Ako

Tu je postup, ako vytvoriť bootovací disk USB pre Windows 10

Ak máte platnú licenciu systému Windows 10, môžete si ľahko vytvoriť bootovací disk USB. Je to užitočné, keď sa váš počítač už nechce spúšťať a nemáte vo svojom prístroji prehrávač CD / DVD. Tu vám ukážeme, ako vytvoriť bootovací disk USB systému Windows 10 z USB kľúča pomocou nástroja od spoločnosti Microsoft, nástroja na tvorbu médií.

Pretože čoraz menej zariadení obsahuje optickú jednotku, je užitočné mať na USB kľúči bootovací disk pre prípad, že by ste potrebovali preinštalovať Windows. Windows 10 je možné zakúpiť na USB kľúči, médiu, ktoré nebolo ponúkané s predchádzajúcimi verziami Windows. Môžete si však tiež zvoliť, že si sami vyrobíte bootovateľnú jednotku USB. Tu vám ukážeme ako.

Tento proces je tiež možné vykonať manuálne pomocou príkazového riadku. Vysvetlíme vám to ďalej v tomto článku.

Čo potrebuješ?

Na to samozrejme potrebujete USB kľúč. Mal by mať minimálne 4 gigabajty úložnej kapacity, ale je užitočné použiť väčšiu jednotku. Okrem toho musíte mať na pevnom disku asi 6 až 12 gigabajtov voľného miesta (v závislosti od možností, ktoré vyberiete) a dobré pripojenie na internet.

Používanie nástroja na tvorbu médií

Samotný Microsoft ponúka nástroj, pomocou ktorého môžete vytvoriť bootovací disk, ktorý je dodávaný s najnovšou aktualizáciou systému Windows 10. október 2018. Tu si môžete stiahnuť takzvaný Media Creation Tool. Kliknite na tlačidlo na webe Nástroj na stiahnutie na stiahnutie nástroja.

Ak chcete skontrolovať, ktorú verziu máte, kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart a Systém Vyberám. Potom uvidíte všetky druhy informácií o vašom systéme. nižšie Typ systému môžete zistiť, či je vaša verzia Windows 10 32-bitová alebo 64-bitová.

Po načítaní nástroja sa môžete rozhodnúť, či chcete svoj počítač inovovať hneď teraz, alebo vytvoríte inštalačné médium pre iný počítač. Vyberte druhú možnosť a kliknite na tlačidlo Ďalší.

Ďalej musíte zvoliť požadovaný jazyk, vydanie a architektúru. Ak chcete namiesto čistej inštalácie inovovať, tieto údaje by sa mali zhodovať s vašou aktuálnou inštaláciou systému Windows. Všetky tieto informácie o vašom vlastnom počítači nájdete v Systém ako je opísané vyššie.

Nástroj potom skontroluje, či je na pevnom disku dostatok miesta na dokončenie procesu. Ak nie, musíte uvoľniť miesto a začať odznova.

Výroba bootovacieho USB kľúča

Na ďalšej obrazovke musíte označiť, či chcete vytvoriť USB kľúč alebo ISO súbor. Tu vyberte USB kľúč. Pripojte USB kľúč k počítaču a kliknite Ďalší.

Teraz si vyberte USB kľúč zo zoznamu vymeniteľných pamäťových médií a kliknite na Ďalší. Poznámka: USB kľúč bude úplne vymazaný, takže ak obsahuje dôležité súbory, najskôr si urobte zálohu na svojom pevnom disku. Keď ste pripravení naformátovať USB kľúč, kliknite znovu Ďalší.

Teraz sa stiahne Windows 10 a umiestni sa na USB kľúč, aby ste mohli bootovať z USB kľúča. Inštaláciu však môžete spustiť aj z USB kľúča zo samotného systému Windows.

Pomocou príkazového riadku

Stiahnutý alebo vytvorený súbor ISO môžete preniesť na USB kľúč pomocou príkazového riadku. Kliknite na tlačidlo Štart, zadajte text príkazový riadok a kliknite pravým tlačidlom myši na výsledok vyhľadávania. Vyberte načítanie programu ako správcu.

Napíšte do okna Príkazový riadok príkaz diskparta stlačte Zadajte. Pripojte USB kľúč do počítača, napíšte zoznam disku a stlačte Zadajte. Pokúste sa zo zoznamu zistiť, ktorá položka vášho USB kľúča je podľa veľkosti.

Typ vyberte disk nasledované číslom priradeným k vášmu USB kľúču. Stlačte Zadajte. Teraz požadujte všetky údaje z USB kľúča zadaním čistého a stlačte Zadajte.

Urobiť bootovacie

Po úplnom vymazaní USB disku sa uistite, či je bootovateľný. Môžete to urobiť tak, že napíšete nasledujúce príkazy a každý z nich stlačte kláves Enter.

vytvoriť primárny oddiel

vyberte oddiel 1

aktívny

formát fs = fat32

USB kľúč je teraz rýchlo vymazaný do formátu Fat32. Môže to chvíľu trvať, v závislosti od veľkosti vášho USB kľúča.

Po dokončení procesu zadajte príkaz priradiť a stlačte Zadajte. Vášmu USB kľúču je teraz priradené písmeno. Pamätajte na tento list.

Preneste súbory

Teraz môžete vytvoriť súbor ISO, ktorý ste vytvorili alebo stiahli, a preniesť ho na jednotku USB pomocou príkazového riadku. Je však jednoduchšie použiť program File Explorer. Všetko, čo musíte urobiť, je rozbaliť súbor ISO a vložiť jeho obsah na USB kľúč v Prieskumníkovi Windows.

Ak chcete naďalej používať príkazový riadok, najskôr zatvorte diskpart, zavrite príkazový riadok a pripojte súbor ISO. Znova otvorte príkazový riadok a zadajte:

xcopy g: *. * / s / e / f h:

Musíte to urobiť g zadajte písmeno spojené s pripojeným súborom ISO a pre h písmeno priradené k vášmu USB kľúču.

Dokončenie procesu môže chvíľu trvať, pretože sú medzi nimi veľké súbory. Keď je všetko pripravené, zadajte príkaz východ a Kees je pripravený.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found