Ako

Takto zapnete roaming na svojom smartfóne

Chystáte sa čoskoro na dovolenku? Ak sa nachádzate v EÚ, už niekoľko rokov nemusíte platiť za roaming. Ideálne, pretože všetko vaše využitie internetu bude spadať do vášho vlastného balíka v Holandsku. Stále však musíte vo svojom smartfóne aktivovať možnosť roamingu. V tomto článku vysvetľujeme, ako na to.

Od júna 2017 už v EÚ neplatíte osobitne za volanie a internet. Samozrejme sa musíte uistiť, že neprechádzate svojim dátovým balíkom (ten ide o niečo rýchlejšie, ak nepoužívate WiFi), ale v žiadnom prípade sa nemusíte obávať, že v Belgicku skončíte bez internetu.

Povoľte roaming v systéme Android

Roaming môžete vo svojom smartfóne s Androidom zapnúť prostredníctvom nastavení. To, ako to funguje presne, sa líši pre každé zariadenie so systémom Android a verziu systému Android, ale túto možnosť nájdete na stránke Nastavenia> Siete> Mobilné dáta> Dátový roaming - alebo niečo podobné. Možno je posuvník pre vás vypnutý, ale aby ste mohli používať internet v zahraničí, musíte ho zapnúť.

Zapnite na svojom iPhone roaming

Zapnutie je tiež veľmi jednoduché na vašom iPhone. Prejsť cez nastavenie do Mobilná sieť. V tomto menu môžete povoliť alebo zakázať svoje mobilné dáta a osobný hotspot. Pod pohárom Mobilné dáta myslíš si Možnosti mobilných dát, tam môžete Povoliť dátový roaming. Môžete tiež určiť, či chcete využívať roaming iba na dáta alebo na hovory a dáta.

Neobmedzený internet?

Ak máte predplatné s neobmedzeným pripojením na internet, nemusí to nutne znamenať, že môžete vyraziť na cesty do zahraničia. Mnoho poskytovateľov má stále určitý maximálny počet GB, ktoré môžete mesačne využiť v zahraničí. To často zahŕňa asi 10 GB, čo je to, čo chce poskytovateľ zabrániť zneužívaniu.