Ako

Synchronizujte e-mailové účty v službách Gmail a Outlook

Ak používate rôzne e-mailové adresy, môže byť užitočné skontrolovať ich všetky naraz. V rôznych poštových programoch, ako sú Gmail a Outlook, môžete do svojho účtu pridať viac adries, aby ste mohli zobraziť všetku poštu naraz. Ukážeme vám, ako pridať viac e-mailových účtov do služieb Gmail a Outlook.

Krok 1 Gmail - pridajte svoj účet

V priečinku Doručená pošta služby Gmail prejdite do časti Nastavenia a potom vyberte kartu Účty a import. Tu uvidíte možnosť „zobraziť e-mail z iných účtov“. Tu pridáte svoju novú e-mailovú adresu do svojho účtu Gmail.

Krok 2 Gmail - vyberte správne informácie

Ak chcete úspešne pridať svoju e-mailovú adresu, musíte sa na obrazovke pridania prihlásiť do svojho druhého e-mailového účtu. Ak ide o iného poskytovateľa ako samotný Google, pre vašu e-mailovú adresu sa automaticky vyberie POP3.

Okrem toho musíte tiež vedieť, ktorý port servera sa používa u vášho iného poskytovateľa. Ak tieto informácie nemáte, môžete si ich vyžiadať od poskytovateľa. Spoločný port servera pre adresy, ktoré nepochádzajú z Gmailu, je 995.

Krok 3 Gmail - e-mail z alternatívnej e-mailovej adresy

Váš e-mail si teraz môžete prečítať z alternatívnej e-mailovej adresy. Chcete tiež vedieť odpovedať z Gmailu pomocou tejto e-mailovej adresy? Potom ho pridajte do nadpisu „posielať poštu ako“. Toto nájdete tiež v časti „Nastavenia“.

Krok 1 Outlook - pridajte svoj účet

V Outlooku prejdite na „súbor“ a potom vyberte možnosť „nastavenia účtu“, aby ste pridali svoju alternatívnu e-mailovú adresu.

Vyberte možnosť „nové“ a prihláste sa na svoju alternatívnu e-mailovú adresu. Ak sa pokúsite pridať svoj účet Gmail do programu Outlook, môže byť z bezpečnostných dôvodov zablokovaný spoločnosťou Google.

V takom prípade nastavte Google tak, aby umožňoval prístup k menej bezpečným aplikáciám. Google vám automaticky pošle e-mail s odkazom na toto nastavenie.

Krok 2 Vyberte Outlook - POP a IMAP

Ak máte problémy s výberom správnych údajov POP a IMAP, nájdete ich na webe spoločnosti Microsoft. Program Outlook často automaticky vyberie správne údaje v závislosti od e-mailovej adresy, ktorú sa pokúšate pridať, ale ak to tak nie je, môžete ich skontrolovať.

Krok 3 Outlook - Pošta z alternatívnej e-mailovej adresy

Ak chcete poslať e-mail z alternatívnej e-mailovej adresy, jednoducho otvorte nový e-mail a v časti „od“ vyberte adresu, z ktorej chcete poslať e-mail.

Môžete to tiež predvolene zmeniť na svoju alternatívnu adresu. Urobíte to výberom možnosti „Synchronizovať e-mail“ v ​​časti „Nastavenia“ a výberom a uložením novej adresy ako predvolenej e-mailovej adresy.