Ako

Dostanete sa do systému BIOS v počítači so systémom Windows 10

V dnešnej dobe sa počítače zapínajú tak rýchlo, že vám do systému BIOS nedochádza čas, zatiaľ čo ponuka je stále veľmi užitočná na konfiguráciu vášho počítača. Ako sa môžete rýchlo dostať do systému BIOS? Vysvetlíme vám to v tomto článku.

BIOS (Basic Input / Output System) je ponuka vášho počítača, v ktorej môžete konfigurovať systémové nastavenia vášho prenosného počítača alebo počítača. Zvážte napríklad systémový čas alebo poradie bootovania (CD-ROM, USB, disk atď.). Ako sa dostanete do tejto ponuky, sa líši podľa výrobcu. Pred spustením systému Windows 10 musíte často stlačiť kláves Del, F8 alebo F12.

Počítače sa rokmi rokmi výrazne zrýchlili a uplynuli dni, keď ste sa mohli takpovediac osprchovať pred spustením systému Windows. Pre vstup do systému BIOS ste tradične museli počas spustenia počítača (pred načítaním systému Windows) stlačiť určitú klávesu. V dnešnej dobe je spustenie ešte také rýchle, že nie je vždy možné stlačiť kláves včas.

Pravdepodobne nemáte chuť donekonečna reštartovať počítač v nádeji, že nabudúce budete možno dosť rýchli. Našťastie môžete počítač nastaviť v systéme Windows 10 tak, aby sa okamžite automaticky spustil do systému BIOS.

BIOS

V systéme BIOS vášho počítača môžete upraviť veľa nastavení vášho počítača, ku ktorým nemáte prístup z operačného systému. Systém BIOS je softvér zabudovaný do základnej dosky vášho počítača a riadi všetky druhy vecí, ktoré sa stanú pred načítaním systému Windows, ako je poradie bootovania z vašich pevných diskov a iných pamäťových médií, možnosti zabezpečenia, ktoré predchádzajú načítaniu operačného systému atď.

Práve preto, že sa jedná o softvér pred spustením, nemôžete načítať systém BIOS priamo z Windows. Môžete urobiť nastavenie v systéme Windows 10, aby sa počítač zaviedol priamo do systému BIOS.

Spustite systém BIOS zo systému Windows 10

Kliknite na tlačidlo Štart a vyberte nastavenie. Ísť do Aktualizácia a zabezpečenie a kliknite na ľavom paneli Obnova systému. Kliknite nižšie Pokročilé možnosti spustenia na Reštartuj teraz. Potom sa počítač reštartuje a zobrazí sa vám bootovacia ponuka systému Windows 10.

V tomto menu prejdite na Riešenie problémov / Pokročilé možnosti / Nastavenia firmvéru UEFI. kliknite na Reštart reštartujte počítač a choďte priamo do systému BIOS.

Aktualizujte systém BIOS

Pomocou programu Speccy môžete skontrolovať, ktorú verziu systému BIOS máte v počítači spustenú. Aktualizácia systému BIOS na najnovšiu verziu sa často oplatí, ak už nie. Niekedy sa tým odstránia problémy.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found