Ako

Pre filmy a seriály si vždy sťahujte dobré titulky

Ak ste si stiahli film alebo sériu, je pekné, ak k nim získate aj holandské titulky. Ako sťahujete titulky a vidíte ich vo svojich filmoch? V tomto článku to vysvetľujeme a uvádzame niekoľko tipov na synchronizáciu titulkov s obrázkom.

1 Ručné vyhľadávanie

Ak je vaša angličtina trochu dobrá, väčšinu filmov a seriálov je možné sledovať bez titulkov. Ale niekedy je príjemnejšie čítať ďalej a titulky sú nevyhnutné aj pre seriály alebo filmy s mnohými vedeckými rozhovormi. Ale kde to nájdete? Existuje veľa stránok, z ktorých si môžete stiahnuť titulky, napríklad www.opensubtitles.org. Na týchto typoch webových stránok hľadáte názov filmu alebo seriálu a sťahujete požadovaný výsledok. Uistite sa, že titulky majú presne rovnaký názov ako názov stiahnutého videosúboru. Je možné, že stránka s titulkami zmizne, pretože akokoľvek nelogické to môže znieť, ponuka titulkov bez povolenia je nezákonná. V minulosti si spoločnosť Stichting Brein vynútila titulkovanie webov, ako je Bierdopje.com, offline.

2 Automatické vyhľadávanie

Môžete tiež nechať softvér, aby vykonal prácu za vás. V takom prípade príde Sublight vhod. Po stiahnutí bezplatného programu a vytvorení účtu môžete do programu pretiahnuť videosúbor, pre ktorý hľadáte podnadpis. Aplikácia Sublight potom okamžite vyhľadá správne titulky. Potom môžete súbor s titulkami stiahnuť dvojitým kliknutím. Poznámka: Aplikácia Sublight požaduje, aby ste inovovali na verziu Premium, ale to nie je potrebné ... stačí pätnásť sekúnd a potom sa spustí sťahovanie.

3 Rozmýšľajte naopak

Pre stiahnuté video niekedy nie sú k dispozícii titulky. Alebo sú tam, ale v žiadnom prípade nie sú synchrónne. Existujú programy, ktoré dokážu synchronizovať tieto titulky, ale prečo všetko navyše funguje, keď tomu môžete ľahko zabrániť? Trik je premýšľať naopak. Pred stiahnutím filmu alebo seriálu si najskôr pozrite titulky v holandčine. Keď nájdete tento podnadpis, budete vedieť, ktorý názov súboru chcete vyhľadať.

4 Používanie titulkov

Titulky nie sú v podstate nič iné ako súbor obsahujúci časové kódy a text. Súbor uvádza, kedy sa má určitá časť textu začať a kedy má zmiznúť. Týmto spôsobom sa vo videu zobrazí správny text v správnom čase. Titulky si môžete vytvoriť sami, ale je to obrovské množstvo práce, takže v predchádzajúcich tipoch sme uviedli spôsoby, ako nájsť existujúce titulky.

Ak už máte videosúbor a súbor s titulkami, pravdepodobne s príponou .srt, .sub alebo .sbv, môžete začať. Ako však váš prehrávač médií vie, že existujú titulky? Musíte sa len ubezpečiť, že súbor s titulkami a videosúbor sú v rovnakom priečinku a majú rovnaký názov. Softvér alebo zariadenie, ktoré prehráva video, potom vie dosť informácií a používa správne titulky. Poznámka: ak majú vaše titulky iný názov, môžete ich premenovať, ale šanca, že budú synchronizované s filmom alebo sériou, nie je veľká, pretože k nej „oficiálne“ nepatria.

5 Poďme otestovať

Môže to znieť ako nemotorný krok, ale stále je to nesmierne dôležitý krok. Ak ste si stiahli titulky a umiestnili ich do správneho priečinka, skontrolujte, či ide o správne titulky. Nie je nič frustrujúcejšie a nemotornejšie, ako sedieť na gauči so svojou miskou chipsov a zistiť, že titulky nie sú synchronizované alebo - čo sa niekedy stáva - sú z úplne iného filmu. Môžete to skontrolovať veľmi rýchlo na počítači tak, že urobíte tri kontrolné body: začiatok filmu, niekde v strede a koniec. Ak sú titulky vo všetkých týchto bodoch rovnaké, sú vaše titulky v poriadku.

Kodi

V tomto článku vysvetlíme, ako sťahovať, upravovať, synchronizovať atď. Titulky k videám. Ale nebolo by pekné, keby existoval softvér, ktorý by za vás mohol urobiť všetko? V zásade tam softvér je, ale jeho konfigurácia trvá pomerne dlho. Kodi je softvér prehrávača médií, ktorý vám umožňuje sťahovať filmy a seriály, ako aj titulky, ktoré sú s nimi spojené. Kodi môžete nainštalovať do počítača, ale aj do mini PC, ktorý potom zavesíte na televízor. Na webe Computertotaal.nl si môžete prečítať, ako nainštalovať a nakonfigurovať program Kodi, aby sa z neho stal takmer plne automatický prehrávač médií.

6 Nerovnomerné asynchrónne

Čo však v prípade, že vaše titulky nie sú rovnomerne synchronizované? Inými slovami, ako bude video postupovať, titulky budú čoraz viac vpredu alebo vzadu. Toto je bohužiaľ problém, ktorý pri časovom posune nevyriešite, pretože časový posun posúva celú sadu titulkov dopredu alebo dozadu. Tento problém nastáva napríklad vtedy, keď ste si stiahli titulky, ktoré boli vytvorené pre jedno súvislé video, zatiaľ čo ich používate s videom, ktoré má komerčný strih (alebo dokonca je v ňom). V takom prípade je skutočne lepšie hľadať iný podnadpis. Nie je to tam? Potom je čas na manuálny zásah, pozri krok 8.

7 Workshop s titulkami

Jedným z programov, ktoré môžete použiť na ručné opravenie titulkov, je Subtitle Workshop. Stiahnite a nainštalujte si tento program a otvorte príslušné titulky a video. Teraz môžete použiť možnosti, ako je časový posun, o ktorom sme hovorili vyššie. Môžete však tiež ľahko sledovať, kde sú titulky presne nevyvážené, a odtiaľ odtiaľ trochu posúvať tituly dopredu alebo dozadu (prípadne upraviť snímkovú frekvenciu, ak je problém). Je to samozrejme celkom práca, preto je možné zvoliť si možnosť, ak skutočne nenájdete ten správny podnadpis.

8 Vložiť

Softvér vo vašom filme zvyčajne titulky automaticky zobrazí, niekedy však nie je podporovaný. Potom môžete zvoliť vloženie titulkov do videa. To je ľahké urobiť pomocou programu Freemake Video Converter. Stiahnite a nainštalujte tento program, kliknite na tlačidlo Video a vyberte video, ku ktorému chcete pridať titulky. Teraz kliknite na Titulky a vyberte zodpovedajúci podnadpis. Teraz kliknite na Avi a ďalej Konvertovať. Logo Freemake bude pridané pred a za video, pokiaľ nechcete platiť za jeho odstránenie.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found