Ako

Takto môžete vyčistiť Facebook

Či už je Facebook dobrý alebo zlý pre náš spoločenský život, netrúfame si to komentovať. S istotou môžeme povedať, že na Facebooku máte viac stimulov, ako potrebujete. Často jednoducho preto, že na niečo klikáme a páči sa nám, ale v žiadnom prípade nevymazávame všetko. Takto môžete vyčistiť Facebook.

Tip 01: Nepriateľ

Prvý tip, ktorý vám dáme, je okamžite najťažší: je čas spriateliť sa s ľuďmi. Pokiaľ nie ste výnimkou celého ľudstva, je pravdepodobné, že máte na Facebooku značný počet priateľov, o ktorých nikdy vlastne nehovoríte - v skutočnosti by sa vám niektorých z nich možno ani nepáčili. Nejako máme tendenciu tieto kontakty udržiavať (pretože ich poznáme tak dlho), ale buďme úprimní: chcete týchto ľudí vo svojom živote? Prejdite na Facebook, kliknite na svoje profilové meno a potom kliknite na Priatelia. Prejdite zoznamom a kliknite na tlačidlo Priatelia niekoho, o kom môžete úprimne povedať, že nemusíte mať na Facebooku a potom ďalej Odstrániť ako priateľa. Nebojte sa, dotyčná osoba o tom nebude informovaná. V skutočnosti, ak sa niekedy opýta: „Prečo ste ma odstránili?“ Môžete perfektne odpovedať: „Pretože ste si to všimli až po dvoch rokoch.“

Tip 02: Zrušiť sledovanie

Samozrejme, že existujú aj ľudia, ktorí sa vám páčia, ale ktorí niekedy zverejnia na svoju časovú os veci, ktoré nechcete (napríklad politické názory alebo obrázky, ktoré nie sú vhodné pre mladistvé oči, zatiaľ čo vy často sedíte na gauči s deťmi. Okolo seba). . Potom môže byť priateľstvo trochu prísne (najmä pokiaľ ide o rodinu), ale priateľstvo je skvelá voľba. Ak prestanete sledovať obsah, zostanete priateľmi na Facebooku, ale obsah dotyčnej osoby už na svojej časovej osi jednoducho nevidíte. Ak to chcete urobiť, prejdite na stránku osoby a kliknite na tlačidlo Ďalšie. V rozbaľovacej ponuke kliknite na neukazuj znovu. Dotyčná osoba o tom tiež nedostane žiadne oznámenie.

Prezeranie priateľstva

Žiadame vás, aby ste sa objektívne pozreli na svoje priateľstvá a zistili, či chcete niekoho stále sledovať, ale v tejto oblasti často nie sme takí objektívni. Facebook našťastie vedie bolestne presnú evidenciu vašich online interakcií na Facebooku. Prejdite na profil osoby, ktorej si nie ste istí, a kliknite na trojbodkovú ikonu (vedľa Četová správa) a potom ďalej Prezeranie priateľstva. Na prvý pohľad vidíte všetko, čo ste spolu zažili (online). Pre množstvo ľudí zostáva táto stránka bolestivo prázdna. To môže byť dobrý indikátor (pokiaľ táto osoba práve nie je na Facebooku skutočne aktívna).

Facebook urobil zmeny, aby ste zo stránok dostali menej správ

Tip 03: Odstráňte stránky

Nie je to tak dávno, čo Facebook urobil niekoľko dôležitých zmien, ktoré zabezpečujú, aby ste zo stránok pred sebou dostávali menej príspevkov. Stránky vás napriek tomu môžu osloviť reklamami, najmä ak ich sledujete. Je čas na sledovanie počtu stránok, ktoré sledujete. Našťastie je to veľmi ľahké. Prejdite na Facebook a kliknite na svoje profilové meno. Kliknite na tlačidlo vo svojom profile Viac a potom ďalej Páči sa mi v ponuke, ktorá sa rozširuje. Prejdete na stránku so zoznamom všetkých stránok, ktoré sa vám páčia. Prejdite si tento zoznam (budete prekvapení, aký je dlhý) a kliknite na Už ma to nebaví zrušiť sledovanie stránky.

Tip 04: Odstráňte skupiny

Zmena algoritmu, ktorú Facebook urobil, ovplyvňuje hlavne stránky a oveľa menej skupiny. To znamená, že uvidíte viac skupín, najmä ak ste znížili počet priateľov (pretože teraz sa na vašej časovej osi vytvorilo viac miesta). Je teda najvyšší čas vystúpiť zo skupín, v ktorých nevyhnutne nemusíte byť. Toto urobíte znova pomocou ponuky Viac na svojej profilovej stránke a tentokrát si to vyberiete Skupiny. Kliknite na ceruzku vedľa skupiny, v ktorej už nechcete byť, a potom kliknite na Skupinaodísť.

Tip 05: Odstráňte aplikácie

Potom asi najzákernejšia možnosť: aplikácie! Zakaždým, keď absolvujete taký zábavný kvíz na Facebooku, zistite, kto sú vaši najlepší priatelia, aký je váš skutočný vek atď., Dáte aplikácii povolenie na zobrazenie vašich profilových informácií. Tieto aplikácie vás možno nebudú pravidelne obťažovať, ale vedia o vás a nemusia. Ak chcete odvolať prístup k aplikáciám, kliknite na ikonu šípky nadol v pravom hornom rohu a potom kliknite na ikonu nastavenie. Teraz kliknite na ľavom paneli Aplikácie. Teraz uvidíte všetky aplikácie, ktoré majú prístup k vašim údajom, a to je často alarmujúce číslo! (Niekedy dokonca viac ako počet stránok, ktoré sa vám páčia.) Kliknutím na krížik vedľa aplikácie ju odstránite. Kliknutím na v ľavom paneli sa zbavíte všetkých nepríjemných žiadostí Candy Crush alebo FarmVille od vašich priateľov Blokovať a zadajte názov príslušnej aplikácie vedľa nadpisu Blokovať aplikácie.

Chcete sa zbaviť všetkých tých nepríjemných žiadostí Candy Crush alebo FarmVille od vašich priateľov? Ktoré môžu!

Tip 06: Odstráňte fotografie

Tento tip vám dáva pokoj v inom zmysle slova. Keď nebol Facebook taký všadeprítomný a súkromie nebol až taký problém, všetci sme iba zverejnili príspevky. Výsledkom je, že väčšina ľudí má na Facebooku aj veľa fotografií, ktoré nie sú tak dobré pre ich spoločenské postavenie. Počas čistenia Facebooku vám odporúčame kliknúť na svoj profil a potom na položku Fotky a zistiť, ktoré fotografie by ste mohli odstrániť.

Tip 07: Reklamy

Riešili sme, ako odstrániť priateľov a stránky, ale to neznamená, že už nikdy nedostanete správy, ktoré už nechcete. Môže sa napríklad veľmi dobre stať, že vždy uvidíte reklamu, ktorú vôbec nepotrebujete. Reklamy sa nedajú vyhnúť, koniec koncov za Facebook neplatíte nič, je však dôležité, aby inzerenti prispôsobovali svoje správy tak, aby nimi nikoho neobťažovali. Ak to neurobia správne, nemusíte sa báť, že ich príspevky odstránite alebo skryjete. Urobíte to kliknutím na tri bodky v pravom hornom rohu správy a potom na Skryť reklamu. Potom môžete presne uviesť, prečo si neželáte vidieť tento inzerát. Vo výsledku nedostanete menej reklám, ale príjemnejších správ, ktoré sú lepšie prispôsobené vašim želaniam.

Tip 08: Prehľad noviniek

Teraz sme sa zamerali hlavne na všetky veci, ktoré nechcete vidieť. Vedeli ste však, že máte tiež veľkú kontrolu nad všetkým, čo chcete vidieť? Urobíte to úpravou preferencií prehľadu správ. Túto možnosť nájdete na Facebooku kliknutím na šípku vpravo hore (vedľa otáznika) a potom na Predvoľby informačného kanála správ. Keď kliknete hore Najprv označte, komu chcete zobraziť správy, môžete presne určiť, čie správy nikdy nechcete nechať ujsť. S novým algoritmom Facebooku to určite prinesie veľa vylepšení.

Správna úprava nastavení ochrany osobných údajov vám môže tiež poskytnúť veľa pokoja

Tip 09: Nastavenia ochrany osobných údajov

Možno by ste si to na prvý pohľad nemysleli, ale dobrá úprava súkromia vám môže tiež poskytnúť veľa pokoja. Napríklad zabránením tomu, aby vám ktokoľvek poslal žiadosť o priateľstvo. Prejdite do ponuky Nastavenia a kliknite na ikonu Ochrana osobných údajov. Pod pohárom Kto ma môže kontaktovať môžete určiť, kto vám môže posielať žiadosti o priateľstvo. Potom kliknite doľava Časová os a označovanie, potom môžete tiež zabrániť všetkým, aby vás označili na fotografiách a aby ľudia mohli zverejňovať správy na vašej časovej osi. To je všetko o niečo pokojnejšie.

Tip 10: Aktualizujte profil

Teraz, keď sme na Facebooku veľa upratali a minimalizovali počet nechcených správ, ktoré dostávate (všimnete si to okamžite), je čas na posledný krok: aktualizáciu vášho profilu. Upratovanie predsa ide ruka v ruke s novým začiatkom. Najrýchlejší spôsob, ako to urobiť, je kliknúť na svoj profil Aktualizovať informácie. Potom môžete upraviť svoju profilovú fotografiu a titulnú fotografiu. Potom môžete pridať ďalší Úvod o veciach, ktoré vás robia šťastnými, o veciach, ktoré radi jedávate a podobne, a môžete naznačiť, kam ste chodili do školy, aká je vaša práca a podobne. Tieto typy položiek samozrejme nie sú povinné a možno nebudete chcieť označovať, kde pracujete, ale je pekné sledovať, aké nové možnosti profilu boli pridané od poslednej aktualizácie Facebooku.