Ako

Takto získate aplikácie pre Android vo svojom počítači

Chcete hrať hry pre Android s klávesnicou a myšou alebo s gamepadom? Môžete to urobiť, ak si do počítača nainštalujete emulátor Android. Už sa nemusíte obávať úložnej kapacity alebo výdrže batérie a hrať sa na veľkorysej obrazovke. KoPlayer je také bezplatné riešenie so zameraním na hranie hier. Emulátor pracuje ako kúzlo a môžete ho samozrejme použiť aj pre ďalšie aplikácie.

Tip 01: Inštalácia

Proces inštalácie emulátora Androidu môže byť niekedy technicky komplikovaný. Kvôli tejto zložitosti v posledných rokoch hodilo do ringu množstvo pevných hodnôt, ako napríklad Andy a AmiduOS. Preto by nás zaujímalo, čo ponúka osviežujúci nováčik KoPlayer. Čínsky KoPlayer Inc. prináša tento produkt pod heslom „Hrajte sa väčšie, hrajte chytrejšie“. Uvoľnite sa, pretože inštalácia a konfigurácia tohto emulátora je veľmi plynulá. Stiahnite si verziu 2.0 na www.koplayer.com. Po dokončení sťahovania 617 MB otvorte súbor. Inštalátor pracuje v štyroch jazykoch: angličtina, indonézština, thajčina a vietnamčina. Inštalácia varuje, že emulátor zaberá veľa miesta na disku, a spýta sa, či chcete softvér nainštalovať na externý disk. Držíme sa svojho pevného disku, vyberieme si Angličtina a prijať zmluvné podmienky. Týmto sa automaticky dostávame k sprievodcovi pre začiatočníkov.

Tip 02: Sprievodca pre začiatočníkov

V tejto príručke sa dozviete niektoré základné zručnosti plynulého používania emulátora. Hranie cez klávesnicu je možné zapnúť a vypnúť pomocou F12. Ak chcete zobrazenie priblížiť, stlačte kláves Ctrl v kombinácii s kolieskom myši. Sprievodca ukazuje, ako nakonfigurovať gamepad pomocou joysticku. Nechýba ani akési panické tlačidlo, tzv Kľúč od šéfa, kombinácia klávesov na rýchle zmiznutie obrazovky. A dozviete sa, aké je ideálne rozlíšenie pre váš počítač. Posledná snímka zobrazuje spôsob prenosu súborov a fotografií z počítača do virtuálneho zariadenia so systémom Android. Keď ste všetkému porozumeli, kliknite na tlačidlo Mám to. O niekoľko sekúnd neskôr je na vašom počítači spustený Android 6.0 Marshmallow.

Obmedzenie

Nie všetky hry fungujú dobre v tomto emulátore, ktorý je spustený na stolnom počítači. Potom hovoríme o hrách, ktoré sa zameriavajú na akcelerometer a kde je dôležité, ako vlastne držíte zariadenie Android v rukách. Nemôžete ovládať iba hry, kde musíte z počítača nakloniť zariadenie doľava alebo doprava. Myslíme napríklad na 3D Bike Rider.

Môžete hrať viac relácií Androidu súčasne, čo je funkcia, ktorú väčšina emulátorov nemá

Tip 03: Desktop

Potom prídete na plochu, ktorú tu nazývajú Domovská obrazovka. Na tejto ploche už sú nejaké odkazy na Systémový nástroj, Prehliadač, Root Explorer a Obchod Google Play. V strede hore sú ďalšie dve tlačidlá, jedno, ktoré vás vráti späť na domovskú obrazovku, a druhé, ktoré vyvolá „horúce“ hry z Google Play. Inštalácia hry z tohto posledného pohľadu nie je nič ľahšia. Stačí kliknúť na tlačidlo Stiahnuť ▼ pod požadovaným názvom. Vľavo a vpravo sú dva tmavé pruhy. Na pravej strane lišta obsahuje tri tlačidlá. Horná časť prepína medzi otvorenými aplikáciami, pretože môžete hrať viac relácií systému Android súčasne, čo väčšina emulátorov systému Android nemá. Tlačidlo v strede zobrazuje pracovnú plochu a spodné je tlačidlo späť.

Tip 04: Ľavá lišta

Na ľavom paneli nájdete tlačidlo v dolnej časti, čím otvoríte režim celej obrazovky. Toto je najlepší spôsob, ako si vychutnať hru plnú detailov na celej obrazovke. V tomto režime ľavá a pravá lišta zmiznú, ale znova sa zobrazia, keď držíte kurzor myši proti okraju obrazovky. Nad ním je tlačidlo, pomocou ktorého sa ponuka zobrazí alebo zmizne. tu tiež nájdete tlačidlá plus a mínus na úpravu hlasitosti. V hornej časti ľavej lišty nájdete ikonu Triasť-tlačidlo; Používate ho s aplikáciami, ktoré majú funkciu, pri ktorej musíte otriasť zariadením. Program KoPlayer sa predvolene spúšťa z vodorovne orientovanej obrazovky; tlačidlom Točiť sa postavte obrazovku vzpriamene. K dispozícii je tiež tlačidlo na aktiváciu webovej kamery a tlačidlo na vyhľadanie vašej aktuálnej polohy GPS, hoci druhá funkcia pre nás nefungovala. O ďalších štyroch tlačidlách na ľavom paneli sa zmienime čoskoro: Klávesnica, Načítať apk, Zdieľaný priečinok, Screenshot.