Ako

Bezdrôtová tlač z vášho iPadu

Tlač z počítača je jednoduchá, stačí pripojiť kábel USB alebo zvoliť sieťovú tlačiareň, ktorá je pripojená k vašej sieti WiFi. Tlač pomocou vášho iPadu môže byť tiež veľmi jednoduchá, treba však mať na pamäti niekoľko vecí.

Váš iPad môže ľahko tlačiť fotografie a dokumenty pomocou vlastného protokolu Apple AirPrint. Potrebujete však tlačiareň, ktorá podporuje túto technológiu. Môžete si samozrejme kúpiť novú tlačiareň, ale našťastie existujú aj možnosti, ako zabezpečiť, aby vaša staršia tlačiareň fungovala s vaším iPadom. Na tomto kurze sa dozviete, ako posielať tlačové úlohy na káblovú tlačiareň pomocou počítača a ktoré aplikácie sú užitočné pre váš iPad. Môžete si samozrejme tiež prečítať všetko o AirPrint. Prečítajte si tiež: 10 funkcií iPadu, ktoré ste doteraz nepoznali.

USB

Väčšina tlačiarní, najmä ak už majú niekoľko rokov, je pripojená k počítaču PC alebo Mac pomocou kábla USB. V závislosti od operačného systému budete musieť nainštalovať ovládače, aby počítač mohol komunikovať s tlačiarňou. Keď káblové pripojenie funguje, môžete tlačové úlohy odosielať z počítača na tlačiareň. Váš iPad nemá pripojenie USB, takže tlač pomocou kábla nie je súčasťou dodávky. So súpravou Camera Connection Kit môžete zmeniť svoje bleskové alebo 30-pólové pripojenie na USB port, ale hoci ide o štandardné USB pripojenie, tlačiareň na tomto pripojení nebude fungovať. Jediný spôsob, ako tlačiť na vašom iPade, je bezdrôtová komunikácia. Budete teda musieť hľadať bezdrôtové riešenie.

AirPrint

Najjednoduchším spôsobom je samozrejme kúpiť si novú tlačiareň s funkciou AirPrint. Mnoho nových tlačiarní je vybavených prijímačom WiFi a podporuje aj protokol Apple. Ak si kúpite tlačiareň od jednej z významných značiek, ako sú HP, Brother, Epson alebo Canon, je šanca ešte väčšia. Tu (dlhý) zoznam tlačiarní, ktoré sú podporované, nájdete tu. Tento zoznam je neustále aktualizovaný. Vyhľadajte logo AirPrint na krabici svojej novo zakúpenej tlačiarne a uistite sa, že môžete tlačiť priamo zo svojho iPadu. Aby ste mohli používať AirPrint, nemusíte nič inštalovať. Táto funkcia je v systéme iOS predvolene k dispozícii. Môžete získať prístup k tlačidlo zdieľania niečo vytlačiť. Akonáhle nastúpite Tlač Po kliknutí na tlačidlo sa otvorí samostatná stránka, kde označíte, ktorú tlačiareň chcete použiť a koľko výtlačkov potrebujete. Klepnite na Vyberte tlačiareň vyberte svoju tlačiareň a ako počet výtlačkov použite znamienko plus alebo mínus.