Ako

Pozrieť si streamy neskôr? Stiahnite alebo nahrajte ich

Streamovacie služby sú vďaka svojej prístupnej povahe mimoriadne populárne. Kliknete na pekný film alebo sériu, po ktorej okamžite uvidíte obrázok. Nevýhodou je, že vždy potrebujete prístup k (rýchlemu) internetu. To nie je vždy k dispozícii v kempingu alebo v lietadle. Okrem toho musíte často čeliť regionálnym obmedzeniam v zahraničí. Stručne povedané, dosť dôvodov na to, aby ste niekedy pustili nejaké pekné videá do svojho notebooku alebo tabletu. Takto budete môcť sledovať streamy neskôr.

  • Fenophoto - Vaše fotografie boli úspešné 26. decembra 2020 15:12
  • Toto sú najbežnejšie používané heslá z roku 2020 26. decembra 2020 09:12
  • Najobľúbenejšie kľúčové slová Google v Holandsku v roku 2020 25. decembra 2020 15:12

Hneď ako streamujete film alebo sériu, váš počítač, tablet, herná konzola alebo inteligentná televízia neustále sťahujú malý kúsok z internetu. Počas prehrávania prehrávacie zariadenie potom stiahne zvyšok a uloží túto časť do medzipamäte. Výhodou tejto technológie je, že nemusíte ukladať celý mediálny súbor, kým začnete pozerať. Po skončení filmu alebo seriálu streamovacie služby odstránia príslušný multimediálny súbor z vášho systému. Prečítajte si tiež: Vyťažte z Netflixu maximum vďaka týmto 12 super praktickým tipom.

Toto je úžasná metóda pre spoločnosti Netflix, Videoland, NPO Gemist, YouTube a ďalších poskytovateľov streamovaného videa. Mediálne súbory rozdávajú iba dočasne, aby ich používatelia nemohli medzi sebou zdieľať. Spotrebitelia sa s týmto prístupom stretávajú len s malými nepríjemnosťami. Širokopásmový internet je koniec koncov široko dostupný a čakacie doby sú spravidla krátke. Každý však niekedy skončí v situáciách, keď nie je k dispozícii (rýchly) internet. Zvážte napríklad obmedzenú šírku pásma v kempingu, drahé náklady na WiFi v hoteli alebo lety bez sprievodných hotspotov WiFi. Pre istotu si preto svoje obľúbené mediálne súbory uložte lokálne.

Legislatíva

Môžete sťahovať streamy? A čo nahrávanie? Dobré otázky, na ktoré dávame krátke odpovede. Mediálne súbory chránené autorskými právami v sieťach na sťahovanie, ako sú usenet a bittorrent, sú nezákonné. Preto ho nemáte povolené oficiálne sťahovať. Kopírovanie televíznych programov a streamov YouTube prostredníctvom aplikácie GemistDownloader je tiež zakázané. Napriek tomu je riziko problémov zanedbateľné. Stichting Brein sa doteraz zaoberal iba poskytovateľmi mediálnych súborov. Šedou zónou je však zaznamenávanie streamov prostredníctvom programu, ako je PlayOn. Napríklad tituly Netflixu sú chránené autorskými právami, ale máte oprávnenie nahrávať streamy alebo nie? Ak máte platený účet a nezdieľate mediálne súbory s ostatnými, pravdepodobne riskujete malé riziko. Napokon, televízne vysielanie môžete nahrávať aj pomocou rekordéra na pevný disk, napríklad cez Ziggo's Horizon Mediabox. Nahrávanie pomocou služby PlayOn je viac-menej porovnateľné, pretože za predplatné Netflix platíte úhľadne.

01 Režim offline

Bolo by skvelé, keby najobľúbenejšie streamovacie služby zaviedli režim offline. Pred nástupom do lietadla si vopred pripravte všetky epizódy. Netflix nedávno začal ponúkať takúto funkciu vo svojich mobilných aplikáciách pre iOS a Android. Táto funkcia bohužiaľ nie je k dispozícii pre všetky filmy a seriály. V praxi sa ukazuje, že je ťažké zaviesť takúto funkciu plošne, pretože Netflix potrebuje povolenie od filmových spoločností, aby mohol tituly ponúkať offline. Videoland tiež nedávno začal ponúkať offline režim. Zavádzanie tejto novej funkcie je vo fázach, takže nie všetky tituly je možné stiahnuť hneď. Okrem niektorých služieb videa majú takmer všetky hudobné služby zabudovaný aj režim offline. Patria sem napríklad Spotify, Deezer, Tidal, Apple Music a Hudba Google Play.

YouTube Go / Red

Spoločnosť YouTube nedávno predstavila v Indii mobilnú aplikáciu YouTube Go, ktorá umožňuje ukladať videá a sledovať ich na cestách (pripojenie je v Indii veľmi slabé). K dispozícii je tiež platená verzia populárnej streamovacej služby pod názvom YouTube Red. Používateľom tiež umožňuje sťahovať videá do svojich počítačov alebo mobilných zariadení. YouTube Go a Red bohužiaľ v Holandsku (zatiaľ) nie sú k dispozícii. Ďalej v tomto článku si prečítate, ako môžete ľahko kopírovať videá z YouTube.

Amazon Prime

Amazon Prime je okrem iného významným konkurentom spoločnosti Netflix v Spojených štátoch. Táto služba má zaujímavý katalóg s online filmami a seriálmi, kde spoločnosť ponúka aj svoje vlastné produkcie. Od roku 2015 obsahuje Amazon Prime funkciu lokálneho ukladania videomateriálu, takže ho môžete sledovať aj na miestach bez pripojenia k internetu. Podľa silných povestí Amazon čoskoro predstaví holandskú verziu svojej streamovacej služby.

02 MissedDownloader

Ak chcete uložiť televízne programy lokálne, je vaším najlepším priateľom softvér GemistDownloader. Tento nízkoprahový program ľahko sťahuje streamy zo všetkých známych zmeškaných služieb. Surfujte tu a stiahnite si freeware. Po inštalácii určíte, od ktorej zmeškanej služby si chcete vyzdvihnúť vysielanie. Môžete si vybrať medzi NPO, RTL XL, KIJK a YouTube. Je dôležité, aby ste skopírovali adresu URL vysielania. Môžete to zariadiť napríklad tak, že otvoríte príslušný televízny program vo formáte RTL XL a skopírujete celú adresu URL do panela s adresou. Po vložení webovej adresy do aplikácie GemistDownloader vyberte Ďalej. Program získava informácie z vysielania. Uveďte, v akom formáte súboru chcete uložiť videosúbor, a zvoľte požadovanú kvalitu. Skrz Uložiť do vyberte priečinok na ukladanie do počítača. Nakoniec potvrďte pomocou Začnite sťahovať. MissedDownloader prehľadne uvádza očakávaný čas sťahovania.

03 Viacnásobné vysielanie

Napríklad, ak chcete uložiť celú sezónu televízneho programu, je ťažkopádne sťahovať vysielanie po jednom. Našťastie ich môžete ľahko umiestniť do zoznamu súborov na stiahnutie pomocou aplikácie MissedDownloader. Hneď ako zadáte správnu adresu URL vysielania, vyberte ju v dolnej časti Pridať do poradia. Potom kliknite na Nové stiahnutie pridať ďalšie vysielanie. Keď máte pripravené všetky epizódy, kliknite na modrú šípku vpravo dole. Včela Po stiahnutí voliteľne môžete nastaviť automatické vypnutie počítača po dokončení procesu sťahovania. Nakoniec sa rozhodnite pre Začnite sťahovať.

04 Kopírovanie online

Okrem ukladania televíznych programov používate na ukladanie videí YouTube aj GemistDownloader. Niektoré videá môžete dokonca uložiť v ultra HD kvalite (2160p). Nemáte na to nainštalovanie samostatnej aplikácie? Existuje tiež veľa webových stránok, ktoré vám umožňujú kopírovať video materiál z YouTube. Stačí surfovať na tomto holandskom webe. Otvorte pekné video z YouTube v inom okne alebo na karte prehliadača a skopírujte adresu URL do panela s adresou. Webovú adresu potom prilepíte do prázdneho vstupného poľa stránky Downloadvanyoutube.nl. kliknite na Stiahnuť ▼. Potom sa rozhodnite, v ktorom formáte videa chcete video uložiť, a použite správny odkaz na stiahnutie. Upozorňujeme, že tento web podporuje rozlíšenie až 720p. Ak chcete vyššie rozlíšenie, môžete zvážiť anglickú webovú stránku www.keepvid.com. Existuje veľa druhov nepríjemnej reklamy vo forme vyskakovacích okien.

Rozšírenie prehliadača

Pravidelne prechádzate web a hľadáte pekné videá? Napríklad s rozšírením prehliadača Video DownloadHelper ich môžete veľmi ľahko uložiť. Tento doplnok je momentálne k dispozícii iba pre prehliadače Chrome a Firefox. Tvorcovia navyše lobujú, aby pripravili aplikáciu Video DownloadHelper pre Edge. Ak chcete rozšírenie nainštalovať, navštívte stránku www.downloadhelper.net. Po inštalácii sa na paneli nástrojov zobrazí nová ikona. Táto ikona sa skladá z troch farebných gúľ, ktoré sa budú otáčať, keď sa zistí online video. Kliknite na ňu a potom vyberte, ktorý videosúbor chcete uložiť. Video DownloadHelper funguje okrem iného pre YouTube, Dailymotion a Facebook.

05 Stiahnutie chýba

Holandský vývojár vytvoril webovú aplikáciu, pomocou ktorej môžete priamo ukladať epizódy NPO Gemist a RTL XL. Šikovné, pretože nemusíte inštalovať program. Otvorte webovú stránku www.downloadgemist.nl a vložte adresu URL vysielania do prázdneho vstupného poľa. Nastavíte tiež požadovanú kvalitu videa. Môžete si vybrať medzi nízkym, stredným a vysokým. Je pekné, že táto webová služba ukladá streamy RTL XL v rozlíšení 720p. Kliknite dole Dodatočnémožnosti. Prostredníctvom možnosti Stiahnite si tt888 titulky v prípade potreby zabezpečiť vysielanie holandských titulkov. Mimochodom, toto funguje iba pre televízne programy od NPO Gemist. Ostatné možnosti ponecháte nezmenené. Potvrďte pomocou Stiahnite si video. Program Downloadgemist potom uloží videosúbor do vášho počítača.