Ako

Týmto spôsobom môžete premeniť akýkoľvek HDTV na Smart TV

Mnoho ľudí okamžite prešlo na HD, hneď ako sa HDTV dostali na trh. Títo „skorí používatelia“ si mohli od začiatku užívať výhody obsahu HD. Staršie modely, žiaľ, rýchlo predbehli inteligentnejšie výrobky.

Prvé televízory HDTV boli výlučne televízory s vysokým rozlíšením. Ale moderné televízory HDTV sú v podstate počítače typu „všetko v jednom“, ktoré môžu spúšťať aplikácie, pristupovať na web, prevádzkovať hry a robiť najrôznejšie zaujímavé veci.

Ak máte staršiu HDTV bez akýchkoľvek „inteligentných“ funkcií a nemôžete alebo nechcete si kúpiť novší model, mohli by vás zaujímať tieto pomerne lacné zariadenia, ktoré vám do vašej súčasnej televízie pridajú „inteligentné“ funkcie.

Odhodiť

Dongle Chromecast HDMI od spoločnosti Google (35 dolárov) je veľmi cenovo dostupný spôsob, ako pridať k televízoru užitočné funkcie. Samotný HDTV nepridáva žiadne inteligentné funkcie; po nainštalovaní aplikácie Chromecast na zariadenie so systémom iOS alebo Android však môžete odosielať obsah z podporovaných zdrojov streamovania na televíziu HDTV - Netflix, Hulu, YouTube, Pandora, Hudba a filmy Google Play atď. Môžete tiež odosielať obsah z prehliadača Google Chrome v systéme Mac alebo Windows do zariadenia Chromecast, ak máte nainštalovaný bezplatný doplnok Google Cast.

Ak ho chcete nastaviť, jednoducho ho zapojte do dostupného portu HDMI na televízore a zapojte napájací kábel Chromecastu. Napájací kábel používa štandardný konektor micro-USB, takže na napájanie Chromecastu môžete pravdepodobne použiť aj port USB televízora (ak má). Ak nie, môžete použiť samostatný zdroj napájania.

Vyberte správny vstup HDMI na televízore, aby ste mohli sledovať, čo zobrazuje Chromecast, a spustením aplikácie Chromecast na mobilnom zariadení dokončite inštaláciu. Chromecast zobrazí na obrazovke niektoré informácie, s ktorými sa musíte identifikovať, aby ste mohli pristupovať do aplikácie Chrome. Potom aplikácia spustí skenovanie a vyhľadá zariadenie, aby ste ho mohli nakonfigurovať pre svoju bezdrôtovú sieť. Po dokončení môžete streamovať obsah do televízora stlačením tlačidla Chromecast v ľubovoľnej podporovanej aplikácii alebo prehliadači.

Dongle

Na úrovni vyššej ako jednoduché zariadenia, ako je napríklad Google Chromecast, nájdete hardvérové ​​HDMI HDMI adaptéry, ako napríklad Tronsmart CX-919 a produktový rad Measy „U“ (U1A, U2A atď.). Cena týchto zariadení je zvyčajne od 60 do 100 dolárov, v závislosti od ich špecifikácií (výkonnejšie zariadenia sú drahšie).

Tieto kľúče majú interný hardvér podobný hardvéru mnohých smartfónov a tabletov: Majú karty SoC založené na ARM kombinované s určitou pamäťou, úložiskom Flash a sieťovými radičmi a fungujú na operačnom systéme Android. Pripojte zariadenie k voľnému portu HDMI na televízore HDTV, zaistite napájanie a hardwarový kľúč premení váš televízor na počítač typu all-in-one so systémom Android.

Na dokončenie nastavenia budete musieť zapojiť myš a klávesnicu (alebo pripojiť zariadenia bezdrôtovo cez Bluetooth) a kliknúť na ikony alebo zadať text. Po dokončení budete mať prístup ku všetkému, čo ponúka web a obchod Google Play.

Medzi ďalšie možnosti v tejto cenovej kategórii patria služby ako Apple TV, Roku a Boxee Box, čo sú vynikajúce produkty. Majú však prístup k oveľa menšiemu počtu aplikácií ako hardvérové ​​kľúče so systémom Android, ktoré majú prístup k takmer všetkému, k čomu má prístup mobilné zariadenie so systémom Android.

Úplne sa zbláznite

Pripojenie počítača domáceho kina (HTPC) k televízoru HDTV je bezpochyby najflexibilnejším a najúčinnejším spôsobom, ako do televízora pridať inteligentné funkcie. Pomocou protokolu HTPC môžete prevádzkovať rôzne operačné systémy a klientske rozhrania HTPC a pristupovať k obsahu prostredníctvom webu alebo samostatných aplikácií, ako sú Netflix a Hulu. Celá táto mimoriadna flexibilita a výkon si však vyžadujú väčšie investície a použitie HTPC je zvyčajne nepríjemnejšie a komplikovanejšie ako použitie vyhradeného hardvéru alebo zariadenia na streamovanie médií.

HTPC sú dostupné vo všetkých tvaroch a veľkostiach a so širokou škálou cenoviek. Domáci si môžu nakonfigurovať HTPC podľa svojich predstáv, ale spoločnosti ako Zotac a ASRock ponúkajú aj menšie systémy na použitie v prostrediach domáceho kina.

Pripojenie HTPC k HDTV zvyčajne nevyžaduje nič iné ako zapojenie kábla HDMI do vstupu na televízore; ale existuje široká škála softvéru, portálov s obsahom, front-endov HTPC a prehrávačov, čo nám znemožňuje diskutovať o všetkých. XBMC a Plex sú medzi nadšencami HTPC obľúbené, ale existuje aj veľa samostatných aplikácií. Kontrola zúčtovania HTPC na webe TechHive je nevyhnutnosťou.

Toto je voľne preložený článok z našej americkej sesterskej stránky TechHive.com, ktorý napísal Marco Chiappetta (@MarcoChiappetta). Tento článok publikuje spoločnosť Computer! Totaal, aby vám čo najskôr priniesol užitočné návody, inteligentné tipy a praktické riešenia. Popísané výrazy, akcie a nastavenia sa môžu líšiť podľa regiónu.