Ako

Úpravy fotografií pomocou aplikácie Fotky systému Windows 10

Súčasťou systému Windows 10 je editor fotografií s názvom Fotky. Od poslednej jesennej aktualizácie systému Windows 10 môže komponent vytvárať aj prezentácie.

Pre presnú a pokročilejšiu úpravu fotografií je a naďalej je potrebný špecializovaný program. Ale pre rýchlu prácu je pre mnohých postačujúca aplikácia Fotky, ktorá je vo Windows 10 štandardná. Nájdete ho v ponuke Štart. Ak ho používate prvýkrát, zobrazí sa okno, ktoré vyzerá, akoby ste používali účet Microsoft musieť Prihlásiť Se. Nie je to potrebné, stačí kliknúť na krížik tohto okna. Potom je dôležité pridať jeden alebo viac priečinkov obsahujúcich vaše fotografie. V predvolenom nastavení je priečinok používateľa s fotografiami už pridaný, takže ak aj tam bežne ukladáte svoje fotografie, nemusíte robiť nič iné. Ak neexistujú žiadne miniatúry fotografií, je potrebné pridať ďalší priečinok s fotografiami. Ak to chcete urobiť, kliknite v pravom hornom rohu okna aplikácie na tlačidlo s tromi bodkami a potom kliknite na nastavenie. kliknite na Pridajte priečinok a prejdite do priečinka s fotografiami. kliknite na Pridajte tento priečinok do obrázkov a skončil. Priečinky, ktoré boli pridané a už sa nepoužívajú, môžete vymazať kliknutím na znak „x“ za takýmto priečinkom v okne Nastavenia. Kliknutím na šípku smerujúcu doprava doľava hore sa vrátite do prehľadu fotografií.

upraviť

Kliknutím na fotografiu ju otvoríte. Nad fotografiou vidíte panel s tlačidlami s rôznymi možnosťami. Ak chcete začať, kliknite na ikonu upraviť. Na novootvorenom paneli nájdete pod nadpisom Upraviť rôzne praktické nástroje. S možnosťou Orezať a otočiť „krivú“ fotografiu môžete znova pekne narovnať. Alebo môžete z obrázka urobiť orezanie. Úprava expozície je tiež možná pomocou vhodných posúvačov. Rovnako ako vinetácia, jav, pri ktorom - často pri výraznom priblížení - vznikajú o niečo menej jasne osvetlené rohy fotografie. Môžete to opraviť pomocou posúvača pod touto možnosťou. Tlačidlo Spotfix je tiež pekné. Takto sa odstránia škvrny napríklad na starej naskenovanej fotografii. Ide o kliknutie na škvrnu alebo poškodenie a - pri troche šťastia - to už neuvidíte. Tlačidlo červené oči funguje rovnako, ale potom na pamäti. Keď ste všetko zmenili, je najlepšie kliknúť na tlačidlo Uložiť kópiu. Týmto sa neprepíše pôvodná fotografia, aby ste sa na ňu mohli kedykoľvek vrátiť.

Filtre

Takmer „nevyhnutné“ filtre sú prirodzene zahrnuté v aplikácii Fotografie. Kliknite nižšie upraviť na Vylepšiť. Najskôr tam nájdete možnosť Vylepšite svoju fotografiu. Kliknutie na ňu poskytuje - možno - bez ďalšieho premýšľania o lepšie vyzerajúci obrázok. Niečo pre lenivého blížneho. Ďalej možno nájsť sériu filtrov nižšie; kliknutím na ňu sa dobre pozriete na efekt. Ak ste teraz spokojní, týka sa to hlavne tlačidla Uložiť kópiu kliknutím a nie na Uložiť. Ak prepíšete originál filtrovanou fotografiou, nebudete sa môcť vrátiť k pôvodnej fotografii!

Vytvorte video

Kliknite na ľavú hornú časť okna Fotografie, kým sa nedostanete späť na hlavný panel aplikácie - s miniatúrami v rade. Kliknite na ňu v ľavom hornom rohu Projekty a potom ďalej Vytvorte video. Vyberte fotografie, ktoré chcete použiť vo videoklipe, ktorý chcete nasnímať, alebo kliknite na odkaz Vybrať všetko (x). Kliknite vpravo hore Pridať. Teraz uvidíte editor videa. Fotografie a videoklipy je možné presunúť do požadovaného poradia pomocou lišty v dolnej časti. kliknite na Témy úplne hore zvoliť jednu z (bohužiaľ veľmi málo) tém. nižšie Zvuk nájdete sériu skladieb pre klip „pod“. Alebo si vyberte svoj vlastný hudobný súbor. Ak chcete film exportovať, kliknite vpravo hore Exportujte alebo zdieľajte. Vyberte možnosť pre najlepšiu kvalitu a najvyššie rozlíšenie Ľ. Počkajte na vykreslenie poslednej prezentácie. Potom skopírujete výsledný videosúbor napríklad na USB kľúč, potom ho môžete prehrať na ľubovoľnej inteligentnej televízii, ktorá si samého seba váži.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found