Ako

Zálohujte si Windows 10 v 3 krokoch

Krádež, strata a zlyhanie systému Windows majú jednu spoločnú vec: stratíte súbory. Zálohovanie nie je žiadna zábava, ale je to vaša jediná záchrana, ak sa niečo pokazí. V tomto článku si môžete prečítať, čo môžete robiť s programom AOMEI Backupper, ktorý vás ochráni pred stratou údajov v systéme Windows 10.

Krok 1: AOMEI Backupper pre Windows

AOMEI Backupper pre Windows je veľmi všestranný program a ponúka všetko, čo potrebujete na kvalitné zálohovanie. Stiahnite a nainštalujte si bezplatnú verziu programu. Za tlačidlom je všetko, čo súvisí so zabezpečením súborov Zálohovanie. Obnova dát sa vykonáva pomocou tlačidla Obnoviť. Prečítajte si tiež: Vytvorte dvojitú zálohu bezpečne a rýchlo.

Zálohy môžete uložiť na externý pevný disk. Úložisko je lacné a prenos dát rýchly, najmä ak používate USB 3.0. Program môžete tiež použiť na zálohovanie na NAS (sieťová jednotka).

Krok 2: Úplné zálohovanie

Existuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť zálohu. S Zálohovanie systému program vytvorí obrazový súbor systému Windows a jednotky C. S Záloha disku celý disk je zálohovaný. Väčšina diskov (a SSD) je rozdelená do niekoľkých „častí“ (diskových oddielov), napríklad na jednotku C a jednotku D. S Záloha oddielu môžete si zvoliť, ktorú časť disku chcete uložiť.

Dôkladne zvážte, ktorý scenár je pre vašu situáciu ideálny. Čím viac zaistíte, tým menej stratíte pri havárii alebo inej strate.

Krok 3: Zabezpečte súbory

AOMEI Backupper môže tiež vytvárať zálohy na úrovni súborov. Je to obzvlášť užitočné pre priečinky, ktoré veľmi často používate, napríklad priečinky s dokumentmi a fotografiami. Možnosť sa volá Zálohovanie súborov a je vynikajúcim doplnkom časovo náročného zálohovania systému. Ísť do Záloha / Záloha súborov a upraviť Krok 1 priečinok (alebo priečinky), ktorý chcete zálohovať. Včela Krok 2 vyberte umiestnenie, kam chcete uložiť zálohu, napríklad svoj NAS. kliknite na Časový plán ak chcete zálohovanie zautomatizovať. Vaše zálohy nájdete pod týmto tlačidlom Obnoviť. Odtiaľto môžete nechať obnoviť svoje súbory.