Ako

Takto nájdete produktový kľúč Microsoft Office

Ak sa pokúšate nainštalovať alebo aktivovať balík Office, budete často potrebovať produktový kľúč Microsoft Office. Ale kde to nájdete? A čo keby ste stratili kód? Na to si odpovieme v tomto článku.

Pri inštalácii alebo aktivácii služieb Microsoft Office 365, Office 2019 alebo starších verzií, napríklad Office 2016 a Office 2013, môže byť potrebné vyžiadať produktový kľúč. Bez tohto kódu nemôžete softvér aktivovať. Jedná sa o 25-znakový alfanumerický kód v piatich blokoch po päť znakov oddelených spojovníkom.

Kde je produktový kľúč?

To, ako nájdete produktový kľúč, závisí od toho, ako ste získali Office. Ak bol balík Office už v počítači predinštalovaný, kód sa uvedie v krabici s počítačom.

Je tiež možné, že kód je na príjmovom doklade. To sa však stáva častejšie, ak ste softvér kupovali osobitne. Ak ste si Office kúpili ako samostatný softvérový balík, produktový kľúč nájdete na zadnej strane karty v balení. Ak ste si kúpili Office prostredníctvom online obchodu, produktový kľúč ste možno dostali e-mailom. Zvyčajne je to na digitálnej faktúre.

Microsoft uvádza, že samotný produktový kľúč v balíku Office nie je viditeľný z „bezpečnostných dôvodov“. Našťastie existujú nástroje na zistenie kódu Product Key. Myslite na čarovný hľadač kľúčov Jelly Bean. Je to však hra na mačku a myš medzi vývojármi a spoločnosťou Microsoft, ktorá sa rada snaží zabrániť ľuďom v získaní produktového kľúča na svojom počítači.

Konto Microsoft

Po aktivácii balíka Office a následnom prepojení s vaším kontom Microsoft už produktový kľúč už nepotrebujete, pretože softvér môžete aktivovať prihlásením pomocou svojho konta Microsoft. Stále je užitočné ponechať si produktový kľúč pre každý prípad.

Ak neprepojíte produktový kľúč s účtom Microsoft, mali by ste si produktový kľúč ponechať, pretože ho budete potrebovať pri preinštalovávaní balíka Office.

Ak ste si kúpili viac kópií balíka Office a použili ste to isté tlačidlo na inštaláciu na inštaláciu balíka Office na viacerých počítačoch, program na iných počítačoch už nebudete môcť aktivovať. Produktový kľúč môžete použiť iba pre jeden počítač. Tento problém môžete vyriešiť zmenením kódu Product Key pre iné počítače. Ako to funguje, si môžete prečítať tu.

Stratený kód produktu?

Ak ste produktový kľúč náhodne stratili a nikdy ste ho neprepojili s účtom Microsoft, môžete požiadať o nový kód prostredníctvom podpory spoločnosti Microsoft, ak máte platný doklad o kúpe.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found