Ako

Zmeňte názov počítača v systéme Windows 10

Keď si kúpite počítač s nainštalovaným systémom Windows, bude mu automaticky pridelený názov. Ale toto meno je často dosť komplikované. Ako to zmeníte v systéme Windows 10?

V systéme Windows XP môžete názov svojho počítača ľahko zmeniť kliknutím pravým tlačidlom myši Tento počítač a rozhodnúť sa pre Vlastnosti. Teoreticky stále môžete, nebyť ikony Tento počítač v systéme Windows 10, ktorá už nie je v predvolenom nastavení na pracovnej ploche. Našťastie sa tam stále dá dostať obchádzkou. Prečítajte si tiež: Ako upraviť ponuku Štart systému Windows 10.

kliknite na Štart a napíš tam Ovládací panel. Kliknutím na nájdený výsledok otvorte Ovládací panel a potom prejdite na Systém a bezpečnosť / Systém. Potom kliknite na možnosť na ľavom paneli Rozšírené nastavenia systému a na karte Počítač v okne, ktoré sa zobrazí. Tam uvidíte názov vášho počítača.

Zmeňte názov počítača

Očakávali by ste, že vedľa názvu vášho počítača bude tlačidlo, ktoré vám umožní tento názov upraviť. Je pozoruhodné, že spoločnosť Microsoft sa rozhodla umiestniť toto tlačidlo na úplnú spodnú časť okna. kliknite na Upraviť, potom sa zobrazí malé okno, v ktorom môžete zmeniť názov počítača. Poznámka: Iba ťažko môžete použiť interpunkčné znamienka a medzery tiež nie sú povolené. Po zmene názvu počítača kliknite na ikonu Ok. Pred viditeľnou zmenou musíte reštartovať počítač.