Ako

Všetky vaše karty v smartfóne s PassWallet

Vaša vernostná karta Etos, palubný lístok na tento let na Ibizu a lístok na koncert Slipknot: všetky tieto kódy a „podporné dokumenty“ môžete samozrejme nechať vo svojom e-maile alebo si ich stiahnuť ako súbor do telefónu, ale môžete spojte ich oveľa jednoduchšie v jednej aplikácii. Jednou z takýchto aplikácií je PassWallet.

S PassWallet môžete ukladať lístky, palubné lístky a vernostné karty do smartfónu s Androidom. Napríklad divadlo De Meervaart v Amsterdame nielenže pošle vstupenky ako odkaz na PDF po zakúpení, ale aj súbory peňaženky. Toto sú súbory .pkpass, ktoré v predvolenom nastavení nemôžete otvoriť vo svojom mobilnom telefóne. Potrebujete na to aplikáciu ako PassWallet.

Všetky výkrmne v jednej aplikácii

Naučiť sa používať túto aplikáciu si treba trochu zvyknúť, pretože je veľmi informačná a na pohľad trochu minimalistická, ale technológia v pozadí je veľmi dobrá. Napríklad môžete vždy naskenovať prednú a zadnú stranu každej karty, aby ste mohli čiarový kód previesť na QR kód, ktorý je možné naskenovať. Týmto spôsobom môžete vložiť svoj preukaz Gamma, kartu Air Miles a ďalšie z týchto druhov výkrmov do svojej peňaženky v jednej aplikácii. Nie vždy máte peňaženku alebo všetky svoje karty pri sebe, ale v prípade telefónu sa to často líši. Budete to mať pri sebe.

Výhodou PassWallet je, že podporuje aj súbory, ktoré sú skutočne určené pre iPhone. Apple má vkladnú knižku, ale súbory z vkladnej knižky môžete otvárať v PassWallet. Pravdaže, nevyzerá to tak elegantne ako v vkladnej knižke, ale všetky potrebné informácie sú zhromaždené na jednom mieste. Ak chcete pridať kartu, musíte otvoriť aplikáciu a klepnúť na znamienko dole.

QR kódy

Na ľavej strane je skener kódov, pomocou ktorého môžete naskenovať ako QR kódy z lístkov, tak aj čiarové kódy z preukazov. Vpravo vidíte malý telefónny hovor s lupou, pretože PassWallet dokáže tieto kódy a preukazy vyhľadať aj vo vašom telefóne. Upozorňujeme, že prehľadáva iba súbory, takže z neho nebude destilovať aplikáciu v supermarkete, ktorá obsahuje vašu vernostnú kartu.

Ak chcete prechádzať všetkými svojimi priechodmi, vyberte položku na Žijúci všetky prihrávky. Potom môžete klepnutím na hornú časť konkrétneho lístka otvoriť alebo otvoriť ďalšie lístky. Môžete tiež zvoliť odstránenie alebo archiváciu starých lístkov. Zdieľanie je tiež možné, takže ak idete na koncert so známym a rozhodnete sa navzájom stretnúť vo vnútri, môžete ľahko postúpiť jeho lístok ďalej.

Ak by ste poslali celé PDF, často by ste všetky lístky spojili dohromady s rizikom, že budete mať naskenovaný rovnaký lístok. V PassWallet sa lístky zobrazujú osobitne, takže ich môžete zdieľať aj osobitne. Veľmi šikovný.

PassWallet je tu naozaj pre to, aby boli vaše letenky pohromade, a nefunguje ako správca hesiel. Táto aplikácia je k dispozícii hlavne ako virtuálna peňaženka v telefóne, aby ste so sebou nemuseli nosiť stále hrubšiu fyzickú kabelku.