Ako

Spravujte a zdieľajte fotografie na svojom zariadení Synology NAS

Zdieľanie fotografií napríklad s rodinou a priateľmi je možné vykonať pomocou celej rady cloudových služieb. Stále s tým súvisia bezpečnostné riziká. Ak chcete mať kontrolu nad sebou, vyskúšajte aplikáciu Photo Station pre vaše zariadenie Synology NAS.

Správa a zdieľanie fotografií môže byť nepríjemná práca. V každom prípade nie je nerozumné uchovávať všetky svoje fotografie v počítači alebo notebooku. Ak sa s tým niečo pokazí (alebo dôjde k krádeži zariadenia po ceste), stratíte všetky svoje fotografie naraz. NAS je potom oveľa praktickejší, najmä ak poskytujete zrkadlovú konfiguráciu RAID z hľadiska diskov. A prednostne tiež používajte externú kópiu na bežné zálohovanie. Všetky zariadenia Synology NAS fungujú na operačnom systéme (DSM), ktorý zobrazuje desktopové prostredie v prehliadači. Jednou z voliteľne inštalovateľných (a bezplatných) aplikácií je Photo Station. Ak potom zaistíte, aby bola celá vaša zbierka fotografií umiestnená v priečinku s fotografiami, vaše fotografie budú odteraz oveľa prehľadnejšie. A ak je to žiaduce, môžu byť zdieľané s priateľmi a rodinou. Môžete im vytvárať účty. Uistite sa, že ste na NAS prihlásení ako správca, a spustite Photo Station (nachádza sa v ponuke Štart). V stanici Photo Station kliknite na ikonu nastavenie doľava. Na novootvorenej stránke kliknite na ikonu Používateľské účty a potom Vytvoriť používateľa. Požadovaná informácia hovorí za všetko. Je zrejmé, že si vyberte silné heslo, najmä ak je váš NAS zdieľaný napríklad aj na internete prostredníctvom presmerovania portov. Ak nechcete, aby konkrétny používateľ iba verejne fotografoval a priečinky s fotografiami, táto možnosť je zaistená Povoliť tomuto používateľovi verejne zdieľať fotografie a videá vypnutý. kliknite na Uložiť a používateľ bol vytvorený.

Viac možností

V okne Nastavenia nájdete oveľa viac príjemných možností. Ako napríklad (stále experimentálne) rozpoznávanie tváre, ktoré je možné zapnúť v spodnej časti fotografie. Ak chcete, stanica Foto Station ponúka aj možnosti blogovania, ktoré môžete aktivovať pomocou Blog v ponuke vľavo. Ak chcete, aby používatelia mohli nahrávať svoje vlastné fotografie a spravovať ich na vašom NAS prostredníctvom stanice Photo Station, kliknite vľavo Všeobecné a zapnite túto možnosť Povoliť službu Personal Photo Stationn až. Robte to iba s ľuďmi, ktorým stopercentne dôverujete, a prípadne sa dohodnite, koľko fotografií sa nakoniec umiestni na váš NAS. Po dokončení nastavení kliknite na ľavú stranu späťa znova uvidíte užívateľské rozhranie programu. V našom príklade sú tu už albumy; kliknutím na album zobrazíte fotografie, ktoré obsahuje. Mimochodom, taký album je jednoducho podpriečinok priečinka s fotografiami! Na stanici Photo Station môžete tiež znova vytvoriť svoje vlastné albumy. Alebo rýchlo zdieľajte fotografie s ostatnými. Okrem toho sú k dispozícii možnosti priamej úpravy, ale používajú sa externé cloudové služby. Takže buďte opäť opatrní, súkromie a všetko. Ak ju stále chcete použiť, kliknutím na fotografiu sa zobrazí v plnej veľkosti. Pod fotografiou nájdete nižšie Editor dostupné služby. Ďalej je k dispozícii tlačidlo na stiahnutie s otvorenou fotografiou. Kliknutím na úzky krížik vpravo hore sa vrátite do priečinka s fotografiami. Pekný je odkaz Prezentácia v hornej časti sa spustí automatické zobrazovanie všetkých fotografií v albume. Prehliadač sa automaticky prepne do režimu celej obrazovky; Môžete z toho uniknúť stlačením klávesu Esc. Posledná vec: Synology má tiež bezplatnú mobilnú aplikáciu pre použitie so stanicou Photo Station, ktorá je k dispozícii pre Android aj iOS: DS photo.