Ako

5 tipov na odstránenie nepotrebných programov a aplikácií

Zametáme nepotrebné súbory. V piatich tipoch vám ukážeme, ako vyčistiť softvér bez toho, aby vám ostali zvyšky. Ukážeme tiež konkrétne spôsoby odstránenia aplikácií z počítača.

Tip 01: Veľké programy

Vhodné pre všetky verzie systému Windows

Ak chcete rýchlo uvoľniť veľa miesta na disku, skontrolujte nainštalované programy a aplikácie. Niekedy tu býva neprávom využité veľa miesta na pevnom disku alebo SSD, zatiaľ čo vy takmer nepoužívate softvér. Ísť do Ovládací panel / Programy / Programy a funkcie. Kriticky sa pozrite na zoznam nainštalovaných programov a odinštalujte už nepoužívané programy. Kliknite na stĺpec Veľkosť a triediť programy podľa veľkosti. Týmto spôsobom sa môžete ešte rýchlejšie rozhodnúť, či si chcete niečo ponechať alebo vymazať. Veľkosť niektorých programov na disku bohužiaľ nie je zahrnutá. Prečítajte si tiež: 10 výhod systému Windows 8.1.

Tip 02: Vyčistite softvér

Vhodné pre všetky verzie Windows

Predchádzajúci tip je užitočný, ak nechcete inštalovať ďalší softvér na odstraňovanie programov, ale pomôcka vám pomôže získať metlu cez nainštalovaný softvér oveľa dôkladnejšie. Napríklad program Absolute Uninstaller má lepšie možnosti filtrovania na sledovanie lovcov vesmíru. V Absolute Uninstaller kliknite na Veľké programy ukázať veľkým spotrebiteľom. Našli sme napríklad starú inštaláciu Call of Duty s veľkosťou viac ako 30 GB (!), Ktorú si Windows v tipe 5 nevšimol.

Tip 03: Dávkové mazanie

Vhodné pre všetky verzie systému Windows

Systém Windows nemôže odinštalovať programy súčasne, pretože sa môže pokaziť proces odinštalovania. Bezplatná verzia programu Absolute Uninstaller má na to trik. kliknite na Dávkové odinštalovanie a skontrolujte všetky programy, ktoré chcete odinštalovať. stlač tlačidlo Odinštalujte začiarknuté programy a odinštalovanie sa spustí automaticky jeden po druhom. Ak postup odinštalovania vyžaduje reštart, môžete chvíľu počkať, kým program Absolute Uninstaller dokončí všetko. Po vykonaní všetkých odinštalovaní programu Absolute Uninstaller reštartujte počítač manuálne.

Vymazať zvyšky

Vhodné pre všetky verzie systému Windows

Niektoré programy zanechávajú neporiadok. S programom Revo Uninstaller sa s tým môžete rýchlo vyrovnať! Ak program odstránite pomocou nástroja Revo Uninstaller, šanca na zvyšky je oveľa menšia. Vyberte možnosť Priemerná. Spustí sa štandardný postup odinštalovania a program Revo Uninstaller vyhľadá všetky zvyšné stopy.

Tip 04: Aplikácie pre Windows 8

Vhodné pre Windows 8 / 8.1

Ak ste vyskúšali veľa aplikácií pre Windows 8, na vašej úvodnej obrazovke bude pravdepodobne chaos. To sťažuje hľadanie užitočných aplikácií, ktoré radi používate. Aplikácie sa z vášho systému dajú ľahko odstrániť. Kliknite pravým tlačidlom myši na aplikáciu a vyberte ju odstrániť. S možnosťou Odpojte sa od Štartu aplikácia zostane nainštalovaná, ale bude odstránená z domovskej obrazovky. Aplikáciu nájdete pomocou prehľadu aplikácie (šípka nadol, ľavá dolná časť domovskej obrazovky) alebo pomocou funkcie vyhľadávania na paneli Charms.

Tip 05: Odstráňte aplikácie

Vhodné pre Windows 8 / 8.1

Ak chcete svoju zbierku aplikácií dôkladne prehliadnuť, program IObit Uninstaller vás naštartuje. Prejdite na kartu Vyhrajte 8 aplikácií a aktivovať Odstrániť dávku. Začiarknite aplikácie, ktoré už nepoužívate, a kliknite na ne odstrániť. Aplikácie sa automaticky odstránia z vášho systému. IObit Uninstaller skontroluje (rovnako ako vyššie uvedený Revo Uninstaller), či po odinštalovaní nezostanú žiadne zvyšky aplikácie, a ponúkne vám to. Softvér IObit Uninstaller funguje aj na odstránenie programov Windows z karty Softvér.