Ako

Postupujete takto: synchronizujte iPad a iPhone s počítačom

Synchronizácia údajov medzi iPhone a iPadom je veľmi jednoduchá vďaka internetovej službe iCloud, ktorú vytvorila spoločnosť Apple.

Tí, ktorí majú počítač so systémom Windows, môžu do tohto procesu synchronizácie zahrnúť aj adresár a kalendár programu Outlook. Môžete dokonca synchronizovať obľúbené položky a fotografie prehliadača s počítačom.

Synchronizujte cez internet

Ak máte iPad a iPhone, môžete pomocou iCloudu synchronizovať všetky druhy dát medzi týmito zariadeniami. Je to jednoduchý spôsob, ako udržiavať konzistentný adresár a kalendár, ale napríklad tiež vymieňať obľúbené položky Safari a fotografie nasnímané pomocou mobilných gadgetov. Synchronizácia funguje cez internet a je možné ju samozrejme vykonať aj v počítačoch Mac a iPod touch. Apple dokonca myslel na používateľa PC. Bežné PC so systémom Windows je možné pripojiť k iCloudu pomocou bezplatného programu. Tento softvér sa nazýva Ovládací panel iCloud (Ovládací panel iCloud pre Windows) a je vhodný pre Windows Visa SP2 a Windows 7. Prejdite na stránku https://ct.link.ctw.nl/icc, kliknutím na položku Stiahnuť stiahnite súbor iCloudSetup.exe súbor. získať a spustiť. Po dokončení inštalačných krokov je čas určiť, čo chcete synchronizovať cez iCloud. Táto obrazovka s nastaveniami sa zobrazí automaticky, pokiaľ zrušíte začiarknutie vedľa položky Otvoriť ovládací panel iCloud v dolnej časti uvítacej obrazovky.

Bezplatná pomôcka umožňuje pripojiť počítač so systémom Windows k iCloudu.

Prihláste sa do iCloudu

Najskôr si vyžiada Apple ID a heslo, ktoré používate pre iCloud. Spravidla ide o ten istý účet, ktorý používate na nákupy v obchode App Store. Správny účet nájdete v zariadeniach iPhone alebo iPad v časti Nastavenia / iCloud. Späť na PC zadajte toto Apple ID a jeho heslo. Potom je kontaktovaný iCloud. Hneď ako to bude úspešné, objaví sa obrazovka, kde začiarknutím začiarknete, čo je potrebné synchronizovať. Týmto spôsobom môžu byť kontaktné údaje a váš kalendár v súlade s programom Outlook 2007 alebo 2010. Je tiež možná synchronizácia e-mailov, čo však často nie je potrebné, pretože v dnešnej dobe sa zvyčajne pracuje prostredníctvom protokolu imap, pričom každé zariadenie jednoducho odosiela poštu na poštové servery. Svoje záložky (obľúbené položky) môžete synchronizovať, ak používate program Internet Explorer verzie 8 alebo novšej alebo ak je v počítači nainštalovaný program Safari. Hneď ako začiarknete toto políčko, zobrazí sa upozornenie, že vaše miestne záložky sa odošlú na iCloud, aby sa tam zlúčili so záložkami vašich mobilných gadgetov.

Tu vyberiete komponenty, ktoré chcete synchronizovať s počítačom.

3 Zlúčiť údaje

Ak začiarknete políčko Photo Stream, fotografie, ktoré nasnímate pomocou zariadenia iPhone alebo iPad, sa odteraz automaticky zobrazia vo vašom počítači. Veľmi šikovné, pretože potom ich už nemusíte prenášať ručne. Kliknite na Možnosti a v priečinku Na stiahnutie označte, do ktorého priečinka sa majú ukladať súbory s fotografiami. Skvelé je, že fotografie môžete prenášať z počítača do svojich mobilných pomôcok rovnakým spôsobom. Za týmto účelom zadajte názov priečinka do priečinka Nahrať priečinok. Fotografie, ktoré tam umiestnite, sa o chvíľu neskôr zobrazia na vašom iPhone alebo iPad. Nakoniec kliknite na tlačidlo Použiť. Pred spustením synchronizácie musíte určiť, ktoré kontakty, schôdzky a úlohy je možné zlúčiť s iCloudom. Tieto sa potom umiestnia do nového kalendára a zoznamu kontaktov v Outlooku pod hlavičkou iCloud. Vykonané nastavenia je možné neskôr upraviť pomocou ikony iCloud na systémovej lište alebo prostredníctvom ponuky Štart / Ovládací panel / Sieť a internet / iCloud. Je tiež rozumné vytvoriť si zálohu kontaktov a schôdzok v programe Outlook skôr, ako povolíte synchronizáciu.

Môžete určiť priečinok nielen na prijímanie, ale aj na odosielanie fotografií.