aplikácie Pipe.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found