Ako

Tu je postup, ako vytvoriť jednotku na obnovenie v systéme Windows 10

Windows je oveľa stabilnejší ako pred niekoľkými rokmi. Stále však môže platiť, že systém Windows z nejakého dôvodu už nechce byť spustený. Čo potom robíš Jedným z riešení je vytvorenie jednotky na obnovenie na USB kľúči.

Predtým ste si na tomto webe mohli prečítať, ako nabootovať Windows 10 v bezpečnom režime. Je to užitočné, ak určité časti systému Windows už nefungujú a chcete ich obnoviť. Môže to však byť aj tak, že systém Windows je tak vážne poškodený, že operačný systém už nechce byť vôbec spustený. Prečítajte si tiež: Vytvorte dvojitú zálohu bezpečne a rýchlo.

V takýchto prípadoch budete radi, ak ste si vytvorili jednotku na obnovenie. Mimochodom, ak si to prečítate, kým je systém Windows už mŕtvy, nezabudnite, že môžete tiež vytvoriť obnovovaciu jednotku v systéme niekoho iného a potom ju použiť vo svojom počítači.

Vytvorte jednotku na obnovenie

Vytvorenie jednotky na obnovenie v systéme Windows je veľmi jednoduché. Uistite sa, že máte po ruke prázdny USB kľúč s veľkosťou najmenej 8 GB. USB? Nerobíme to už s DVD? To je technicky možné, ale v porovnaní s tým sú USB kľúče v dnešnej dobe oveľa lacnejšie a zmestia sa aj do vrecka. Teraz kliknite na Štart a potom napíšte Obnova. Kliknite na nájdenú možnosť (Obnova v ovládacom paneli).

V okne, ktoré sa zobrazí, uvidíte vpravo hore možnosť, ktorú by ste mali mať: Vytvorte jednotku na obnovenie. Potom sa zobrazí otázka, či je program Recovery Media Creator oprávnený vykonávať zmeny vo vašom systéme. Odpoveď na to je Áno. Teraz sa zobrazí okno, v ktorom kliknete na Ďalší. Systém Windows teraz vykoná kontrolu, čo môže trvať niekoľko minút.

Preinštalujte systém Windows

Windows potom označia, ktoré disky môžete použiť ako jednotku na obnovenie. Okamžite dostanete varovanie, že všetok obsah z jednotky (v tomto prípade USB kľúča) bude vymazaný. kliknite na Vyrobiť začať proces. Systém Windows teraz vymaže všetok obsah USB kľúča a nainštaluje naň systémové súbory systému Windows.

Keď je to pripravené, môžete zaviesť systém Windows z USB kľúča, aj keď už Windows na vašom počítači nevykazujú známky života. V najhoršom prípade môžete pomocou jednotky na obnovenie systém Windows úplne odinštalovať.