Ako

Týmto spôsobom použijete tablet ako druhú obrazovku pre počítač

Tablet už často odpisuje, keď dotyková obrazovka alebo fyzické tlačidlá prestávajú správne fungovať. Škoda, pretože samotný displej (jedna z najdrahších častí) často aj naďalej funguje vynikajúco. A môžete to dobre využiť.

Ak obrazovka vášho tabletu stále funguje a tlačidlá už nepracujú správne, môžete tento tablet často nastaviť ako druhú obrazovku. Používanie tlačidiel nie je úplne bezplatné, zvyčajne však stačí zapnúť tablet a spustiť príslušnú aplikáciu. Po vytvorení spojenia nemusíte počas tejto relácie robiť nič s tlačidlami. V tomto článku vysvetlíme, ako umožniť tabletu komunikovať s počítačom tak, aby sa stal rozšírením vášho monitora.

01 Predstavenie

V tejto sérii sme použili staré tablety pre najrôznejšie úlohy, kde jedna úloha vyžaduje viac energie procesora ako druhá. To, či je tablet, ktorý ležíte, vhodný na použitie ako druhá obrazovka, závisí hlavne od grafického výkonu pod kapotou a od obnovovacej frekvencie obrazovky. Váš počítač koniec koncov vizuálne prenáša celé desktopové prostredie do tabletu prostredníctvom bezdrôtového pripojenia a musí byť schopný ho zobraziť.

Ak to váš tablet nedokáže zvládnuť, okno, ktoré potiahnete, sa nebude posúvať plynulo po obrazovke, ale bude skákať, takže situácia bude nerealizovateľná. V tomto článku používame platenú aplikáciu a bola by škoda po zakúpení zistiť, že váš tablet je príliš pomalý. Preto najskôr vyskúšajte aplikáciu, o ktorej diskutujeme, v poli „Vzdialená plocha“. Ak váš tablet vytiahne toto riešenie, určite môže slúžiť ako druhý displej.

02 Ochranný kryt

Ak budete používať tablet ako druhý monitor, je dôležité, aby mohol byť správne umiestnený. Je to nakoniec zbytočné, ak je váš tablet rozšírením vášho monitora a potom leží rovno pred vami na stole. Preto odporúčame kúpiť ochranný kryt, ktorý môžete zložiť, aby časť krytu fungovala ako stojan pre váš tablet. Keď Apple prvýkrát predstavil tieto kryty pre svoje iPady, stáli malé imanie, teraz tento dizajn skopírovalo toľko ďalších výrobcov, že taký ochranný kryt dostanete v obchode s eurami za pár dolárov.

Existujú aj stojany, ktoré vám umožňujú pripevniť tablet k obrazovke, ale sú také drahé, že si nemyslíme, že by pre tento článok boli možnosťou.

03 Inštalácia aplikácie

Existuje niekoľko aplikácií, ktoré môžete použiť na „rozšírenie“ obrazovky prostredníctvom tabletu. Jednoznačne najlepší z našich skúseností je Duet Display (10,99 eur v iOS App Store), ktorý je k dispozícii iba pre iPad. Ak hľadáte program pre svoj tablet s Androidom, stiahnite si Air Display 2 za 4,99 eura (poznámka: existuje aj verzia 3, ktorá však funguje iba s MacOS).

Keď máte vo svojom iPade nainštalovaný Duet Display, aplikácia vám dá pokyn, aby ste vo svojom počítači navštívili stránku www.duetdisplay.com. kliknite na Stiahnite si PC prevezmite softvér a spustite inštaláciu. Po nainštalovaní softvéru (a reštartovaní počítača podľa pokynov) stlačte Ďalší na iPade. Teraz uvidíte niekoľko informačných obrazoviek, stlačte Ďalší pokiaľ ty Dokončené viď. Teraz pripojte iPad k počítaču. Aplikácia sa teraz pripojí priamo k vášmu počítaču. V zásade nemusíte nič konfigurovať, aplikácia teraz automaticky premení váš tablet na rozšírenie obrazovky vpravo. Inými slovami: keď teraz opustíte pravú stranu obrazovky myšou, uvidíte ju na vašom tablete!

04 Prispôsobenie displeja

To, že nemusíte upravovať možnosti používania aplikácie Duet Display, ešte neznamená, že nemôžete. V samotnej aplikácii nájdete niekoľko možností, ale je to jednoducho preto, lebo táto aplikácia váš počítač jednoducho presvedčí, že iPad je skutočne druhá obrazovka. Ak chcete upraviť nastavenia, ktoré musíte mať na počítači: kliknite pravým tlačidlom myši na pracovnú plochu a vyberte Nastavenia displeja. Teraz môžete druhú obrazovku (iPad) presunúť presne na miesto, kde ste ju umiestnili. Takže ak je váš tablet vľavo od monitora a o niečo nižšie, presuniete na toto miesto aj druhú obrazovku.

Teraz môžete začať s iPadom ako druhou obrazovkou. A to najlepšie na tom je: ak dotyková obrazovka stále funguje, máte teraz k dispozícii interaktívnu druhú obrazovku, pretože prvky, ktoré vidíte na iPade, môžete ovládať aj prstami.

Vzdialená plocha

Váš tablet musí byť dostatočne výkonný na to, aby zobrazoval vizuálne informácie prijaté z vášho počítača. Skvelým spôsobom, ako to otestovať (a ako bonus navyše príjemnú aplikáciu vášho tabletu), je použitie aplikácie Vzdialená plocha, ako je TeamViewer. Vďaka aplikácii TeamViewer váš tablet nefunguje ako druhá obrazovka, ale svoj počítač môžete doslova ovládnuť a ovládať na diaľku. TeamViewer je bezplatný a bezdrôtový. Ak váš iPad dokáže túto aplikáciu zvládnuť, môžete s pokojom na duši vyrovnať nejaké peniaze za Duet Display.

05 Sociálna obrazovka

Pojem „druhá obrazovka“ sa pred niekoľkými rokmi používal na používanie druhej obrazovky pri sledovaní televízie. Dnešná doba sa tiež nazýva „sociálna obrazovka: pri sledovaní televízie použite druhú obrazovku, aby ste videli, čo sa hovorí o významnom televíznom programe (napríklad populárna talkshow De luizenicide, Wie je de Mol).

Zdá sa, že sedieť pred televízorom s tabletom je niečo iné ako spoločenské, ale skutočne to môže mimoriadne zvýšiť televízny zážitok (a ak sedíte pred televízorom sami, sociálny aspekt sa samozrejme nepočíta). ). Počas takého kontroverzného programu otvorte aplikáciu ako Twitter a vyhľadajte hashtag, ktorý k programu patrí. Potom môžete všetci blúzniť nad programom, ktorý sledujete. Aj keď to staršej generácii pravdepodobne znie hrozne, spája sa to nesmierne. Takže: na tento účel môžete použiť aj svoj tablet!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found