Ako

Ako zistím licenčný kľúč systému Windows?

Nakoniec sa to stane každému z nás: kúpite si nový počítač a po chvíli bude potrebné úplne preinštalovať systém Windows. V ideálnom prípade môžete obnoviť čistú zálohu, ale čo ak nie?

Môžete sa samozrejme rozhodnúť pre úplne čistú inštaláciu systému Windows a požičať si DVD od niekoho iného, ​​ale samozrejme potrebujete platný licenčný kód sami. Ako však zistíte, či ste si kúpili počítač s už nainštalovaným systémom Windows?

V mnohých prípadoch je na boku systémovej skrinky štítok s licenčným kódom. Radšej by sme povedali vo všetkých prípadoch, ale skutočnosť je bohužiaľ iná. Našťastie existujú aj iné spôsoby, ako zistiť váš licenčný kód.

V mnohých prípadoch nájdete licenčný kľúč systému Windows na bočnej strane systémovej skrinky.

Poradca spoločnosti Belarc

Belarc Advisor (www.belarc.com) je bezplatný program, ktorý presne vie, kde hľadať a zistiť, aký licenčný kľúč bol použitý na inštaláciu systému Windows. Po nainštalovaní a spustení programu môžete okamžite spustiť skenovanie. Na začiatku sa vás opýta, či by ste mali vyhľadávať aj bezpečnostné prvky, ale to nie je prístup toho, čo teraz robíme, takže môžete kliknúť Č. kliknite.

Zoznam licenčných kódov uvidíte v peknom prehľade.

Skenovanie systému môže trvať niekoľko minút. Po dokončení skenovania sa otvorí webová stránka so skutočne šialenými informáciami o vašom systéme (veľmi zaujímavé vidieť). Posunutím nadol zobrazíte zoznam svojich licenčných kľúčov, a to nielen v systéme Windows, ale aj v Office a Photoshope. Uložte tieto informácie a už ich nikdy nebudete musieť hľadať.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found