Ako

Nová tapeta každý deň v systéme Windows 10

Po zavedení počítača sa budete musieť prihlásiť do systému Windows. Windows 10 zobrazuje na tejto uzamknutej obrazovke („uzamknutá obrazovka“) každý deň krásnu novú fotografiu. V tomto článku si môžete prečítať, ako získať nové pozadie každý deň: nastavte si ho raz a už sa oň nemusíte starať!

Krok 1: Nastavenia témy

Všetko, čo súvisí s pozadím pracovnej plochy, nájdete v nastaveniach systému Windows 10. Otvorte nastavenia pomocou klávesu Windows + I a pozrite sa na Osobné nastavenia. Včela Pozadie môžete nastaviť pozadie pracovnej plochy, napríklad pevnú fotografiu alebo zmenu prezentácie. Môžete zmeniť rozsiahle nastavenia dizajnu Windows 10 prostredníctvom Témy. Tu určíte farby okien, zvukov a pozadia. Všetko, čo vidíte pred prihlásením do systému Windows, nájdete na Zamknúť obrazovku.

Krok 2: Dynamická téma

Ak chcete zobraziť obrázok prihlasovacej obrazovky aj na pracovnej ploche, potrebujete dynamický motív. Stiahnite si a nainštalujte túto aplikáciu pre Windows 10 z obchodu. Obchod nájdete v ponuke Štart alebo na paneli úloh. Dynamická téma prepíše úpravy, ktoré ste vykonali v predchádzajúcom tipe. V ponuke Štart otvorte aplikáciu Dynamic Theme. Ak máte viac ako jeden počítač so systémom Windows 10 (alebo Windows Phone), je užitočné synchronizovať vaše nastavenia. Takto budete mať na všetkých svojich zariadeniach automaticky rovnakú prihlasovaciu obrazovku a pozadie pracovnej plochy. Aktivujte pre to možnosť Synchronizácia u oboch Pozadie ako Zamknúť obrazovku.

Krok 3: Bing alebo Spotlight

Striedavá fotografia, ktorú uvidíte po zapnutí počítača, môže pochádzať z dvoch zdrojov na internete: Bing alebo Windows Spotlight. Postaráme sa o to, aby obrázok skončil aj na našej pracovnej ploche. Najprv si musíte zvoliť, ktorý zdroj vás osloví najviac. Toto môžete samozrejme kedykoľvek zmeniť. Zobraziť aktuálny obrázok cez Denný obrázok Bing a Obrázok systému Windows Spotlight. Teraz kliknite na Zamknúť obrazovku a vyberte si na Pozadie pred Bing (ak chcete nastavi tento zdroj). Pomocou tlačidla Aktualizovať si stiahnete najnovší obrázok. Teraz kliknite na Pozadie pre nastavenie pozadia pracovnej plochy. Opäť kliknite na Pozadie a zvoľte Bing ako zdroj. Zobrazte svoju pracovnú plochu (kláves Windows + D) a skontrolujte, či sa pozadie pracovnej plochy zmenilo na aktuálny obrázok Bing. Zamknite počítač (kláves Windows + L) a zobrazte prihlasovaciu obrazovku - obe sú identické.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found