Preskúmanie

TP-Link Deco M4 - sieťové WiFi pre masy

Staromódny smerovač je na ústupe, riešenia Mesh WiFi sú budúcnosťou a vďaka Deco M4 TP-Link je sieť Mesh WiFi lacnejšia ako kedykoľvek predtým. Je toto riešenie, na ktoré sme čakali, alebo je to lacno drahý nákup?

TP-Link Deco M4

Pripojenia 2x sieťové pripojenie 10/100/1000 na satelit

Sieťová trieda WiFi AC1200; 2,4 GHz 2x2, 5 GHz 2x2 802.11b / g / n / ac

Príležitosti Režim AP, káblové pripojenie typu backhaul, sieť pre hostí, brána firewall

App Aplikácia pre Android a iOS

Rozmery 19 x 9,1 x 9,1 (v x š x h)

Webová stránka tp-link.com/en/

9 Skóre 90

  • Pros
  • Jednoduchá inštalácia
  • Špičkový výkon v triede AC1200
  • Špina lacná pre Mesh
  • Negatíva
  • Obmedzená kapacita
  • Žiadna VPN ani webové rozhranie

Krátky doškoľovací kurz o tom, čo je sieťový WiFi systém: kombinácia viacerých satelitov (prístupových bodov), zvyčajne dvoch alebo troch, ktoré výrazne zvyšujú pokrytie WiFi vo vašej domácnosti. Robia to bez potreby (sieťovej) kabeláže. Sieťové riešenia sa tiež ľahko inštalujú, čo z nich robí ideálny spôsob, ako ľahko, rýchlo a bez drahej pomoci zvonku poskytnúť dobré Wi-Fi pripojenie do vášho domu a záhrady.

Interný boj spoločnosti TP-Link

Dva roky po sebe je Deco M5 od spoločnosti TP-Link nesporným kráľom rozpočtu v našom prehľade siete Mesh, kde sme pre veľké porovnanie umiestnili všetky riešenia Mesh predávané v Holandsku. M5 už bola pomerne lacná a mala dobrý výkon a zaujímalo nás, prečo vydajú alternatívu.

Ploché skrinky M5 ustupujú očarujúcim bielym vežičkám na TP-Link Deco M4, z ktorých každá je vybavená dvoma sieťovými pripojeniami. Inštalácia bola opäť hračkou, aplikácia sa opäť ukázala ako veľmi užívateľsky príjemná a chýba už iba extra bezpečnostný balík Trend Micro z M5; žiadna obrovská strata. Niektoré funkcie pro-sumer, ako je VPN alebo webové rozhranie, bohužiaľ chýbajú, ale s vecami, ako sú sieť pre hostí, režim AP, káblové pripojenie (ak je časť vášho domu pripojená) a presmerovanie portov, je Deco M4 pre každého dostatočne dokonalý kto nie je. rád sa pohráva so svojou sieťou.

Cena sa láme

Čo sa týka výkonu, ukázalo sa, že M4 dosahuje takmer úplne rovnaké výsledky ako M5, pričom rozdiely sú dostatočne malé, aby ste si to v praxi nevšimli. Pri cene 149 eur za 3 balenie je však Deco M4 desať eur ako M5 a dokonca aj najlacnejšia súprava Mesh na trhu. Vzhľadom na to, že výkon patrí opäť k lepším v triede do 250 eur, je to nielen objektívne dobré, ale M4 sa jednoznačne prezentuje ako skutočný rozpočtový topper.

Jemná potlač

TP-Link nerobí chyby. Hlavné obmedzenie M4 je vlastné triede AC1200-AC1750, do ktorej M4 spadá. Táto trieda je ideálna na výrazné zvýšenie dosahu WiFi, ale kvôli nedostatku ďalších antén na vzájomnú komunikáciu medzi týmito tromi satelitmi chýba kapacita pre intenzívne prostredie. Rodiny s niekoľkými skutočne aktívnymi používateľmi alebo inými žrútmi dát by sa mali lepšie pozrieť na riešenie AC2200 alebo vyššie, za 3-balenie môžete zaplatiť minimálne 249 eur.

Záver

Vďaka vynikajúcemu výkonu, ľahkej inštalácii a skvelej aplikácii robí Deco M4 veľký dojem a vďaka mimoriadne konkurencieschopnej cene sa z neho stáva okamihový model mesh základnej úrovne.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found